Sana Aşık Değilim

6,3/10  (12 Oy) · 
31 okunma  · 
5 beğeni  · 
1.482 gösterim
Aşk ile nefret arasındaki çizgi hiç bu kadar ince olmamıştı…

Kenan geçmişteki bir hesaplaşmayı sonlandırmak için her nefesinde intikam hırsıyla bilenmiş bir erkektir. Sonunda amacına ulaştığında yıktığı başka hayatlar da olacaktır. Lal küçük dünyasında büyük hayalleri olan masum bir kız çocuğudur. Babasının ani ölümü ile her şeyini kaybeder ve ülkesini terk etmek zorunda kalır. Ama bir gün geri dönüp babasının katilinden intikam alacağına dair yemin eder.

Yıllar sonra Kenan, büyüleyici güzellikte genç bir kadın olarak karşısına çıkan Lal'e gördüğü an vurulur. Ancak onun kim olduğuna dair en ufak bir fikri bile yoktur.

Kalpleri kin ve öfke ile dolu bu ikilinin planlarına dâhil etmedikleri, hayatlarında olmasına ihtimal vermedikleri tek bir şey vardır. Aşk.

Geçmişin karanlık gölgeleri ile yüzleşirken, hangisinin daha güçlü olduğuna karar vermek zorunda kalırlar. Aşk mı, nefret mi?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2014
 • Sayfa Sayısı:
  360
 • ISBN:
  9786055358617
 • Yayınevi:
  Ephesus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Özlem Ekiz 
06 May 20:08 · Kitabı okudu · 3 günde · 5/10 puan

Kitap uzun zamandır gözüme çarpıyordu, bu vesile ile okuduğum ilk Vefa Enver kitabı oldu. Ama memnun kaldığımı söyleyemeyeceğim. Karakterlerden sadece Aleksi'yi sevdim. Kenan ve Lal'e bir türlü ısınamadım. Olay örgüsü kötü değildi ve gayet de akıcıydı ama zevk almamı engelleyen bir şeyler vardı kitapta.

Gamze Sel 
22 Tem 2014 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Hmm.. Genel bilgi ile başlayalım en iyisi. Esas erkeğimiz Kenan, küçük yaşta kardeşinin başına gelen bir olay nedeni ile, o olayı gerçekleştirenlerden çirkin bir şekilde intikam almaya yemin etmiştir. Ve intikamını almıştır. Esas kızımız Lal ise bu intikam yüzünden hayatı 13 yaşında alt üst olmuş, masum kızımız. Olayların temeli intikam ve nefret duygusuna dayanıyor. Yazar kitaba 10 sene ekleyip devam etmiş. Yazarın okuduğum ikinci kitabı. İlk önce Not Seni Sevmiyorum kitabını okumuş, mizacını, yazış stilini sevmiştim. Ama bu kitap bilmiyorum.. Eski Yeşilçam filmlerini bile geçecek türden bir dram. "Hatırlar mısınız bir zamanlar yanınızda çalışan fakir ama gururlu bir genç vardı" gibisinden bir şey olmuş. Bu ikisinin arasında yaş farkı 19. Hadi dedim tamam bunu sindirebilirsiniz. Hele FMArsal okuyorsanız bu kadar yaş farkı gözünüze batmayabilir.. Ama sonra Kenan'ın geçmişte kızın annesi ile birlikte olması, sonra kızla beraber olması.. Ve kızın bunu sorun etmemesi.. Bilmiyorum. O kadar geniş bakamadım bu olaya.. Yazarın sıkı takipçileri eminim yine seveceklerdir. Ama dediğim gibi ben beğenmedim pek.. Ekstra bir not, kitabın çoğu yerinde size bu ikili Natalie ve Tamer'i bile hatırlatabilir bol bol. Yani temelde aynı olay örgüsü..

Librarian 
23 Eki 2014 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Ve karşınızda Türkan Şoray ve Ekrem Bora'nın esmer ve genç hali... Evet romana başladım, bir süre sonra hissettirdiği buydu işte. Yeşilçam filmlerinden bir tanesinin romanlaşmış hali vardı sanki elimde. En en başta karakterlerin ismi oturmamıştı bir kere. Kenan ve Lal...Akış jet misaliydi ve ne yazık ki yapay kalmıştı. Çat orada çat burada çat kapı arkasında. Bilin bakalım bu nedir?Vefa Enver'in "Sana aşık değilim" romanı. Üzgünüm. Konu sıradandı, işleyiş aceleye getirilmişti ve hepsinin ötesinde ilk romanlarında farklı bir tarz sergileyen bir yazardan beklemeyeceğim bir romandı. Çok mu eliniz boş kaldı, aşk romanı okumanız mı geldi... I ııh yine de tavsiye etmiyorum.

ebru tepe 
19 Şub 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 6/10 puan

Diğer yorum yapan arkadaşlara tamamen katılıyorum. Vefa Enver'in sıkı bir takipçisi olarak daha önce okuduğum diğer kitaplarındaki son derece orjinal konu çizgisi bu kitapta biraz basmakalıp kalmış. Adamla kız arasındaki 19 yaş başından beri beni rahatsız etti annesiyle geçmişine hiç girmeyim bile. Bence bu kitabı es geçebilirsiniz.

Kitaptan 4 Alıntı

Emire Nişli 
15 Şub 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Seni , mantığıma ters düşmesine ve benliğimin tüm direnişine rağmen deli gibi "seviyorum".

Sana Aşık Değilim, Vefa EnverSana Aşık Değilim, Vefa Enver
Emire Nişli 
15 Şub 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Kalpleri kin ve öfke ile dolu bu ikilinin planlarına dâhil etmedikleri, hayatlarında olmasına ihtimal vermedikleri tek bir şey vardır. "Aşk "

Sana Aşık Değilim, Vefa EnverSana Aşık Değilim, Vefa Enver
Emire Nişli 
15 Şub 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Geçmişin karanlık gölgeleri ile yüzleşirken, hangisinin daha güçlü olduğuna karar vermek zorunda kalırlar. Aşk mı, nefret mi?

Sana Aşık Değilim, Vefa EnverSana Aşık Değilim, Vefa Enver