Sakın Aşağı Bakma Ölümden Daha Derin Serisi 3

7,8/10  (13 Oy) · 
24 okunma  · 
7 beğeni  · 
838 gösterim
Her intikam bir adalettir.

On altı yaşındaki kızı sebebi anlaşılmaz bir şekilde ortadan kaybolduktan dört yıl sonra Lauren dibe vurmanın eşiğine gelmiştir. Dünya öldüğünü varsayıp artık kayıp kızıyla eskisi kadar ilgilenmemektedir. Kocası ise kendi hayatına son vermiştir ve diğer kızı, yaşamasına izin verilen çocukluğundan geriye kalanlarla umutsuz bir şekilde yetinmeye çalışmaktadır.

Yeni bir başlangıç yapmak isteyen Lauren ve küçük kızı Leah sakin bir kasaba olan Oak Knolla taşınırlar. Laurenin kabusları onları bir gölge gibi izlemektedir. Tarihin kendini tekrar etmesi ise an meselesidir.

Leah artık on altı yaşına girmiştir ve ansızın ablası ile aynı yaşta kendini hedef olarak bulur… Bu bir tesadüf müydü, yoksa aynı şeytani planı uygulamak için yıllarca sabredebilecek kadar sinsi birinin ölüm oyunu mu...

En uzun yolculuk, en karanlık yolun aşağısına doğru yapılan yolculuktur ve bazen en kısa mesafe ileriye değil yukarıya doğru olandır. Merdivene bir adım atarsın, sonra bir adım daha. Ama sakın aşağı bakma...
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2013
 • Sayfa Sayısı:
  440
 • ISBN:
  9786054629329
 • Çeviri:
  Harun İçöz
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Nurhan Işkın 
18 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bir zamanlar mükemmel bir aileye sahip olan Lauren,on altı yaşındaki büyük kızı Leslie'nin kaybolması ile birlikte dağılmış,dünyadaki en büyük kötülükle kayıp bir çocuğun annesi olmakla yüzleşmek zorunda kalmıştı...
Kocası Lance ise onu bu zor durumda hayatını noktalayarak yalnız bırakmıştı...
Lauren'in masalsı hayatından şimdi elinde kalan sadece küçük kızı Leah'tı...
Gerçekten hayat tekrarlardan mı ibaretti?Leah artık on altı yaşına girmisti.Lauren,Leslie' nin akibeti ile tekrar mı karşılaşacaktı?
Bir annenin yüzleşmesi gereken intikam ne kadar ileri gidebilirdi?
Sıkılmadan soluksuz okuyacağınız güzel bir polisiye...

Ali Ünal 
 21 Şub 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · 8/10 puan

Serinin polisiye yanı en geride kalan kitabı denilebilir, dram havası daha baskın. Kaba benzetme yapılırsa, bir annenin "katil kim" sorusunun peşinde koşan polisiyesinden ziyade katille muhattap olmak zorunda kalan bir annenin iç dünyasına odaklanmış bir dram gibi denilebilir. Şaşırtma kozunu son 30 sayfada kullanan ama ilgiyi sürekli canlı tutan bir kitap.

Kitaptan 3 Alıntı

Nurhan Işkın 
11 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Leslie'nin kaybolduğu gün eve girdiğim anda yanlış giden bir şeyler olduğunu hissetmiştim.Sadece ters bir şeyler değil,yanlış korkunç derecede yanlış bir şeyler...Bu şekilde hissetmem için bir sebep yoktu.Kendi kendime Leslie ile olan gerginlik yüzünden böyle düşündüğümü söyledim.

Sakın Aşağı Bakma, Tami Hoag (Sayfa 135)Sakın Aşağı Bakma, Tami Hoag (Sayfa 135)
Berna Demirel 
02 May 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Pazartesi öğleden sonra posta taşıyıcısının teki Leslie'nin bisikletini terk edilmiş bir şekilde köy yollarından birinde buldu.
Kabus işte böyle başladı.

Sakın Aşağı Bakma, Tami Hoag (Sayfa 138)Sakın Aşağı Bakma, Tami Hoag (Sayfa 138)
DOĞAN İLİŞ 
 10 Ara 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Kör biri başka bir köre yol göstermeye çalıştığında istedikleri yere birkaç duvara çarpmadan gidemezler.

Sakın Aşağı Bakma, Tami Hoag (Sayfa 182)Sakın Aşağı Bakma, Tami Hoag (Sayfa 182)