Sana Aşk Getirdim (Sancaktarlar Serisi 5)

·
Okunma
·
Beğeni
·
2.379
Gösterim
Adı:
Sana Aşk Getirdim
Alt başlık:
Sancaktarlar Serisi 5
Baskı tarihi:
Kasım 2017
Sayfa sayısı:
576
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059641395
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Aspendos Yayıncılık
Güçlü Sancaktar Ailesinin ağabeyi Mehmet Sancaktar’ın aşka giden hikâyesinde yaşananların hızına yetişemeyecek, temponun hiç düşmediği bu kitapta adrenaline ve aşka doyacaksınız.

Kurallarından ödün vermeyen kararlı bir insanın kişiliğine ve
tüm yöneticilik vasıflarına sahip olan Mehmet Sancaktar’ın hayatındaki her şey
bir düzenin parçasıydı. Ta ki işi ve sorumluluklarından oluşan hayatına ansızın giren Komiser Esmer, ona bildiği her şeyi unutturana kadar...

Huysuz, rahat ve biraz da dağınık olan Komiser Esmer’in hayatta herhangi
bir ilkesi yoktu. İstediği tek şey, intihar eden babasını, o sona götüren gerçeği bulup intikamını almaktı. Ancak ulaştığı her gerçek, anıları arasında kaybolmuş sırları ve ihanetleri de ortaya çıkaracaktı.

Sığınacak hiç kimsesi kalmadığında ve her şeyden vazgeçmeye hazır olduğunda Esmer’e kaybettiği umudu veren Mehmet’e önce hayatını sonra da kalbini teslim edecekti. Çünkü aşktan daha büyük bir duygu varsa o da güvendi ve
Esmer her ikisini de Mehmet’te bulmuştu.

Sancaktar Ailesi’ne veda ettiğimiz bu final kitabında, aşkın tutkuyla harmanlanıp tüm olmazlara rağmen mutluluğa teslim olduğuna şahitlik edeceksiniz.
Ve bu hikâyede, birbirinden farklı dünyaları olan iki yabancının
bir oluşunu okuyacaksınız.

(Tanıtım Bülteninden)
576 syf.
·7/10
Yazar ile tanışma kitabım ve 573 sayfalık güzel bir okuma deneyimi olduğunu söyleyebilirim. Aslında kitabın kapağını ve ismini görünce açıkçası biraz önyargılı oldum, bu kitap pek bana göre değil dedim. Ama okuduğumda bu yargımda yanıldığımı anladım. Kitabın içeriğinde okumaktan en çok zevk aldığım polisiye, macera yer alıyor. Sadece aşk yok yani. .
Kitaba genel olarak bakarsak Esmer ve Mehmet'in yolları kesişiyor ve birbirlerini çok seviyorlar. Hem kendilerinin hem ailelerinin yaşadıkları, geçmişleri ve şimdileri ile iki aile anlatılıyor. Ailesi için insanın yapabileceği fedakarlıklar ve bunların yıllarca sır olarak saklanması... Beni kitapta en çok etkileyen nokta ise her iki ailedeki kardeşlerin birbirlerine bağlılıkları, tutkunlukları oldu. Bölümler arasındaki renk paylaşımları da kitaba ayrı bir renk katmış .
Oldukça akıcı dilli keyifli okuduğum bir kitap olmakla birlikte sonlara doğru sanki biraz gereksiz uzatılmış hissi yarattı bende. .
Polisiye, macera ve tâbi aşk romanları okumayı seven kitap dostlarına tavsiyemdir.
576 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Ve serinin son kitabı “SANA AŞK GETİRDİM” bitti ….
Son kitap kardeşlerin en büyüğü olan Mehmet Sancaktarın hayatı, bilinmeyenleri, iç dünyası, özlemleri, acıları, hesaplaşmaları ve nihayet aşkı bulması ile muhteşem bir final ile sona erdi :)
Tadı damağımda kaldı denir ya :) aynen öyle oldu…

Komiser Esmer’in geçmişi, yaşadığı acılar, ağabeylerinin ondan sakladıkları büyük sırlar, peşindeki katiller ve hayatı için sürekli kaçan ve durmadan mücadele eden ana karakterimiz…
Karakolda Mehmet ve Esmer’in yolları bir gün kesişir. Aralarında sürekli zıtlaşan, tartışan ve laf yarışı içine giren bu ikili gece ve gündüz gibi birbirinden çok ayrı dünyalara ait, birbirine o kadar zıt iki karakterdir…

Ancak olaylar öyle bir gelişir ki, Mehmet kendini Esmer’in hikâyesi içinde bulur ve bir şekilde ona yardım etmeye başlar…
Tabi bunlar olurken neler yaşanır neler :)

Daha fazla yazamıyorum, yoksa açık vereceğim :) çok güzel bir kurgu olmuş, yazarın kalemini zaten çok seviyorum…
Serinin bitmesine açıkçası üzüldüm…
Bizden biri gibi olmuştu her bir kardeş…

Son kitaba yakışır harika bir final. Soluksuz heyecan, gizemler, sırlar, polisiye, dolu dizgin aşk, aile bağları, bir çok duygu aynı anda yaşandı bu hikayede..
Meral Kır yüreğine kalemine sağlık :) başarıların daim olsun…
576 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Nihayet en sevdiğim ve beğenerek okuduğum yazarlardan sevgili Merak Kır 'ın özlemle okumayı beklediğim "Sancaktarlar " serisinin beşinci kitabını okumuş, bitirmiş bulunuyorum. 573 sayfa bitmesin diye azcık azcık okumaya başladım ama elimden bırakamadan okuyamayacağımı anlayınca da anca iki gün uzatabilidim okumayı . İnsan sevdiklerini korumak için nelerden vazgeçebilir? Ana tema bu olunca ve yazanı da Meral Kır olunca değmeyin okuma keyfine. Hiç bir olağanüstülük veya abartı katmadan duyguları okuruna hissettirerek okutan aksiyonu bol ve merak uyandıran kurgusuyla çok güzel bir kitaptı . Bu kitabı okurken, daha ne kadar ilginçleşebilir ve daha ne kadar şaşırabilirim acaba diye düşünürken bir de bakıyorsunuz ki bazen görülenler görülenin aksi çıkabiliyor ve tabiri caizse ters köşeye oturabiliyorsunuz. Muhteşem bir kitaptı vesselâm.
576 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
#sanaaşkgetirdim #meralkır #okudumbitti Beş kitaplık #sancaktarserisi nin ilk dört kitabını peşe okumuş ve çok sevmiştim. Son kitaba uzun bir ara verdim kısmet olmadı nedense olsun doğru zaman bu zamanmış ve yine çok güzeldi. 5 kardeşin en büyüğü olan Mehmet Sancaktar'ın kitabıydı. Önceki dört kitapta kardeşleri her biri ana karakterken Mehmet yine baş roldeydi,çünkü o Sancaktar soyadının en güçlü kişisiydi. Her zaman işi ve ailesi kendinden önde olan yakışıklı, güçlü,korkusuz, haşin, gururlu ve disiplinli Mehmet'i tesadüf üzeri komiser Esmer'le yolları kesişir. Esmer'e yardım ederken aşk kapısını çalar ve bu kez asıl iyileşen Mehmet olur. Yine soluksuz okunan, okurken yaşanan bir @meralkir1 kitabıydı. Bir seriyi tamamlamanın mutluluğunu yaşıyorum. Yüreğine ve kalemine sağlık canım
Tavsiyemdir ben beş kitabı da çok severek okudum.
576 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Yazarın kalemini ben ilk Aylardan Aşk kitabıyla tanıdım ve ondan sonrada düzenli takibime aldığım yazarların arasında yer almaya başladı. Aksiyonun, gizemin yanında romantizmi ve aşkın harmanlanmış hali vücut bulmuş.
Sancaktarlar Serisinin ilk kitabından itibaren en merak edileni soğukkanlı, aşkı yerine ailesini seçen ve soyadının ağırlığını hakkıyla birazda kendinden bir şeyler feda ederek taşıyan Mehmet Sancaktar’ın hikayesi sonunda okunmuş bir şekilde kitaplığımda baş köşeyi almış bulunmaktadır  Gerçekten de beklemeye değer, kurgusuyla, anlatımıyla on numara bir kitap olmuş. Mehmet Sancaktar ile Komiser Esmer’in yaşanan olaylar nedeniyle tesadüfen bir araya gelmeleri ve olayların akışıyla birbirlerine karşı duyduğu çekime artık karşı koyamamalarını ve aşklarını okudum. Mehmet ile Esmer’in aşkı bir başkaydı bence. Kitapta her şey vardı; bol aksiyon, bol çözülmemiş gizem ve bolca tutku, aşk ve daha bir çok şey. Kitap hiç bitmesin istedim ama her güzel şeyin bir sonu olduğunu finalini okurken daha iyi anladım. Kitabın içeriği hakkında fazla spoiler vermek istemedim ama kitabın adını tam olarak yansıttığını söyleyebilirim.
576 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Ve muhteşem bir finalle Sancaktar kardeşlere veda etmenin buruk hüznünü yasiyorum

Serinin son kitabı olmasından dolayı hikaye Esmer ile Mehmet' ın ilk defa birbirlerini gördükleri yer ile başlıyor.

Mehmet yıllar evvel tüm kalbini aska kapamıştır. Artık tek düşüncesi ailesidir. Veliaht şehzade olarak büyütülmüş olmasının verdiği sorumluluklar ile kalbi arasına artık hiçbirşey almamaktadır. Ama Aşk işte kimin kalbini nerde ve ne zaman çalar belli olurmu hiç

Kalbinizi çalan aşk çok hırçın ele avuca sığmaz olursa işiniz epey zor olabilir aslında. Esmer yıllar evvel babasının intiharı sonrası neler olduğunu öğrenmek istemektedir. Ama hiç bir şey kolay olmaz. Artırma yapmak ister ama 3 ağabey buna her defasında engel olmak ister. Peki ya peşinde olup ona piskolojik zarar vermekten çekinmeyen bu insanlar kimler acaba. Neden bu olayı araştırmasını istemezler.
Ve yaşanan aşk. Esmer o kadar çabalasa bile bizim ağır abi klasik ego topu olmaktan yorulmuyor. Yorulmuyor ama sozlermi önemli aşkta. Yada size hissettirdiği duygularmi dedirtiyor Mehmet. Iki ileri bir geri resmen mehter marşı eşliğinde bir aşk yaşıyorlar.

Hayatlarında onca badire yaşanmasına rağmen vuslatta o denli görkemli olmalı dimi. Heh öyle dusunuyorsaniz yanıldınız. Mehmet öyle bir davranışta bulunuyor ki "ya Mehmet odunlugu bırak az gezegenin adamı romantik ol" dedim. Ama öyle bir cümle kuruyor ki hani buz olsan o an erirsin işte.

Ayrılık acı versede yüreğimde sımsıcak bir huzur ve dudağımın kenarında aşk dolu bir kıvrım bırakarak bitti kitabım.
576 syf.
·13 günde·Beğendi·9/10
Mehmet Sancaktar tam da beklediğim gibi. Olaylara karşı duruşu ile yine beni şaşırtmadı. Fakat Esmer ahh ahh Mehmet in ayarlarını bozan kadın Bu kadar rahat bir insan görmedim ben hiç Mehmet lik değil. Ama aşk onları çok güzel harmanladı ve siyah ve beyaz kadar farklı olan bu iki insanı ortada birleştirdi
576 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10
Benim aşırı sevdiğim bu seriye veda etmek çok üzücü. Son sayfalarını; hem bittiği için hem de öyle güzel bittiği için gözlerim dolu dolu şekilde okudum. Meral ablanın kalemi, kurguları gerçekten çok güzel. Kitapları okurken; aile sıcaklığını, sevgisini, birliğini, dostluğu, aşkı hissediyor ve bunlar için nasıl mücadele etmen gerektiğini okuyorsun. Meral abla, her kitabında ayrı bir yol kat ediyor ve son kitabı olarak bu farkı rahatlıkla görüyoruz. Mehmet'in hikâyesini çok merak ediyordum ve tam da Mehmet'e yakışan, zorlu ama güzel bir kitap olmuş. Mehmet'i bu kitapta daha iyi tanıyor ve ailesi için yaptıkları daha bi' farkında olarak okuyoruz. Mehmet'e üzüldüğüm o kadar yer oldu ki... Sonunda zor da olsa gelen mutluluğu o kadar çok hak etti ki... Bu kitapta, Mehmet'in ailesinin onun hakkındaki düşüncelerini de daha iyi görüyoruz. Kitap o kadar dolu doluydu ki, her bir satır olaydı resmen. Anlıyacağınız oldukça sürükleyici bir kitaptı. Bu kitap, Ahmet ile Sena'nın kitabıyla aynı doğrultuda ilerliyor ve Serra ile Barış'a da temas ediyor tabii; bu durum, kitabın akışını güzel oturmuştu. Esmer karakterinin yaşadıklarına üzüldüm ama bir taraftanda Esmer'i çok sevemedim, biraz bencil bir karakterdi. Bazı yerlerde beni aşırı sinir etti ama Mehmet iyi idare etti bence.
Mehmet Sancaktar, güçlü, yıkılmaz, otoriter ve sevgi dolu... Ahmet ile Sena'nın yaşadığı zorlu anlarda onlara destek olurken, komiser Esmer ile tanışmasıyla kendi hayatı da zorlu ve karmaşık bir yola girmiş olur. Esmer, babasının intiharına sebep olan gerçeklerin peşine düşmüşken, bu gerçeklerin ortaya çıkmasını istemeyen kişilerce tehlike durumlarla karşı karşıya kalır. Yalnız ve korku dolu olsada asla vazgeçmeyen Esmer, Mehmet Sancaktar'la tanışmasıyla hayatına yeni bir rota belirlemek zorunda kalır; çünkü Mehmet'in onu yalnız bırakmaya niyeti yoktur.
Mehmet, hissettiği yeni duygularla birlikte, ailesi arasında bocalarken, kendini tekrar keşfedecek ve bazı şeyleri daha doğru düşünmeye başlayacaktır. Aşksa, yeniden kazanan taraf olacaktır.
576 syf.
·2 günde·10/10
Serinin son kitabı olan bu kitapla Sancaktar ailesinin güçlü ağabeyi Mehmet Sancaktar ile seriyi tamamladık. Kitap akıcı ve gayet iyi ilerleyen bir kitaptı. Aşkın yanı sıra polisiye tarzında bir kitaptı. Meral Kır'ın kitaplarını seviyorum. Bu kitabı da tabi ki güzeldi.
Kitap gizemli, romantik, polisiyeli, heyecan verici olunca çabucak bitti tabi ki.
Mehmet'in düzenli hayatına hiç te düzenli olmayan komiser Esmer güm diye iniyor. Allak bullak oluyor Mehmet. Esmer'in sıkıntılarından kurtulması için Ona sürekli yardım ediyor ve gizemin çözülmesini sağlıyor. Sırlar ortaya çıkıyor. Bu arada aralarında aşkta yeşeriyor.
Aşk kitaplarını seviyorsanız öneririm.Puanım 10 üzerinde 10
576 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Sancaktar kardeşlerin son kitabı da bitti. Çok merak ettiğim bir karakterdi Mehmet Sancaktar. Her durumda,her şeyi,herkesi kontrol etmek istemesi sinirlerimi bozdu ki son ana kadar da bu huyundan vazgeçmedi. Esmer’in aşkını daha çok sevdim,hissettim. Kitabın sonu biraz havada kalmış gibi ya da daha uzun olmasını istediğim için bana öyle gelmiş de olabilir. Mesela özlem karakterinden daha çok bahsedilebilir,Mehmet Esmer aşkını daha çok okuyabilirdik. Her şeye rağmen kurgusunu sevdiğim güzel bir kitaptı :)
516 syf.
·Beğendi·8/10
Bir ailedeki kardeşleri anlatan serinin son kitabı Sana Aşk Getirdim, diğer kitaplarda olduğu gibi polisiyeyle harmanlanmış romantik bir kitap. Geçmişinin peşinde koşan Komiser Esmer ile ailenin en büyüğü olan, otorite ve gücün timsali Mehmet’in yolları kesişiyor. Sonrası ise sırların yavaş yavaş ortaya çıkmasıyla heyecan dozu artıyor. Kardeşlik bağları, sevgi ve aşk üzerine okumak istiyorsanız tam size göre
Tüm sorular cevap bulacak diye bir kural yoktu. Neden, niçin, nasıl? Oluyordu işte. Aşk aniden geliyor, kalbin uçmayı yeni öğrenen bir kuşun kanadına takılıp sonsuz gökyüzünün maviliğinde özgürce yaşamak için kafesini parçalıyor.
Rolün sona erip de perde senin için son kez kapandığında geride bıraktıkların için değil, yaşayamadıklarından dolayı sadece kendin için ağlamalısın.....
Sevdiklerimizi oldukları kişiden dolayı severiz. Onlara kızar, yargılar, eleştirir,hatta suçlarız. Ama sevmeye devam ederiz.
Madem aşk insanı bu denli savunmasız bırakıyordu, o zaman gurur denilen illeti de bir kenara atmalı ve aşkın istediği şekilde davranmalıydı.
“Hazırlıklar tamam, seni buradan izleyeceğim.”
“Bana copilot olmak ister misin?”
“Ah hayır, seyretmeyi tercih ederim.”
“Çok şey kaçıracaksın,” diyen Esmer’in sözünü yanlarındaki adam böldü. “Mehmet Bey’in bu konudaki ustalığından haberiniz yok mu?”
Meral Kır
Sayfa 255 - Aspendos Yayınevi
Aşk sana bir nefes kadar yakın olan adamın gözlerinin içinde kaybolmaya hazırken yitip gitmemek için yine ona tutunmaktı.
Meral Kır
Sayfa 258 - Aspendos

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Sana Aşk Getirdim
Alt başlık:
Sancaktarlar Serisi 5
Baskı tarihi:
Kasım 2017
Sayfa sayısı:
576
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059641395
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Aspendos Yayıncılık
Güçlü Sancaktar Ailesinin ağabeyi Mehmet Sancaktar’ın aşka giden hikâyesinde yaşananların hızına yetişemeyecek, temponun hiç düşmediği bu kitapta adrenaline ve aşka doyacaksınız.

Kurallarından ödün vermeyen kararlı bir insanın kişiliğine ve
tüm yöneticilik vasıflarına sahip olan Mehmet Sancaktar’ın hayatındaki her şey
bir düzenin parçasıydı. Ta ki işi ve sorumluluklarından oluşan hayatına ansızın giren Komiser Esmer, ona bildiği her şeyi unutturana kadar...

Huysuz, rahat ve biraz da dağınık olan Komiser Esmer’in hayatta herhangi
bir ilkesi yoktu. İstediği tek şey, intihar eden babasını, o sona götüren gerçeği bulup intikamını almaktı. Ancak ulaştığı her gerçek, anıları arasında kaybolmuş sırları ve ihanetleri de ortaya çıkaracaktı.

Sığınacak hiç kimsesi kalmadığında ve her şeyden vazgeçmeye hazır olduğunda Esmer’e kaybettiği umudu veren Mehmet’e önce hayatını sonra da kalbini teslim edecekti. Çünkü aşktan daha büyük bir duygu varsa o da güvendi ve
Esmer her ikisini de Mehmet’te bulmuştu.

Sancaktar Ailesi’ne veda ettiğimiz bu final kitabında, aşkın tutkuyla harmanlanıp tüm olmazlara rağmen mutluluğa teslim olduğuna şahitlik edeceksiniz.
Ve bu hikâyede, birbirinden farklı dünyaları olan iki yabancının
bir oluşunu okuyacaksınız.

(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 76 okur

  • Emine girgin
  • maya guseynova
  • Arzu K
  • Merverten
  • Zeynep aydemir
  • Merve Aydın
  • hayalperest
  • Yeşilim
  • Derya Sezgin
  • Fissun Çalım Şener

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%6.3
14-17 Yaş
%0
18-24 Yaş
%6.3
25-34 Yaş
%50
35-44 Yaş
%12.5
45-54 Yaş
%25
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%100
Erkek
%0

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%42.9 (15)
9
%11.4 (4)
8
%17.1 (6)
7
%14.3 (5)
6
%8.6 (3)
5
%0
4
%0
3
%2.9 (1)
2
%0
1
%2.9 (1)