Sahte Romeo (Starcrossed Serisi 1)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.266
Gösterim
Adı:
Sahte Romeo
Alt başlık:
Starcrossed Serisi 1
Baskı tarihi:
Ağustos 2016
Sayfa sayısı:
488
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055016814
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Bad Romeo
Çeviri:
Pınar Polat
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınevi
İki milyondan fazla okura ulaşan bu büyüleyici aşk hikâyesi, sizi etkisi altına alacak ve son sayfaya kadar nefesinizi tutmanızı sağlayacak. Tüm zamanların en büyük aşk hikâyesini canlandırırken, kendi aşk hikâyelerini keşfettiler…

Cassie Taylor ve Ethan Holt'un yolları üniversite yıllarında, tiyatro bölümünde kesiştiğinde, aralarındaki çekim karşı koyulamazdı. Cassie iyi bir aktris, Ethan kampüsün kötü çocuğu idi. İkili, Romeo ve Juliet için başrole seçildiklerinde hayatları değişmeye başlamış, tıpkı oynadıkları karakterler gibi, onların da kaderleri birbirlerine bağlanmıştı. Ta ki kötü çocuk, iyi kızın kalbini kırıp güvenini yıkana kadar…

Şimdiyse yolları Broadway'de kesişmişti ve bu sahte Romeo, Casie'nin hayatına yeniden geri dönerek her şeyi adım adım altüst etmeye kararlı görünüyordu… Yeniden romantik bir rol için bir araya gelmek zorunda kalan ikili, üniversite yıllarında yaşadıkları gizli aşkın heyecan verici anlarıyla ve kalp kırıklıklarının derin acılarıyla yüzleşmek zorunda kalmışlardı. Tabii bir de, zıt kutupların birbirlerine karşı koyamadıkları gerçeğiyle… Ve söz konusu aşksa bazen bizim için kötü olanlar en karşı koyamadıklarımızdır.

"Bayıldım. Bayıldım. Sahte Romeo'ya bayıldım! Leisa Rayven, tüm hissettirdiklerin için teşekkürler. Bu kitabın etkilerini atlatmam uzun sürecek."
-E.L. James, Gri'nin Elli Tonu romanının çoksatan yazarı-

"Leisa Raven, aşk romanı nasıl yazılır iyi biliyor: kahkaha, flört ve meydan okuma. Elimden bırakamadım!"
-Christina Lauren, Harika Piç romanının New York Times çoksatan yazarı-

"Kahkahanın ve aşkın harika karışımı… Sahte Romeo tek kelimeyle büyüleyici. Bayıldım!"
-Katy Evans, Real romanının New York Times çoksatan yazarı-

"Bu kitabı tek oturuşta bitirdim. Karakterler arası etkileşim harikaydı. En yeni favori kitap çiftim!"
-Jennifer Probst, İlk Öpücüğün Büyüsü romanının New York Times çoksatan yazarı-

"Sahte Romeo mükemmel bir aşk romanı: duygusal, eğlenceli ve etkileyici. Karakterler arasındaki elektrik adeta sayfalardan taşıyor. Kaçırmayın!"
-M.Pierce, Night Owl Trilogy'nin çoksatan yazarı-
(Tanıtım Bülteninden)
Hayatımda ilk defa böyle bir kız karakter okudum. Resmen roller değişmiş gibiydi. Oğlan geri durdukça kız üstüne üstüne gidiyordu. Yani kitapta oğlana da çok yuh dedim. Böyle ödlek ne istediğini bilmeyen erkekleri de hiç sevmem. Kitabın sonuna doğru kendine geldi. Sanırım 2.kitapta daha da açılacak. Boş zamanınızds okuyabilcegnz bi kitap. Insan merak edyr acaba ne olacak diye :)
Çok büyük hevesle başladım. Çünkü çok eğlenceli olduğunu söyleyen epey yorum okumuştum. Eğlenmedim, hatta bir ara 'kitaba ara mı versem' diye de geçti içimden. Bu nokta benim için hayal kırıklığı oldu. Sürükleyici, tutkulu ve yoğun bir aşk anlatıyor. Aslında klasik bağlanamama sorununu işleyen bir kitap. Daha önce bu tarzı pek okumamış olsaydım daha çok severdim. Kitabın en güzel tarafı, o alıştığım kendine güvenen, ne yaptığını bilen erkek karakterlerin tam zıttı bir erkek karaktere sahip olmasıydı. Sonuç olarak bana göre eğlenceli değildi, ama okunur ve devamı da merak edilesidir.
 • Hata
  7.8/10 (41 Oy)26 beğeni98 okunma24 alıntı1.195 gösterim
 • Anlaşma
  7.8/10 (57 Oy)31 beğeni137 okunma11 alıntı1.707 gösterim
 • Kupa Altılısı
  7.3/10 (36 Oy)20 beğeni91 okunma12 alıntı1.261 gösterim
 • Rule
  7.5/10 (38 Oy)22 beğeni104 okunma10 alıntı1.489 gösterim
 • Oyuncu
  7.3/10 (30 Oy)20 beğeni88 okunma4 alıntı865 gösterim
 • Kiralık Eş
  7.2/10 (46 Oy)25 beğeni99 okunma5 alıntı1.481 gösterim
 • Gizemli Adam
  7.9/10 (43 Oy)27 beğeni110 okunma5 alıntı2.454 gösterim
 • Ruhumdaki Canavar
  8.3/10 (66 Oy)41 beğeni132 okunma107 alıntı1.905 gösterim
 • Londra Caddesi
  8.3/10 (33 Oy)24 beğeni89 okunma4 alıntı1.923 gösterim
 • Egomanyak
  8.4/10 (46 Oy)23 beğeni100 okunma23 alıntı1.244 gösterim
Yarım bıraktığım kitaplara bir yenisi daha geldi. Konu terk eden ve sonra pişman olan sevgilinin geri dönmesi. Hikaye konu güzel ama anlatımı hiç beğenmedim. O kadar nasıl diyeyim bu kadar açık olmaması gereken iğrenç bölümler vardı. Yani o sahneler olmasa elimde sürünmez ve beğendiğim bir kitap olurdu. Ama sürekli kızı değişik isteklerde olması yok seks yapsan geçer düşüncesi beni fazla sıktı. Sürekli tekrarladı bu bölümler. Ve kitaba devam etmeye çalışsam da edemedim maalesef. Çünkü aynı şeyleri tekrar ediyordu ve sıkıcıydı işte. Kitabı aldığıma pişman oldum dedim yani. Gerçekten hayal kırıklığıydı benim için çünkü bakınca çok güzel duruyordu ama kitabı kapağına bakarak almamak lazım.
Sabah oturdum okumaya başladım, akşama bitirdim. Tek solukta okunup biten bir kitaptı. Dili sade ve akıcıydı. Bir çırpıda okunup bitebiliyordu. Kitabı genel anlamda sevdim açıkçası ama Cassie'nin Ethan'a gençlik yıllarında iken sürekli yalvarması beni biraz sıktı. Kitabın sonları ise gerçekten güzeldi. Özellikle Ethan'ın göndermek isteyipte göndermediği e-postaları okuyunca kitaba daha bir farklı baktım.

Tüm zamanların en büyük aşk hikayesini canlandırırken kendi aşk hikayelerini keşfettiler.
Cassie Taylor ve Ethan Holt’un yolları üniversite yıllarında, tiyatro bölümünde kesiştiğinde, aralarındaki çekim karşı koyulamazdı. Cassie iyi bir aktris, Ethan kampüsün kötü çocuğu idi. İkili, Romeo ve Juliet için başrole seçildiklerinde hayatları değişmeye başlamış, tıpkı oynadıkları karakterler gibi, onların da kaderleri birbirlerine bağlanmıştı. Ta ki kötü çocuk, iyi kızın kalbini kırıp güvenini yıkana kadar…
Şimdiyse yolları Broadway’de kesişmişti ve bu sahte Romeo, Casie'nin hayatına yeniden geri dönerek her şeyi adım adım altüst etmeye kararlı görünüyordu… Yeniden romantik bir rol için bir araya gelmek zorunda kalan ikili, üniversite yıllarında yaşadıkları gizli aşkın heyecan verici anlarıyla ve kalp kırıklıklarının derin acılarıyla yüzleşmek zorunda kalmışlardı. Tabii bir de, zıt kutupların birbirlerine karşı koyamadıkları gerçeğiyle… Ve söz konusu aşksa bazen bizim için kötü olanlar en karşı koyamadıklarımızdır.
Eğer sizde reading slump yaşıyorsanız kesinlikle önereceğim bir kitaptır.
Sahte Romeo'yu bitirdim; birazcık hayal kırıklığıyla. Açıkça söylemek gerekirse kitap için beklentim çok yüksekti. O tiyatro sahnesinde yaşanacakĺarı merakla okumaya başladım ancak başroldeki hanım kızımız Cassie'nin bitmek bilmeyen cinsel ihtirası beni biraz boğdu. Aşk hikayelerindeki cinsel sahneler iyidir, okumayı da severim ama bu hikayede öyle olmadı. Basitleştirdi ve gereksiz fazla geldi. Çok çok iyi bir hikayeydi oysa; keşke Cassie'nin cinsel doyumsuzluğu yerine Ethan'ın yaşadığı gelgitlerin nedenleri derinleşseydi. Muhtemelen ikinci kitapta Ethan'a daha yakından bakılacaktır ama şahsen ben sadece hikayayi tamamlamak için okuyacağım devam kitabını. Nedense ilk kitaptan daha iyi olduğunu düşunsem de cok hevesli olmadığımı da yeterince belli ettim sanırım. Ayrıca yarın elime ulaşacağını umut ettiğim kargomun içinden çıkacaklar nedeniyle ikinci kitaba hemen geçmeyi de pek düşünmüyorum.
Belki denemek isteyen olur diye; naçizane tecrübem ve tavsiyemdir.

Yazara, Yabancı Yayınları'na ve çevirmen Pınar Polat'a saygıyla...
Herkese iyi akşamlar ‍️.
Bolca kırılmış bir hikayeyi ele alan bi kitapla geldim bu seferde.
Öncelikle kitabın kapağının renk patlaması insanı kendine çekiyor.
Konusu biraz klişe olabilir.
Eski aşk, kırılmış kalp, hala var olan umut.
Kitapta günümüzü okurken bir yandan geçmişe dönüp çiftimizin neden bu hale geldiğini okuyoruz.
Cassie ve Ethan .
Sanat okulunun ilk gününde tanışıp bir nevi kovalamaca oynadılar. Ethan’ın sorunları vardı uzak durmaya çalıştı kızımızdan ama Cassie asla geri adım atmadı. Ethan’ı kazanmaya çalıştı.
Ve tiyatro gösterisi olarak Romeo Ve Juliet’e baş oyuncu olarak seçildiler.
Sahneledikleri oyunda aralarında ki uyum ve çekim su yüzüne çıktı.
Artık birbirilerine karşı koymayıp güzel bir çift oldular.
Her şey güzeldi ta ki o ana kadar.
Tabi yıllar geçiyor bu ikili bir araya geliyor ve Ethan kızımızı kazanmak için elinden geleni yapıyor.
Ama kazanabiliyor mu ?
Cassie her şeyi unutup tekrar güvenmeyi seçiyor mu ?
3 kitaptan oluşan serinin ilk kitabı çabuk bitti. İkinci kitabında da Cassie ve Ethan’ı konu alıyorken üçüncü kitabında Ethan’ın kardeşi Elissa’nın hikayesi konu olmuş.
Kolay okunabilicek kafanızı dağıtıcak arıyorsanız buyrun derim. 🤗
Casie, ülkenin önde gelen drama okullarından birinde seçmelere katılıyor ve bu seçmeler sırasında Ethan'la tanışıyor. Birlikte Romeo ve Juliet rolünü oynuyorlar. Bu onların geçmişi.

Biz kitapta hem geçmişi hem de günümüzü okuyoruz. Günümüzde esas kız ve oğlanımız başka bir rol için bir araya geliyorlar. Romeo ve Juliet oyunundan sonra aralarında başlayan ilişkinin geldiği son noktayı okuyoruz günümüzde.

Bir yandan geçmişe gidip Ethan ve Casie'nin tanışmalarından itibaren birbirlerinden hoşlanma süreçlerini okuyoruz. Bir yandan da günümüzde Ethan'ın Casie'nin kazanma çabalarını.

Sahte Romeo'nun insanı çıldırtan karakterleri ve olay örgüsü olsa da kendini okutmayı başarıyor. Dahası bir an önce ikinci kitap olan Juliet Paramparçaya insanın ağzı sulanmıyor değil.

Muhteşem kurgusu, harika çevirisi ve beni benden alan, her sayfada heyecanlandıran olaylarıyla inanılmaz bir kitaptı.
Insanlar sık sık yara izlerini gizlemeye çalışırlar. Sanki en ufak bir hasar, ne kadar kırılgan olduklarını gözler önüne seriyormuş gibi. Yara izlerini hatalarla, o hataları da utançla bir tutarlar. Mükemmelliyetlerine sonsuza kadar gölge düştü sanırlar.
Ben görmek istediğim şeyi gördüm. Hissetmek istedigim şeyi hissettim. O sadece üstüne düşen rolü oynadı.
Sahte gülümsemesinin nedeninin süpermarketten alınma kot pantolonum, düz gri kazağım ile sıkıcı kahverengi saçlarım ve makyajsız oluşum olduğunu biliyordum. Ben oradaki renkli kıyafetler giymiş, kocaman takılar takmış ve boya fıçısına düşmüş çoğu kızlar gibi değildim. Onlar, aynı tropik kuşlara benziyorlardı. Bense motor yağı lekesi gibiydim.
Leisa Rayven
Sayfa 26 - Yabancı Yayınları
"...Hayatımda kendimi bu kadar alçak hissettiğim çok az an var. Seni terk ettiğim gün de onlardan biriydi."
"Bazen insanlar, sadece insanları dışarıda tutmak için değil ama kimin onları yıkacak kadar önemsediğini görmek için duvarlar koyarlar."
Mutlu olmasam da, başkaları mutlu olsun diye onlara duymak istediklerini söylüyordum.Rolümü oynuyordum.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Sahte Romeo
Alt başlık:
Starcrossed Serisi 1
Baskı tarihi:
Ağustos 2016
Sayfa sayısı:
488
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055016814
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Bad Romeo
Çeviri:
Pınar Polat
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınevi
İki milyondan fazla okura ulaşan bu büyüleyici aşk hikâyesi, sizi etkisi altına alacak ve son sayfaya kadar nefesinizi tutmanızı sağlayacak. Tüm zamanların en büyük aşk hikâyesini canlandırırken, kendi aşk hikâyelerini keşfettiler…

Cassie Taylor ve Ethan Holt'un yolları üniversite yıllarında, tiyatro bölümünde kesiştiğinde, aralarındaki çekim karşı koyulamazdı. Cassie iyi bir aktris, Ethan kampüsün kötü çocuğu idi. İkili, Romeo ve Juliet için başrole seçildiklerinde hayatları değişmeye başlamış, tıpkı oynadıkları karakterler gibi, onların da kaderleri birbirlerine bağlanmıştı. Ta ki kötü çocuk, iyi kızın kalbini kırıp güvenini yıkana kadar…

Şimdiyse yolları Broadway'de kesişmişti ve bu sahte Romeo, Casie'nin hayatına yeniden geri dönerek her şeyi adım adım altüst etmeye kararlı görünüyordu… Yeniden romantik bir rol için bir araya gelmek zorunda kalan ikili, üniversite yıllarında yaşadıkları gizli aşkın heyecan verici anlarıyla ve kalp kırıklıklarının derin acılarıyla yüzleşmek zorunda kalmışlardı. Tabii bir de, zıt kutupların birbirlerine karşı koyamadıkları gerçeğiyle… Ve söz konusu aşksa bazen bizim için kötü olanlar en karşı koyamadıklarımızdır.

"Bayıldım. Bayıldım. Sahte Romeo'ya bayıldım! Leisa Rayven, tüm hissettirdiklerin için teşekkürler. Bu kitabın etkilerini atlatmam uzun sürecek."
-E.L. James, Gri'nin Elli Tonu romanının çoksatan yazarı-

"Leisa Raven, aşk romanı nasıl yazılır iyi biliyor: kahkaha, flört ve meydan okuma. Elimden bırakamadım!"
-Christina Lauren, Harika Piç romanının New York Times çoksatan yazarı-

"Kahkahanın ve aşkın harika karışımı… Sahte Romeo tek kelimeyle büyüleyici. Bayıldım!"
-Katy Evans, Real romanının New York Times çoksatan yazarı-

"Bu kitabı tek oturuşta bitirdim. Karakterler arası etkileşim harikaydı. En yeni favori kitap çiftim!"
-Jennifer Probst, İlk Öpücüğün Büyüsü romanının New York Times çoksatan yazarı-

"Sahte Romeo mükemmel bir aşk romanı: duygusal, eğlenceli ve etkileyici. Karakterler arasındaki elektrik adeta sayfalardan taşıyor. Kaçırmayın!"
-M.Pierce, Night Owl Trilogy'nin çoksatan yazarı-
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 93 okur

 • Aynur Pashayeva
 • esra baş
 • Dilara B
 • KÜBRA
 • Emine Korkut
 • Nazlıcan Tekdoğan
 • BİLGE ÖGETÜRK
 • lale qemberova
 • Demet
 • Gizem Dinç

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%2
14-17 Yaş
%8.2
18-24 Yaş
%30.6
25-34 Yaş
%32.7
35-44 Yaş
%20.4
45-54 Yaş
%6.1
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%94.6
Erkek
%4.1

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%5.7 (3)
9
%7.5 (4)
8
%20.8 (11)
7
%26.4 (14)
6
%15.1 (8)
5
%11.3 (6)
4
%5.7 (3)
3
%5.7 (3)
2
%0
1
%1.9 (1)