Kitap
Şamdancı

Şamdancı

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.8
39 Kişi
87
Okunma
27
Beğeni
1.076
Gösterim
90 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 2 sa. 33 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Milli Eğitim Bakanlığı Yayınları · 1962 · Karton kapak
Diğer baskılar
Şamdancı
Şamdancı
5 mağazanın 5 ürününün ortalama fiyatı: ₺10,26
7.8
10 üzerinden
39 Puan · 3 İnceleme
meyra
Şamdancı'ı inceledi.
96 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
Aşk ve gençlik şairi olarak tanınan Alfred De Musset'in ilk okuduğum eseri. Eserin konusundan kısaca bahsetmek gerekirse evli bir kadının ilişkisinin ortaya çıkmaması için önlem alarak "Şamdancı " bulması. Yazarın betimlemeleri kesinlikle sıkmıyor ve rahatça okuyabildiğimiz, karışık olmayan bir dili var. Eseri okurken kafamda bazı sonlar tasarlamaya başlamıştım ancak eserin sonuna geldiğimde hiçbiri olmadı ve bu beni epey şaşırttı. Eserin yarım kaldığını da düşündüm en başta ama her zaman sırların ortaya çıkmasını beklediğimden olabilir böyle düşünmem. Okumayı düşünenler varsa tereddüt etmeden alabilirsiniz. Alfred De Musset, okumaya kesinlikle devam edeceğim bir yazar. Herkese iyi okumalar .
Şamdancı
7.8/10
· 87 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
12
Karl Rossman
Şamdancı'ı inceledi.
96 syf.
Alfred de Musset’in oyunları en çok oynanan Fransız tiyatro yazarlarından biri olduğunu öğrendim ve Şamdancı’yı okuduğum zaman bunun nedenini de hemen anladım. Musset bir dönem tiyatro ile arasına mesafe koyduktan sonra bu oyunu ve birçok başkasını kendisi için yazar. 25 yaşında yazdığı bu oyun aşkı ve adaleti anlatan muhteşem bir tiyatro oyunu. Okumak çok keyifliydi elbette ama umarım bir gün izleme zevkine de erişiriz.
Şamdancı
7.8/10
· 87 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
10
Senem
Şamdancı'ı inceledi.
96 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Alfred De Musset'in okuduğum ikinci kitabıydı bu. Kendisi çok beğendiğim bir yazar olma yolunda ilerliyor. Normalde tiyatroların sonu hep trajik bir şekilde bitse de bu sefer daha farklı bir sonla karşılaştım. Halbuki gidişat da trajik gibiydi ancak yazar beni baya şaşırttı. Gayet sade bir dili var. Fortunio karakterine bayıldım. Duyguyu o kadar güzel aktarıyordu ki... Çok etkiledi beni...
Şamdancı
7.8/10
· 87 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
6