Sahte Nişanlı Circle of Sin Serisi 1

7,4/10  (7 Oy) · 
12 okunma  · 
2 beğeni  · 
919 gösterim
Aşkın Kimyasını Keşfedin...

Bilime olan merakıyla tanınan dul Leydi Ciara Sheffield zor günler geçirmektedir. Kocasını zehirlediğine dair dedikodular tüm şehre yayılmıştır. Ünlü çapkın Hadley Kontu Lucas hakkında da bambaşka söylentiler dolanmaktadır. Leydi Ciara ve Hadley Kontu'nun tek ortak yanı, ikisinin de gazetelerin dedikodu sayfalarına malzeme olmalarıdır fakat antik bir elyazması onları bir araya getirir.

Ciara, onu darağacına yollayacak söylentilerden korunmak için unvan sahibi bir nişanlıya ihtiyaç duyarken Lucas da antik elyazmasının sırlarını çözmeye çalışan amcasına yardım etmek zorundadır. Bu yüzden, Lucas'ın ikisine de yarayacak teklifine hayır diyemeyen Ciara, mantığın insanı her zaman doğru yola sokmadığını öğrenecektir.

"Tutku ve gerilim dolu, ustaca yazılmış bir romans. Karakterlerin gelişimi harikulade; diyaloglar, zekice espriler ve yaramaz imalarla bezeli; hikâyeyse çok heyecanlı. Bu kitap bir harika!"
-Romance Reviews Today-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2015
 • Sayfa Sayısı:
  336
 • ISBN:
  9786053436935
 • Orijinal Adı:
  To Sin With A Scoundrel
 • Çeviri:
  Melek Mina Torlak
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Seher 
19 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Basit ama bilge cümlelerle anlatılan keyifli bir hikaye.Konu bilindik olmasına karşın anlatımı ve içeriği farklı.Çabucak bitti .Tavsiye ederim :)

Neşeliyorumlar 
23 Tem 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · 10/10 puan

Sahte Nişanlı | Cara Elliott

Bilime gönül vermiş Londra sosyetesinin kibar hanımlarından dul Leydi Ciara kocasının ailesinden çok çekmektedir gerek yaşarken ayık gezemeyen kocası gerekse öldükten sonra kocasının mirasına konmak isteyen kötü kalpli görümcesi ve onun oğlu tarafından kocasını zehirlemekle suçlanıp çocuğu ve dolayısıyla mirası elinden alınmak istenmektedir

Diğer yanda ise haylaz umursamaz bir günü diğer günüme uymaz çapkınlık dedikodu sayfalarının değişmez başrolü Hadley Kontu Lucas...

İkilimizi bir araya getirense Lucas'ın amcasının bulduğum kriptolu olarak yazılmış bir elyazmasını çözmesi için Ciara'ya Lucas ile göndermesi ile olur. Başta birbirleriyle anlaşamasalarda Ciara bilim merakı Lucas ise amcası için bir anlaşma yoluna giderler. Bu anlaşma yani göstermelik nişan sayesinde Ciara akbaba pardon kocasının akrabalarından dair nevi kendini koruyacaktır.

Kitap iyi ve güzeldi ancak tüm aksiyonun son 30 kadar sayfaya sığdırılması olmamıştı be :p

Her neyse ben 2.kitabı daha doğrusu bu kitapta sıkça gördüğümüz İtalyan güzeli Alessandra ve Lucas'ın arkadaşı çapkın Black Jack'i merak ediyorum umarım kitap yakın zamanda çıkar ki umudum pek yok gibi çünkü bu kitap 2015te çıkmış çıksaydı şimdiye kadar çıkardı

#kitap #book #bookstagram #instabook #instakitap #kitapyorumu #kitaptavsiyesi #caraelliott #sahtenisanli #pegasusyayinlari #neseliyorumlar #bookslovers #bookislove

Maggie 
06 May 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · 6/10 puan

Kitabın bildiğimiz tarihi aşk romanlarından biraz farklı bir hikayeyi ve konu işlenişini içeriyor. Örneğin Günahkarlar Grubu'nun bütün kadınlarının bilim konusunda bilgili oldukları öylesine geçiştirilmemiş. Gerçekten hepsi işinin uzmanı kişiler.

Lucas, bugüne kadar gördüğüm en orijinal erkek karakterlerden biriydi. Çoğu yazarın yapmadığını, Cara hayata geçirmiş. Normalde tarihi aşk romanlarında erkekler zampara olsa da bu özellik gözümüze fazla sokulmaz veya yeterince aktarılamaz. Lucas bu konuda bambaşka. Adam zampara kelimesinin tanımı resmen. Şu ana kadar bu özelliği bir de Sophie Jordan'ın Aşkın Günahı kitabındaki Dominic karakterinde gördüm.

Kitap güzel olmasına rağmen almak istediğim zevki almadım. Çevirmenin diğer adı yayın koordinatörü müdür bilmiyorum ama Saklı Şehvet, Aşk Cephesi ve Saklı Nişanlı kitaplarını aynı çevirmen çevirmiş anladığım kadarıyla. Çünkü 3 kitapta da koordinatör aynı kişi. Ve bu koordinatör ya işini ciddiye almıyor ya da acemi birini işe almış Pegasus. Diğer 2 kitabın da çevirisi kötüydü bu tam facia olmuş.

3 kitapta da karakterlerin kendi aralarındaki konuşmalar başta sizli başlıyor. Sonra sen tarzına dönüyor. Senli cümle sonra siz, sen, siz ... diye gidiyor. Hele bu kitapta her sayfada böyle bir durumla karşılaşmak artık başımı ağrıttı. Kelimelerin çoğu yanlış çevriliyor. Hele balayına gitmek kelimelerini "halayına gitmek" diye çevirmiş ya çevirmen... Resmen Pegasus tarihi aşk okuyucularıyla dalga geçiyor. Bu çevirmenin atılması şart arkadaşlar. Bir daha bu kişinin çevirisini okumak istemiyorum.

Ayrıca kitap fazla erotik. Karakterler her sayfa yiyişmiyorlar ama bu tarz imalar çok fazla. Normalde bu kadar imayı kaldıramazdım ama baş karakter zampara olunca hadi bir derece neyse diyorum ona. Çünkü en fazla ima ondan çıktı.

Okumak istiyorsanız e-kitap şeklinde okuyun. O iğrenç çeviri için 30 liranızı yazık etmeyin. Ve çeviri yüzünden 6 verdim. Normalde 7-8 verirdim.

http://belleninkutuphanesi.blogspot.com.tr/...nisanl-yorum_19.html

Kitaptan 11 Alıntı

Seher 
18 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

'' Bilmiyorum ... ben senin yerinde olsam , bir noktada insanların benimle mi güldüklerini yoksa daha çok bana mı güldüklerini merak etmeye başlardım.''

Sahte Nişanlı, Cara Elliott (Sayfa 98)Sahte Nişanlı, Cara Elliott (Sayfa 98)
Seher 
18 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

''... Ama dünyada iki takım kurallar var .Kadınlar çok daha katı kurallara tabi tutuluyor. Bir yanlış adım , felaket anlamına gelebiliyor.''

Sahte Nişanlı, Cara Elliott (Sayfa 99)Sahte Nişanlı, Cara Elliott (Sayfa 99)
Seher 
18 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Gençliğin doğasında bencil olmak vardı...

Sahte Nişanlı, Cara Elliott (Sayfa 68)Sahte Nişanlı, Cara Elliott (Sayfa 68)
Seher 
18 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bilim insanları silahlarını çekmeye görsün, Trafalgar Savaşı yanlarında yelkenli yarışı gibi kalır.

Sahte Nişanlı, Cara Elliott (Sayfa 57)Sahte Nişanlı, Cara Elliott (Sayfa 57)
Seher 
18 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

....Toplum genel düzene meydan okumaya cüret eden herkese saldırmaya her zaman hazır.

Sahte Nişanlı, Cara Elliott (Sayfa 137)Sahte Nişanlı, Cara Elliott (Sayfa 137)
Seher 
18 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Yaşlanmak çok can sıkısı bir şey, Lucas. Baldırından başka bu süreci kolay geçiştirecek bir ilaç olsa keşke.

Sahte Nişanlı, Cara Elliott (Sayfa 31)Sahte Nişanlı, Cara Elliott (Sayfa 31)
Seher 
19 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

''...Kalp kendi aklı olan inatçı bir organ.
Beyin gibi mantık veya akıl yolundan hareket etmeyi kabul etmiyor.''

Sahte Nişanlı, Cara Elliott (Sayfa 274)Sahte Nişanlı, Cara Elliott (Sayfa 274)
Seher 
18 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Kimi adama güzel görünen şeyler,diğerlerine paçavra gibi görünebilir.

Sahte Nişanlı, Cara Elliott (Sayfa 30)Sahte Nişanlı, Cara Elliott (Sayfa 30)
Seher 
18 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Deneyimlerime göre bu gibi ortamlarda hanımlar ,beylerden daha zalim olabiliyorlardı. Çoğu zaman saten gülücükleri ve kadife sesleri , Hun İmparatoru Attila ya yaraşır bir gaddarlık gizliyordu.

Sahte Nişanlı, Cara Elliott (Sayfa 96)Sahte Nişanlı, Cara Elliott (Sayfa 96)
2 /