Saklı Hayatlar

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
17 gösterim
Saklı Hayatlar, ismen çok iyi bildiğimiz fakat geçmişleri hakkında bilgi sahibi olmadığımız kişilerin hayat hikayelerini anlatıyor. Bunu yaparken, benzeri çalışmalardan önemli bir noktada ayrılıyor; o bilindik isimlerin bilinmeyen köklerine yolculuk ederek aile bağlarını da ortaya koyuyor.

Saklı Hayatlar'da tasarımcı Cemil İpekçi'nin Sabatay Sevi'nin, Okan Bayülgen'in de ünlü tefsir alimi Elmalılı M. Hamdi Yazar'ın torunları olduklarını göreceksiniz. Kamuoyunda ismi 'Hüyla Avşar'ın kocası oylarak yer alan 'eşkıya torunu' kaya Çilingiroğlu'nun ne iş yaptığını anlayacak, Mesut Yılmaz'ın siyasette yolunu kimin açtığını okuyacak, Malkoçoğlu'nun yazarının, 'sosyete güzeli' lakaplı Yasemin Kozanoğlu'nun dedesi olduğunu öğrenecek, ünlü avukat Hüseyin Derin Yarsurat'ın Tampliler (Tapınak Şövalyesi) olmasına tanık olacak, emekli Büyükelçi Yalım Eralp'in ilginç tarihi anekdotlarına şaşıracaksınız.
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2002
 • Sayfa Sayısı:
  315
 • ISBN:
  9789758578139
 • Yayınevi:
  Zaman Kitap
 • Kitabın Türü:
Varvara Alekseyevna 
08 Eyl 2017 · Kitabı okumadı · Puan vermedi

Gazeteci- Yazar Cemal A. Kalyoncu bu kitabında Türkiye'nin seçkinlerinin bilinmeyen hayat hikâyelerini sunuyor, hem de gerçek hayata dair ne varsa...

Farklı meslek gruplarından insan hikayeleri var. İşadamı, Şair, Yazar, Asker, Diplomat, Oyuncu, Modacı, Televizyoncu vs.

Gerçekten ilgi çekici bir kitap ve çarpıcı hayat hikâyeleri...