Sana Soyundum (Crossfire Serisi 1)

·
Okunma
·
Beğeni
·
7,5bin
Gösterim
Adı:
Sana Soyundum
Alt başlık:
Crossfire Serisi 1
Baskı tarihi:
Şubat 2013
Sayfa sayısı:
380
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050913132
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Bared To You
Çeviri:
Ayşe Kaya
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Doğan Kitap
Baskılar:
Sana Soyundum
Bared to You
Bared to You
Dünyada olay yaratan üçleme nihayet Türkçede!


Crossfire serisi 1. kitabı...

Ateşle oyna!

Sana Soyundum Amerika`da haftalarca bestseller listelerinden inmeyen, tüm dünyada 38 ülkeye satılan Crossfire üçlemesinin ilk kitabıdır.

"Sana ihtiyacım var, Gideon" dedim soluk soluğa ve tahrik olduğu için şimdi daha da yoğunlaşmış olan kokusunu içime çektim. Sırf teninin baştan çıkarıcı kokusu yüzünden hafifçe sarhoş olduğumu düşündüm. "Beni çıldırtıyorsun."

Bileklerimi bırakıp yüzümü avuçlarının arasına aldı ve dudaklarını dudaklarıma sertçe bastırdı. Pantolonuna uzanıp gizli fermuara ulaşabilmek için iki düğmeyi açtım...

New York`un en gözde bekârı, Cross Holding`in varisi Gideon Crossnamı diğer Bay Gizemli ve Tehlikeli Eva`nın karşısına çıktığında genç kadının yapabileceği tek bir şey vardı: Tüm bedeni ve ruhuyla ona teslim olmak...
380 syf.
Son zamanlar yayınevlerince popüler olarak piyasa sürülen bir tür. Öncelikle akımı başlatan Grinin Elli Tonu ile kıyaslamak gerekirse ortak noktaları oldukça fazla. Zengin ve yakışıklı bir iş adamı Gideon Cross ile New York'a yeni taşınmış, yeni işe başlamış, zengin ve popüler bir ailenin kızı olan Eva arasındaki ilişkiler ve entrikalar. Çok minicik bir detay her iki karakter de sorunlu -psikolojik ve geçmişte kötü olaylar yaşamışlar - o yüzden kitapta kişilik bölünmesi yaşamak gayet normal. Ana karakterleri garipsedim, sürekli başka kitaplarla kıyasladım genel olarak ama ek bir parantez açacak olursak kadını bir obje olarak görmeyen , efendi- köle ilişkisi barındırmayan bir baş karakter vardı ki bu da sevindirici :) Keyifli okumalar...
380 syf.
·27 günde
Kitabı çok önce bitirdim ve bazı sebeplerden ötürü giremedim bu yüzden inceleme fırsatım olmadı maalesef..

Aslında inceleyebileceğim pek bir yönüde yok. Genellikle cinsel içerikli bir kitap. Boşta geçen zamanda okunabilir, hediyeyse bitsin diye kütüphaneden elinize alınabilir. Öyle kahvenizi yudumlarken sizi alıp götürecek bir kitap beklememenizi söylemek isterim..

Gideon ve Eva arasında geçenleri anlatan bir kitap. Amerikada haftalarca bestseller listesinden inmeyen, 38 ülkeye satışı olan en iyi yazar ödülüne aday gösterilen, Çeşitli ödülleri kazanmış ve Rıta'ya iki kez aday gösterilmiş olsa da fazlasıyla sıkılarak bir an önce bitsin yarıda kalmasın endişesi ile okuduğum hiç bir keyif almadığım bir kitaptı maalesef. Başından "Sana Soyundum" için böyle bir içerikle karşılaşacağım doğrusunu söylemek gerekirse aklıma gelmemişti. Küçük tedaylar içerisinde bir Aşk hikayesi olur diye düşünüp verilmiş olan hediye kitabı okumak niyetindeydim ama ilerledikçe hep mahrem konuları tedayına kadar anlattığını görünce çok bırakmak istedim ama yarıda bırakmak huyum olmadığı için çok zorlandım.

Kitabı yermiş olmak istemem demek istiyordum ki fazlası ile yerdiğimi fark edip duraksıyorum ve okuyucu kitlesinden özür diliyorum, bana hitap etmediği için belkide bu yüzden bu kadar sıkıldım bilemiyorum.

Eğer bu tarz kitaplara ilginiz varsa alıp okuyabilirsiniz ama yoksa tavsiye edilebilecek bir akıcılığı ve konusu yok hep aynı şeyler çevirilip anlatılıyor..

Okuyacaklara ve okuyor olanlara yine de keyifli okumalar dilerim..

Kitapta ciddi olarak beğendiğim bir kısmı paylaşmak istiyorum :

Gerçek olamayacak kadar iyi koşullar illa ki bozulurdu. Memnuniyet ve mutluluk benim hayatımda asla üç beş günden fazla sürmezdi zaten ve her seferinde de aldanışımla yüzleşirdim sonunda.
Her zaman bir yerlere sinip saklanmış bir şeyler olurdu. Bir anda ortaya çıkıp her şeyi mahvetmek için pusuda bekleyen bir şeyler..
380 syf.
·Beğendi·9/10
Grinin elli tonundan sonra çıkan erotik kitap. Zaten film müzik ve kitap piyasası böyledir. Bir konu tuttu mı diğer yazarlar da o konu üzerine yazarlar ve o pastadan prim almaya çalışırlar. Her konuda grinin elli tonu ile yarışır. Ve bir sürü ortak nokta var. Kitabın adını ''Hırsızlığın Elli Tonu'' diye koysaydı daha iyi olurdu hiç yoksa dürüsttü derdim :)
Fakat fena bir kitap değildi Hırsızlığın Elli Tonu pardon Sana soyundum. Okunabilir.
380 syf.
·46 günde·7/10
Dostlar, kitap aşk romanı kategorisinde yer alsa da zaten gerek adıyla gerekse kapağıyla haykırıyor cinsel içerikliyim hatta tek içeriğim cinsellik diye. Bu açıdan bakarsak vadettiğini veriyor okuyucuya. Hal böyleyken uyarı yapmakta fayda var ki yalnız kovboylar okuyup kederlenmesin neticede ne diyor şair "Olan var, olmayan var" :) E bir nevi hedef kitle de belli, hiç edebi bulmadım, betimlemeler daha yaratıcı olabilirdi falan gibi şeyler söylemek de yersiz -daha yaratıcı olabilirdi gerçekten:)-  diyerek üzerime çürük domates fırlatılmadan incelemeyi sonlandırıyorum.
380 syf.
·Puan vermedi
Hemen hemen aynı konuları ele alan Grinin Elli Tonu serisi pr sebebi ile daha çok bilinse de Crossfire serisi onu solda sıfır bırakır.Kahramanlar daha ince işlenmiş ve birbirlerine olan o bağ çok iyi anlatılmıştır.Zayıf yönlerine, ciddi sorunlarına ve arayışları boyunca kararsızlık yaşamalarına rağmen birbirlerine olan cesareti kilitliyor insanı sayfalara.Kesinlikle şans verilmeli.
380 syf.
Akıcı bir kitaptı.Ama her seri kitabı gibi bu kitabında kendine ait bir finali yoktu.Ve bu beni rahatsız etti.Hızlıca okunabilcek bir kitaptı.Okumaya gerek var mı?Yani zaman geçirmek istiyorsanız neden olmasın?
380 syf.
·1 günde·7/10
keşke en az yüz elli karakter kullanın yerine bazı özel durumlarda kullanmak üzere sekiz karakter bonusumuz olsaydı da sadece sekiz karakterle her şeyi anlatabilseydik. ANLAMSIZ. grinin elli tonundan sonra okuduğum en gereksiz kitaptı.
380 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Ahh bu kitap nasıl film olmadı hala çok şaşkınım. Eva'nın başına gelenleri nefretle okudum büyük üzüntü yaşadım. Gideon'ın onun için yaptıklarını soluksuz okudum fazlasıyla çarpıcı bir seriydi keşke film olsa yapımcıların bu serinin üzerine düşmemesi çok enteresan ama belli mi olur belki izleriz, görürüz
380 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Ne çok sevdim romanı ne de hiç sevmedim. Çok arada kaldım aslında ama sevmediğim tarafları sevdiklerimden biraz fazla olabilir sanırım.

Kitap burada aşk kategorisi içinde yer alsa da gerek adı gerek içeriği yönünden tam bir erotik kitap olduğunu düşünüyorum. Gereğinden fazla cinsellik vardı ve bu beni rahatsız etti çok eğreti durmuş bana kalırsa.

Ayrıca okuduğum çoğu kitapta olan güvenli sözcük bulma kısmı beni çok baydı. Ne güvenli sozcukmus be! Bir kitapta olsun yeter yani. Her kitapta kullanmaya gerek yok gerçekten.

Kitapta beni çok rahatsız eden bir durum da erkek karakterin kız hakkında sürekli bir şeyler araştırması, onun kişisel alanına müdahele etmesi oldu. Aşırı kıskançlık olayını da saçma buluyorum her şey kararında güzeldir.

Karakterlerin ikisinin de psikolojik bir rahatsızlığının olmasi güzel bir ayrıntı olmuş -her ne kadar kötü yönde bir etki biraksa da bu rahatsızlıklar karakterlerin üzerinde- en azından kitaba farklı bir hava katmış.

Esas kızın rahatsızlığını biliyoruz fakat esas oğlanın durumu meçhul. Sadece bu durum için ikinci kitabı okur muyum bilemiyorum.

Nathan karakteri var bir de. Bir karakterin karaktersizliği o kadar güzel anlatılmış ki, güzel tek bir söz soyleyemezsiniz. Okurken içim kin doldu.

Tavsiye edip etmemek konusunda da kararsızım. Bir şey diyemeyeceğim herkese iyi okumalar. :)
380 syf.
·Beğendi·6/10
Ehh işte, ortalama bir kitaptı diyebilirim. Türüne göre bir kaç farklılıkla kendini okutturuyor kitap... Burda sadece erkek karakter değil kadın karakterimiz de sorunlu bir geçmişe sahip. Bu yüzden de ikisi arasındaki ilişkinin gelişimini ister istemez merakla okuyor insan. Ama o kadar anlamsız bir şekilde sürekli küsüp barışıyorlarki kitabı okurken başınız dönüyor. Hatta ben bir yerden sonra heyecan bile yapmadım o kadar umursamaz okudum yani, amaan ne de olsa barışırlar diye.

Bu arada Gideon inanılmaz ketum bir adam. Geçmişinde yaşadıklarına dair kitap boyunca hiçbir şey öğrenemiyoruz ve bu inanılmaz sinir bozucu oluyor ama bu durumun aksine Eva' yı istediği gibi araştırıyor, üstelik geçmişinin karanlık tarafına ilişkin şakır şakır konuşturuyor beyimiz. Ki Eva'nın erkeklerin yanına yaklaşabiliyor olması bile bir mucize bence... Ama kendiyle ilgili tek kelime çıkmıyor ağzından...

Kitap genel olarak Fifty ile çok benzer. Sadece en sevdiğim kısım Eva'nın maddi olarak Gideon'a herhangi bir mecburiyetinin olmamasıydı. 2. kitapta mutlaka Nathan pisliğini de görücez gibi hissediyorum. Türü sevenler için okunabilir bir kitap... Herkese iyi okumalar :)
"Normal insanlar birisine yardım ettiklerinde, ortamı rahatlatacak anlık bir bağlantı kurabilmek için yalandan da olsa gülümserler."
"Parametreleri en baştan belirlemek, ileride abartılı beklentiler ve düşkırıklığı olma olasılığını azaltır. "
Koşmak, hem ruhsal, hem bedensel bir egzersizdi benim için. Yalnızca koşarak dertlerimden uzaklaşabilmeyi isterdim bazen..

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Sana Soyundum
Alt başlık:
Crossfire Serisi 1
Baskı tarihi:
Şubat 2013
Sayfa sayısı:
380
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050913132
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Bared To You
Çeviri:
Ayşe Kaya
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Doğan Kitap
Baskılar:
Sana Soyundum
Bared to You
Bared to You
Dünyada olay yaratan üçleme nihayet Türkçede!


Crossfire serisi 1. kitabı...

Ateşle oyna!

Sana Soyundum Amerika`da haftalarca bestseller listelerinden inmeyen, tüm dünyada 38 ülkeye satılan Crossfire üçlemesinin ilk kitabıdır.

"Sana ihtiyacım var, Gideon" dedim soluk soluğa ve tahrik olduğu için şimdi daha da yoğunlaşmış olan kokusunu içime çektim. Sırf teninin baştan çıkarıcı kokusu yüzünden hafifçe sarhoş olduğumu düşündüm. "Beni çıldırtıyorsun."

Bileklerimi bırakıp yüzümü avuçlarının arasına aldı ve dudaklarını dudaklarıma sertçe bastırdı. Pantolonuna uzanıp gizli fermuara ulaşabilmek için iki düğmeyi açtım...

New York`un en gözde bekârı, Cross Holding`in varisi Gideon Crossnamı diğer Bay Gizemli ve Tehlikeli Eva`nın karşısına çıktığında genç kadının yapabileceği tek bir şey vardı: Tüm bedeni ve ruhuyla ona teslim olmak...

Kitabı okuyanlar 535 okur

  • B.
  • Gülay yılmaz
  • Zozan Demirel
  • Selin
  • şefika kazdal
  • Elif
  • fromwonderlandtoneverland
  • Şeyma YİĞİT
  • Zülal Çiçek
  • Aslı Filizci

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%3.8
14-17 Yaş
%3
18-24 Yaş
%26.5
25-34 Yaş
%31.1
35-44 Yaş
%25
45-54 Yaş
%9.8
55-64 Yaş
%0.8
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%95.1
Erkek
%4.9

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%20.5 (30)
9
%16.4 (24)
8
%15.8 (23)
7
%18.5 (27)
6
%6.8 (10)
5
%9.6 (14)
4
%2.1 (3)
3
%2.7 (4)
2
%0.7 (1)
1
%4.1 (6)