Sakın Unutmayın

9,5/10  (2 Oy) · 
4 okunma  · 
2 beğeni  · 
318 gösterim
Bir düşünün; hayatınız boyunca unutmamanız gereken ne kadar çok detay var. Daha sabah kalktığınız andan başlayarak, gün boyunca "bunu kesinlikle unutmamam gerek" diye kendinize telkin ettiğiniz pek çok konuyu düşünüyorsunuz. Peki ya bunlarla kıyaslanamayacak kadar önemli bir konuyu unutmuşsanız?...

O konu, bu dünya üzerinde ne amaçla var olduğunuz konusudur.

İnsan unutkandır. Kendini yaşadığı olaylara kaptırır ve iradesini kullanmazsa, asıl dikkatini vermesi gereken konulardan uzaklaşır. Allah'ın her an kendisini izlediğini, dinlediğini, yaptığı herşeyin hesabını Allah'a vereceğini, ölümü, mezarı, cennetin ve cehennemin varlığını, her olayın Allah'ın yarattığı kader ile meydana geldiğini, karşılaştığı herşeyde bir hayır olduğunu unutuverir. Bu kitabın amacı ise unutulmaması gereken bu temel gerçekleri hatırlatmaktır.

Bu kitapta size hatırlatılacaklar, "unutmasam iyi olur" deyip geçebileceğiniz şeyler değildir. Unutmayın ki bunları hatırladığınız sürece Allah'a gereği gibi kulluk edebilirsiniz. Ve unutmayın ki ancak bu şekilde dünyada ve ahirette kurtuluş bulabilirsiniz.
 • Baskı Tarihi:
  2006
 • Sayfa Sayısı:
  118
 • ISBN:
  9789757986676
 • Yayınevi:
  Vural Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
can dağtekin 
23 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İnsanı Allah çok zayıf eksik ve kusurlu yaratmış.Bu eksikliklerin arasında unutkanlık da vardır. İnsanın hayatı boyunca unutmaması gereken en büyük gerçek tüm kainatı ve kendisini yaratanın Allah olduğu ve bir gün Allah ile karşılaşacak olmasıdır. Bu gerçeği unutmak Allah korusun bir insanın sonsuza kadar azap çekeceği bir ortamda bulunması demektir. İnsanın bu acizliğini bilip irade gösterip kararlı bir şekilde son nefesine kadar Allah'ı ve Allah ile karşılaşacağı günü unutmadan yaşaması gerekmektedir.