Salome

Oscar Wilde

Salome Gönderileri

Salome kitaplarını, Salome sözleri ve alıntılarını, Salome yazarlarını, Salome yorumları ve incelemelerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Tanrı iyi olanın içinde olduğu gibi kötünün de içindedir.
Aşkın acı bir tadı olduğunu söylerler... Ama ne önemi var?
Gördüğümüz her şeyde simgeler bulmak akıllıca değil. Hayatı imkânsız kılar bu.
O gün güneş kıldan bir çul gibi kararacak ve ay kan gibi olacak ve gökyüzünün yıldızları incir ağacından düşen ham incirler gibi dünyaya dökülecek ve yeryüzünün kralları korkudan titreyecek.
Canımı yakan başımdaki taç, güllerden yapılmış tacım. Bu çiçekler ateş gibi. Alnımı yakıyorlar.Ah! Şimdi nefes alabiliyorum. Ne kadarda kırmızı yaprakları var. Sanki örtünün üstündeki kan lekeleri. Önemli değil.Gördüğümüz her şeyde simgeler bulmak akıllıca değil.Hayatı imkansız kılar bu.
KAPADOKYALI Yine de bir kralı boğazlamak berbat bir şey. BİRİNCİ ASKER Neden? Kralların da sadece bir tane boynu var, diğer insanlarda olduğu gibi.
Birinci Asker: Bu gürültü de ne? Uluyan bu vahşi canavarlar kim? İkinci Asker: Yahudiler. Hep böyleler. inançları hakkında tartışıyorlar.
Biliyorum ki beni severdin ve aşkın gizemi, ölümün gizeminden daha büyüktür. Sadece aşka bakmak gerekir.
Ve dilin, zehir atan kırmızı bir yılan gibi olan dilin, artık hareket etmeyecek, zehrini bana akıtan bu al renkli yılan tek kelime edemeyecek
Ama sen güzeldin! Bedenin gümüş ayaklar üzerine inşa edilmiş fildişinden sütunlardı. Gümüşten zambaklarla ve güvercinlerle dolu bir bahçeydi. Fildişi siperlerle çevrilmiş gümüşten bir kuleydi. Dünyada senin vücudun kadar beyaz hiçbir şey yoktu. Dünyada senin saçların kadar siyah hiçbir şey yoktu. Tüm dünyada senin ağzın kadar kırmızı bir şey yoktu. Sesin tuhaf kokular yayan bir buhurdanlıktı ve sana baktığımda garip bir müzik duyardım. Ah! Neden bana bakmadın? Ellerinin ve küfürlerinin örtüsüyle yüzünü sakladın. Gözlerinin üstüne Tanrı'sını görmek isteyenin bağını koydun. İşte sen Tanrı'nı gördün, ama beni, beni asla görmedin.
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.