Sahiler Düş Düşler Sahi

8,7/10  (10 Oy) · 
38 okunma  · 
8 beğeni  · 
789 gösterim
Yılmaz Erdoğan’ın dokunduğu tellerimiz var artık, onun bize gösterdiği yüzlerimiz. “Sevgilim Olmayabilir misin?” diyor bir şiirinde, başka bir şiirinde, “İşçi Bayramına Rastgelen Bir Uğurlama Havası” çevremizi sarıyor. Sahiler Düş Düşler Sahi’yle Yılmaz Erdoğan, yine yapacağını yapıyor…Youtube’da okuduğu “Etme” şiirinin tıklanma sayısı milyonu geçmiş durumda. Sesinden bir mısra duyunca olduğumuz yerde duraklamamız gibi, yazdıklarını okuyan gözlerimiz de sayfa kenarlarına istemsiz takılıyor bazen.

Kitabın girişindeki manzum otobiyografisinde şair, hakkını teslim ediyor bir ritüelin: “1985 yılının eylül ayında İstanbul’a, tıpkı ilerde meşhur olacak herkes gibi, Haydarpaşa garının merdivenlerinden girildi…” Yılmaz Erdoğan’a göre hayat hem mutlu, hem umutsuz; hem kesin, hem belirsiz… Zaman zaman ucunu kaçırmamız kaçınılmaz bazı şeylerin.

Sahiler Düş Düşler Sahi, her dizesinde hayatın, Türkiye’nin, komedinin, hüznün ve sizin bir parçanızı taşıyan; yine tekrar tekrar okuyacağınız, seveceğiniz bir kitap.
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2009
 • Sayfa Sayısı:
  96
 • ISBN:
  9789755703893
 • Yayınevi:
  Sel Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

Sen aşka aşıksın müsaitsin gördüğünü abartmaya...
Biz olsa olsa bir müddet aşklaştık aşkım aşık olmadık...

Sahiler Düş Düşler Sahi, Yılmaz ErdoğanSahiler Düş Düşler Sahi, Yılmaz Erdoğan

Yapmayın !Bir yerde artık tartışılmaz bir usul oluşmuşsa yeni bir usul yaratın dedi...Zira bir şeyi yapmanın şekli yani usulü ,amacının önüne geçmekte..Amaçtan çok usulü kutsanır olmakta sonra.Bir şeyi sevmek yetmez olmakta,o sevginin herkes gibi gösterilmesi sevmekten daha önemli sayılmakta! Kardeşlerim usul kavga sebebi yartmakta....!Usul gelse gelse yol manasına gelir ve eğer gerçeğe gitmekse maksadınız herkes kendi yolunu bulmalıdır! Siz bir ana yol yapar gerisini yasak ederseniz eğer dedi ya yol yolsuzluk ya da yolsuzluk yol olur dedi!

Sahiler Düş Düşler Sahi, Yılmaz Erdoğan (sel yayıncılık)Sahiler Düş Düşler Sahi, Yılmaz Erdoğan (sel yayıncılık)