Konuşmadan Duramayan Bir Dünyada İçedönüklerin Gücü

Sakinler de Kazanır

Susan Cain

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
415 syf.
7/10 puan verdi
Bir yıl önce tesadüfen TED konuşmasına rastladığım Susan Cain'in beni oldukça etkilemesi üzerine kitabını okuma kararı almıştım. Toplumun kusursuz insan tarifini, sosyal olma(dışadönük) tabusunu yıkmak için yaptığı birtakım araştırmalar ile okura toplumun aslında büyük bir kısmının içedönük olduğunu ve içedönük olmanın zannedildiği kadar korkunç bir şey olmadığını anlatmaya çalışıyor. Hoşuma giden bir başka detay şu ki: "Yayıncımı, kitabımın reklamını yapabilecek kadar sah­te dışadönük olduğuma ikna edemeseydim bu kitabı okumu­yor olurdunuz."
Sakinler de Kazanır
Sakinler de KazanırSusan Cain · Optimist Yayınları · 2012142 okunma
Reklam
415 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
İntrovert ya da extrovert misiniz? Veyahut tanımlayamıyor musunuz?
“Eşim ve çocuklarım hariç herhangi bir arkadaşım olmadan yıllarca yaşayabilirim" "Seninle,bana bak. En iyi arkadaşlarımdan birisin ve sadece sen beni aradığında görüşü­yoruz! Sosyalleşmeyi sevmiyorum. Hayalim ailemle geçimimi bin dönümlük bir araziden sağlamak. Bu hayalde asla bir arka­daş grubu göremezsin. Yani kamusal karakterimde her
Sakinler de Kazanır
Sakinler de KazanırSusan Cain · Optimist Yayınları · 2012142 okunma
415 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
40 günde okudu
Öğretmenseniz girişken ve katılımcı öğrencilerinizin tadını çıkarın. Ama utangaç, kibar ve özerk olan, kimyaya, papağanlara ya da ondokuzuncu yüzyıl sanatına merak duyanlarıda ihmal etmeyin. Onlar yarının sanatçıları, mühendisleri ve düşünürleridir. Son bölümden alıntı İçedönük olmak... sosyal kelebek olmamak, ekip çalışmasından hoşlanmamak, konuşkan olmamak, yalnızlığı, sakinliği daha huzurlu bulmak, birebir ilişkileri grup ilişkilerine tercih etmek ve benzerleri ruhsal bir sorun sahibi olmak demek değildir.. toplum çoğu zaman içedönükleri ( ki sanırım ben bu kategorideyim) anti sosyal, depresif, katılımcı olmayan yabani olarak tanımlıyor. Sonunda bir kitap, bu kitap iyi hissettirdi.. Normalmişim... Hem içedönüklerin hem dışadönüklerin okumasını tavsiye ederim, kitabı ben çok beğendim.
Sakinler de Kazanır
Sakinler de KazanırSusan Cain · Optimist Yayınları · 2012142 okunma
Reklam
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.