Adı:
Sahildeki Kulübe
Baskı tarihi:
Temmuz 2017
Sayfa sayısı:
344
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059441315
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Bungalow
Çeviri:
Fatma Zeynep Öztürk
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pena Yayınları
Baskılar:
Yağmur Sonrası
Sahildeki Kulübe
Hayatta, özellikle de aşkta, asla rol yapamazsın

Yazarın daha önce Yağmur Sonrası adıyla yayımlanmış romanının Pena Yayınları tarafından hazırlanmış yeni baskısıdır.

Her kalpte güçlü ve güvenli bir sığınak olduğunu söylerler. Anne Calloway için bu sığınak binlerce kilometre uzaklıktaki terk edilmiş bir kulübededir.

1942 yılında tüm dünya savaştayken Anne ve Westry bir yandan geçmişin gizemini çözerken geleceğin hayalini kurarlar. Ama hatırlamak istemedikleri bir trajedi tüm hayallerini değiştirir. Hem de sonsuza kadar…
347 syf.
·6 günde·Puan vermedi
Bu benim ilk incelemem biraz endiseleniyorum aslinda belkide hosunuza gitmeyecek ama ben bu kitap icin oyle cok inceleme yapmak istiyorum ki cunku butun duygulari bu kitapta yasadim. Ve bunu bana oneren balima Hilal’ime ( Hilal^^ )cok ama cok tesekur ederim. Ve benimle bu kitabi okuyan Tugba’ma ( T. Karaca )da cok tesekur ederim.️ Neyse cok uzatmadan geceyin :)

Bu kitap gercek aski anlatiyor, hic inanmasamda aska ama bu kitap oyle cok guzel anlatmis ki gercek askin ne kadar guzel yasandigini anlatiyor.

Icindeki onde olan karakterlerden biraz bahsetmek istiyorum sonrada hakkinda yazilar yazmak istiyorum.
Jennifier, Anne nin torunu.
Gerard, Anne nin nisanlisi ve evlendigi adam.
Anne karakteri bu kitabi onun dilinden yaziliyor.
Westry, Anne ya asik olan ve onu onur boyu bekleyen kisi.
Kitty, Anne nin soz de en iyi arkadasi.
Mary, ve Stella, savas alaninda tanistiklari hemsireler.

Roman soyle basliyor, Ada dan, Anne ye gelen bi mektupla basliyor.
Anne adaya gitmeden once Gerard ile nisanli ama Kitty nisan gunu geliyor ve diyor ki Anne ya, “sen evlenip beni birakacaksin, bende savas alaninda yardima ihtiyaci olanlarin hemsireligini yapicam” diyor ve bunu duyan Anne, sok oluyor ve oda Kitty ile birlikte gitmeyi kabulleniyor. Oraya gittiklerinde, Kitty orada olan albayla ve Lance ile ilgili oluyor ve bunlarin ikiside aslinda kotu karakter olan kisiler. Sonra Anne da Westry asik oluyor ve Westry de ona. Aradan zaman geciyor ve Anne artik ordan ayrilma zamani geliyor ve geri donuyor. Ama bunlarin aski cok buyuk bi ask oluyor iksiide birbirine bekleyecellerini soyluyorlar. Gerard ile nisanlanip bi hafta icinde evlenmeye karar veriyorlar. Sonra Mary ariyor Anne yi ve diyor ki acilen Parise gelmen gerekiyor cunku Westry olabilir onu gormen lazim diyor. Bi sekilde gidiyor oraya hastaneye giriyor ve Kitty diyor ki “uzgunum ama seni gormek istemiyor” ve Anne cok kiziyor iksinede ve cani cok yaniyor ve gidiyor ordan. Gerard ile evleniyor. Sonra zaman geciyor ve bi mektup ulasiyor ellerine Jennifer ve Anne savas olan yere gidiyor.

Ben boyle aralari atlayarak anlattim evet ama inanin ki okumaya basladiktan sonra neden bitti kitap diye uzuleceksiniz.

Ben bu kitabi okudugumda, butun duygulari ayni anda yasadim, yeri geldi guldum, agladim, sasirdim, mutlu oldum, ve cok asiri sekilde kizdim (Kitty’e).... butun duygulari bi araya gelen bu kitabi bence herkes okumali.

Ver gercekten herkeseee ama herkesee Siddetle oneriyorum🤗
347 syf.
Savaşın ortasında bir aşk hikayesi. Yaz sıcağı. Kavurucu sıcak rüzgarlar. Esrarengiz bir kulübe. Ve ilginç bir tablo. Radyodan gelen cılız bir frekans. Ve çok güzel bir ada... Birde delicesine sevmiş iki insan...
347 syf.
·7 günde·Beğendi·7/10
Yağmur Sonrası'na klasik bir aşk romanı olarak bakmak haksızlık olur. Temelde aşk, ihanet ve umut üzerine kurulu bir roman gibi görünen kitapta işlenen savaş olgusu konuya apayrı bir tat vermiş. Savaşın insan hayatını hangi boyutta ve ne kadar olumsuz etkilediği noktası her sayfada kendini hissettiriyor. Sarah Jio, okuru hiçbir zaman yormayan o kendine has üslubunu ve aşk, savaş, dostluk gibi nice olguyu bu kitapta harmanlayarak olayları, durumları son derece akıcı ve etkileyici bir biçimde sunmuş.

Konunun II. Dünya Savaşı yılları ve günümüz olarak iki aşamalı şekilde anlatıldığı kitapta ana karakterimiz Anne Calloway. Varlıklı bir ailenin kızı olan Anne hemşire ve savaş sırasında ülkesine yardımcı olabilmek için geride nişanlısı ve ailesini bırakarak kilometrelerce uzağa Bora Bora Adası'na gidiyor. Ada hayatının ilk gününden son gününe ve yıllar sonrasına ait olayların anlatıldığı kitap sadece tutkulu bir aşkı anlatmıyor savaşın insana neler kaybettirebileceğini de gözler önüne seriyor.
347 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10
Çok güzel ve okunmayı hakeden bir hikaye olmuş...
Savaşın ortasında yaşanan bir aşk hikayesi.. Bazı yerlerinde insan bir tuhaf oluyor. Savaşı hissediyor resmen.. O sırada aşk içinizi ısıtabiliyor herşeye rağmen..
Yakın arkadaşlıklar, aşk, savaş, hüzün.. Hepsini bir arada bulabileceğiniz bir kitap. Ben hikayeyi oldukça beğendim. Özellikle sonunu.. Ve tabiki yine ağladım :)
Herkese tavsiye ederim. Sarah Jio'nun kitaplarını sevdim açıkçası.. Bakalım diğerleri nasıl olcak.. Emeği geçen herkese teşekkürler. Özellikle çevirisini yapan Duygu Parsadan'a..
Keyifli okumalar:)
347 syf.
·Beğendi·10/10
Bence sarah jio'nun diğer kitaplarına nazaran en iyisi bu idi. Tür aynı, üslup aynı, konu farklı ama hep aynı sürükleyicilik. Sadece tek bir kişiye aşık olunabileceğini ve diğerlerinin sadece teselli olduğunu çok iyi anlatıyor.
344 syf.
·5 günde·Beğendi·8/10
Her kalpte güçlü ve güvenli bir sığınak olduğunu söylerler. Anne Colloway için bu sığınak binlerce kilometre uzaklıktaki bir kulübededir.
1942 yılında tüm dünya savaştayken Anne ve Westry bir yandan geçmişin gizemini çözerken geleceğin hayalini kurarlar. Ama hatırlamak istemdikleri bir trajedi tüm hayallerini değiştirir. Hem de sonsuza kadar...

Sarah Jio Sahildeki kulübe okuduğum 3. kitabı oldu. Diğer kitaplarına göre hemen hemen olay örgüleri aynı. Ama bu kitabı diğer kitaplarına göre daha akıcı buldum. Fakat kitap bittikten sonra kafamda bir kaç soru işareti olmadı değil.
Anne ve Gererd'ın evlenmesinin ardından yıllar geçti fakat yazar sonlara doğru artık Gerard'a değinmedi sadece Anne ve torunu olan Jennifer'dan bahsetti. Sonlara doğru Anne'nin eşine ne oldu öğrenemedim. Ve de çocuklarından hiç bahsetmedi sadece Anne ve torunundan bahsetti.

Kitabın içeriğini, olay örgüsünü beğendim. Fakat sonunu daha güzel hayal ediyordum malesef öyle olmadı. Kitabı tavsiye etmek ve etmemekle kararsız kaldım tamamen size bırakıyorum okuyacak olanlara keyifli okumalar diliyorum..
344 syf.
·Beğendi·8/10
Kitabın ismine aldanıpta Sarah Jio yeni kitap çıkarmış diye düşünüp almayın sakın. Yağmur sonrası ile aynı kitap. Farklı yayın evi çıkarttığı için kitabın adı ve kitap kapağı farklı. İçerik aynı.
347 syf.
Başta anlamakta güçlük çekebilirsiniz. Bi ileri bi geri. Ama çok güzel bir kitap. Aşk, nefret, dostluk, gizem ... hepsi var. Sonu mutlaka şaşırtıcı.
347 syf.
·Beğendi·10/10
Bu kitapta sevginin bir üst seviyesnini kıskançlık olduğun anladım. Bir erkeğin ne kadar vefalı bir aşık olabileceğini ve bir kadının da gururna yenik düşmesini aşkta gurur olmayacağını anlıyorum.
347 syf.
·3 günde·Beğendi·Puan vermedi
Sarah Jio eserlerinden okuduğum en güzeli Yağmur Sonrasıydı.Çok etkileyici bi aşk hikayesiydi hala etkisindeyim çıkamıyorum, keşke kavuşmaları daha erken olsaydı.
347 syf.
·12 günde·Beğendi·9/10
Sarah Jio yine mükemmel bir kitap sundu bizlere. İlk başlarda okunması zor olmuştu bana ama sonlara doğru gayet akıcı olmuş ve sorulara cevap vererek son buldu. Biraz sizlere kitabın konusundan bahsedeyim. Sıradan bir hayatı olan (nişanlı) bir genç kızın ne yapacağını bilememesi ve biraz da hayatında macera olmasını istemesi üzerine başlamıştı her şey... En yakın arkadaşının savaşın ortasında bir adaya hemşire olarak gideceğini söylemesiyle bizim Anne'ye de fırsat doğdu. bir yıllığına izin isteyip gitmişti adaya... Orada aradığı aşkı bulmuştu yanı sıra da ihaneti, yalanları, yalnızlığı... Ve bir de cinayet olunca ya adaleti seçecek yada aşkını...Aklında birçok güzel anlarla ve sorularla dönmüştü evine. Ama hiç bir şey bıraktığı gibi değildi... Gerisini de siz okuyun :)
Aşk romanlarından pek haz etmem ama bu kitap aşkta ikinci şansın her zaman olduğunu gösterdi. Kitabın arkasında şöyle bir soru var; Ya siz, araya zaman, mekan, kişiler girse de gerçek aşkın peşinden gitmeye cesaret edebilir misiniz? Sanırım buna cesaret edemezdim ama gerçek aşkı tatmayı çok isterim.
Kitabı beğendim sizlere de tavsiye ederim.
347 syf.
·1 günde·8/10
Savaşın insanlardan neler götürebildiğini anlatan bu roman sürükleyici, duygulu ve her şeyden önce insana insan olduğunu hatırlatan bir eser. Okumayan çok şey kaybeder.
Dışarıda çılgın bir dünya var...

Savaş... Yalanlar... İhanet... Hüzün... Hepsi de dört bir yanımızda
"Ve kalbinin sesini asla kulak ardı etme. O sesi dinlemek canını yaksa ya da aklını karıştırsa bile. "
Yoksul ailelerin erkekleri milli bir amac uğruna savaşmak zorundayken, ayrıcaklı bir azanlığın anlamsız sebeplerden ötürü bir kenara sıyrılması hiç adil değildi.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Sahildeki Kulübe
Baskı tarihi:
Temmuz 2017
Sayfa sayısı:
344
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059441315
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Bungalow
Çeviri:
Fatma Zeynep Öztürk
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pena Yayınları
Baskılar:
Yağmur Sonrası
Sahildeki Kulübe
Hayatta, özellikle de aşkta, asla rol yapamazsın

Yazarın daha önce Yağmur Sonrası adıyla yayımlanmış romanının Pena Yayınları tarafından hazırlanmış yeni baskısıdır.

Her kalpte güçlü ve güvenli bir sığınak olduğunu söylerler. Anne Calloway için bu sığınak binlerce kilometre uzaklıktaki terk edilmiş bir kulübededir.

1942 yılında tüm dünya savaştayken Anne ve Westry bir yandan geçmişin gizemini çözerken geleceğin hayalini kurarlar. Ama hatırlamak istemedikleri bir trajedi tüm hayallerini değiştirir. Hem de sonsuza kadar…

Kitabı okuyanlar 5.579 okur

  • Leylâ
  • Hatice KARET
  • Ayşenur Aydın
  • Meltem Saatci
  • Zafer
  • Öykü Sıla Yılmaz
  • Merve Akgül
  • Nərmin Quluzadə
  • Gökhan KAPLAN
  • Nursel Bay

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%19.1
14-17 Yaş
%21.3
18-24 Yaş
%17
25-34 Yaş
%10.6
35-44 Yaş
%21.3
45-54 Yaş
%8.5
55-64 Yaş
%2.1
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%95.9
Erkek
%4.1

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%2.4 (35)
9
%1.2 (18)
8
%0.7 (10)
7
%0.4 (6)
6
%0.1 (1)
5
%0.2 (3)
4
%0.1 (1)
3
%0
2
%0.1 (1)
1
%0.1 (1)

Kitabın sıralamaları