Sana Yenildim

·
Okunma
·
Beğeni
·
35
Gösterim
Adı:
Sana Yenildim
Baskı tarihi:
Kasım 2020
Sayfa sayısı:
345
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786057487568
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ritim Sanat Yayınları
Geçmişle gelecek arasında kendine bir yer edinmeye çalışan, yaşadığımız ana sıkıca tutunan aşklar, güzel dostluklar ve kaybetmeye mahkûm kötüler vardı.
Üç küçük çocuğun erik ağacının tepesinde başlayan dostlukları bir ömür sürecek, Mehmet’in gecenin karanlığında bir otobüs terminalinde aldığı itiraf hayatını değiştirecekti.
Ya deliler delisi ve güzeller güzelinin ölüm kokan toprağın üzerinde yeşeren sevdasına ne demeli?
Bir de şahitlik edeceğimiz meczup Hamza ve mahcup Emine’nin pazar yerinde başlayıp mezarda biten aşkları var.
Masumiyetin avuçlarındaki teleskopik Botan ve devetabanı Bedo’nun küçük yüreklerine sığdırdıkları büyük aşklarını da unutmamak lazım.
Güzel yüreklerin sadakatle süslediği, kaybetme korkusu ile üzerine titrediği beş sevda tohumunun toprağa isyan edip göğe ulaşmasına şahitlik etmek ister misiniz?
345 syf.
·Puan vermedi
Merhabalarrr Feministler burada mı? çünkü bu paylaşımım da GÜÇLÜ KADIN karakterlerimiz var Bugün sizlere yakın zamanda okumuş olduğum kitaplar arasında beni etkileyen ve beğendiğim bir kitap ile geldim...Kitabı elime aldığımda önce dedim ki yok ben bu kitabi okumayam ciddi söylüyorum preslemişler resmen sayfalar açılmıyor, sinir oldum , avuçlarım acıdı okurken...İyi ki kitabımız güzeldi ve avuçlarımın acımasına değdi diyorum... Erkeğin egemen olduğu bir toplumda Kadınları güçlü, anaç ,sevecen ,yönetenici olarak; aşiret ağalarının da bu güçlü kadınlara olan sevgi ,saygı ,merhamet ve sahiplenip her daim yanlarında olduğuna şahitlik ettim umarım bir gün gerçek yaşamda da erkeklerin kadınlarımız icin bu denli yaklaşımlarına da şahit oluruz...Mehmet,Hamza ve Reşat birlikte büyüyen üç arkadaş ve hayatlarının anlamı biricik eşleri Elif,Emine ve Su tabiki onlardan dünyaya gelen minikler.☺ Üç kadim dostların aile yaşantıları, seçimleri, yaşadıkları olaylara tanıklık ederken aralarında geçen diyaloglara da cok cok güleceksiniz...Bunların yani sıra yan karakterlere de sinirlenip cok kızacaksınız... Hürrem ve Bedirhan'ın hikayesi ile okumanız daha bir keyifli olacak ... Bahsettiğim gibi ana karakterler ve yardımcı karakterler üzerinden yazarın sohbet eşliğinde samimi anlatımı ile keyifli bir okuma yapmanızı sağlayacak, yer yer hüzünlenip ağladığım ,yer yer kahkahalarıma engel olamadığım eeeh bazı sayfalarda da kendi yaşantılarınızından anılar bulacaksınızdır...Yardim ve dayanışmanın, arkadaşlık ve aile bağlarının güçlü olduğu, törelere ,asirete baş kaldıran yerle bir eden kitap ...Dizi izler gibi okudum çiçammmBen bir solukta okudum sizlerinde seveceksiniz eminim Çiçammmm
.
.Vuslat teki moderatörlüğünde
@ritimsanat.yayinlari 'ndan çıkan yazar @sehrialem_ kaleminden #sanayenildim kitabını #okudumbitti
345 syf.
·Beğendi·7/10 puan
#okudumbitti #kitapyorum
345 Sayfa

.
"İnsanoğlu ne zaman dara düşse saniyeler geçmek bilmez olur. Bolluk ve huzura kavuştuğunda ise doru bir at gibi dörtnala koşar zaman..."
.
Herkese Merhaba
.
Bugün sizlere geçmişle gelecek arasında kendine bir yer edinmeye çalışan ve yaşadığı anlarda birbirine sıkıca tutunan aşkların, sıkı dostlukların en acısı da bir annenin evladına yaşattıklarını konu alan #sanayenildim kitabının yorumu ile geldim. Yazarın ilk kitabı olmasına rağmen anlatım dili oldukça güzeldi. Kitabı okurken çokça etkilendim, çokça hissettim ve en sonunda ise yok artık dedim... Ahhhhh, canım Elif
.
Mehmet daha 15 yaşındayken vurulmuştu Elif'e... Lise yılları su gibi akıp gitmiş, iki genç için üniversite imtihanları gelip çatmıştı. Bu iki gencin aynı otobüse binmeleri bir tesadüf mü, yoksa her şeyin başlangıcı mı olacaktı?
.
Üç küçük çocuğun (Mehmet, Reşat, Hamza) erik ağacının tepesinde başlayan dostlukları öyle güzel sürer ki, evlendiklerinde eşleri de kardeş gibi birbirine düşkündürler. Özellikle Elif ve Emine'nin dostluğu takdire şayandı.
Mehmet sen nasıl güzel seven bir insandın
Bedirhan ve Hürrem'in aşkı...
.
Mehmet ♡‿♡ Elif
Hamza ♡‿♡ Emine
Reşat ♡‿♡ Su
"Erik çiçaaa, çiçaaaam."
.
Kendi fikirleri dışında hiç bir fikre tahammülü olmayan kaynana Hacer hanım. Allah düşmana böyle kaynana vermesin, okurken bile gerildim ve migrenim tuttu bu kaynana yüzünden...
Sultan karakteri, insan bu denli mi ruh hastası olabilir..
.
Yazar kadının gücünü, azmini ve başarılarını öyle güzel kelime kelime işlemiş ki bazen gülüyor, bazen üzülüyorsunuz. Töre hep mazlumların canını alacak değil ya, bu sefer de ağının canını alsın
.
Bu hikâyede ben en çok Bedirhan'ı sevdim. O kim mi, gerisi kitapta
.
Güzel yüreklerin sadakatle süslediği, kaybetme korkusu ile üzerine titrediği beş sevda tohumunun toprağa isyan edip göğe ulaşmasına şahitlik etmek isteyenlere kitabı içtenlikle tavsiye ederim.
.

@sehrialem_ kaleminiz daim olsun inşallah Sevgilerrr
@ritimsanat.yayinlari
345 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Herkese mutlu akşamlar.
Yeni bir kitap yorumu ile geldim.
Okumaya başlayınca daha sizi içine alıyor.
O tanıdık samimi ve içten hatta günlük yaşam anlatımı ile bir solukta okuyorsunuz.
Karakterin hayatlarını okuyoruz.
Bu kitapta kadınlar ön planda.
Güçlü, ayakta ve inatçı.
İlk adımı atan, kararlı ve sadık.
Sözünü sakınmayan, sivri dilli ve sahiplenen.
Emin olun bunları daha da arttırabilirim.
Elif ile Mehmet
Hamza ile Emine
Bedirhan ile Hürrem
Ahmet ile Zümra
Reşat ile Su
Bedo ile Zümra
Botan ile Zühre
Bunlar öyle güzel seven çiftler ki.
Arkadaşlık, dostluk, sevgi, bağlılık, kardeşlik.
Hepsini bir kitapta harmanlanmış yazar.
Mehmet, Hamza ve Reşat çocukluk arkadaşıdır.
Öyle ki birbirlerinden hiç ayrılmazlar. Sevdiklerine kavuşurken bile hep birbirlerinden destek alırlar. Sonra eşleri de birbirlerine kardeş olurlar.
Her güzel sevgi de illa ki çiyanlar çıkıyor.
Bu sevgi ve arkadaşlıklar da sınanacaktı.
Her çiftten ayrı ayrı bahsetmek isterdim ama ben en sevdiğim ve en çok güldüğüm karakteri seçtim.
#Bedo nami değer Bedirhan.
Küçük ağamız küçük ama maşallah boyundan büyük dili var.
Hamza 'nın oğlu Mehmet' in de damadı oluyor.
Mehmet in ilk gözağrısı Zümra'ya benim demez mi? Eee babası Hamza onun.
Yürüyen küçük ego.
Büyümüşte küçülmüş.
Bilyegözüm diye sever Zümra'yı.
O büyüttü de sayılır yani kucağına doğdu.
Ah ama nasıl da güzel seviyor.
Daha fazla anlatmadan spoi vermeden okuyun deyip yorumumu noktalayayım.
Okurken kimi zaman kahkaha atıp, kimi zaman ağladım. Hikayeyi gerçekten çok sevdim. Ama sonu başka olsa olmaz mıydı? Demeden de edemedim.

Okumanızı tavsiye ederim
345 syf.
·Beğendi·10/10 puan
#senayinkitapligiyorumluyor
#okudumbitti
#sanayenildim
@sehrialem_
@ritimsanat.yayinlari

5/5

Selam!!!
Nasılsınız?
Beni sorarsanız vallahi yorgun, tükenmiş, yılgınım biran önce hafta sonu gelse de dinleneyim istiyorum...
Bu gün karşınıza kahkaha atmaktan artık beni nefessiz bırakan kitabın yorumuyla geldim.
Daha fazla sizi tutmadan yoruma geçelim❤

#yorumum: Türü Mizah-Dram diyebilirim sanırım...
Sağ olsun Şehri abla sağ gösterip sol vurmaya bayıldığı için bu kitapda da ters köşe oldum.. kitabın son sayfasını nasıl okuyup bitirdim bilemiyorum bile...
Okurken kahkaha atacağınızın garantisini veriyorum sonlara doğru ise Allah yardımcınız olsun diyorum
Çok güzel bir kitapdı kesinlikle. Çiçaamın ailesini, arkadaşlıklarını okumak aşırı güzeldi hatta..
Bir ara keşke bende onların arasında yer alabilseydim demeden de edemedim❤
Şu çiftin ya da şu karakterin yeri ap ayrı diyemiyorum çünkü çiçaamın ailesi kompile yeri bende ayrı❤❤
Yazarımızın kalemi artık benim için vazgeçilmez❤ diğer kitaplarına seve seve rafımda yer ayırcağım.
Bu kitabı size tavsiye ederim❤ Kesinlikle alın okuyun ve okutun. Okumazsanız çok şey kaybedersiniz benden söylemesi❤

Yazara mesaj: Umarım biran önce 2. Kitap çıkar da daha fazla bu ruh halimle durmam yerimde

#arkakapak: Geçmişle gelecek arasında kendine bir yeredinmeye çalışan, yaşadığımız ana sıkıcatutunan aşklar, güzel dostluklar ve kaybetmeyemahkûm kötüler vardı.
Üç küçük çocuğun erik ağacının tepesindebaşlayan dostlukları bir ömür sürecek, Mehmet’ingecenin karanlığında bir otobüs terminalinde aldığı itirafhayatını değiştirecekti.
Ya deliler delisi ve güzeller güzelinin ölüm kokantoprağın üzerinde yeşeren sevdasına ne demeli?
Bir de şahitlik edeceğimiz meczup Hamza ve mahcup Emine’nin pazar yerinde başlayıp mezarda biten aşkları var. Masumiyetin avuçlarındaki teleskopik Botan vedevetabanı Bedo’nun küçük yüreklerine sığdırdıkları büyük aşklarını da unutmamak lazım. Güzel yüreklerin sadakatle süslediği, kaybetmekorkusu ile üzerine titrediği beş sevda tohumununtoprağa isyan edip göğe ulaşmasına şahitlik etmek ister misiniz?
345 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Sana Yenildim ~ Şehri Türkoğlu
.
çok tatlı bir grupla Sana Yenildim okuduk
Oldukça akıcı bir kitap olduğunu ve hızla okuyup bitirdiğimi söylemeliyim. Üç yakın arkadaş Mehmet, Hamza ve Reşat’ın aşklarını, hayatlarını ve geçmişlerini okuyoruz. Kalabalık bir karakter kadrosu olmasına rağmen karışık ya da yorucu değildi. Her bir çiftin hayatı ayrı çekti beni. Mehmet ve Elif’in otogarda ilanı aşkıyla başlayan hikayeleri ve çocuklarının olmadı, Hamza’nın oğlu minik ağa Bedirhan’ın büyümüş küçülmüş halleri derken aşırı eğlendim. Kendinden büyük öyle laflar ediyor kiii anlatamam
Hem gurur ve hayranlık duyacağınız hem de nefret edeceğiniz karakterler var. Özellikle Mehmet’in annesi Hacer hanım sen iğrenç birisin öyle sinir oldum ki okurken. Onu bir kenara bırakıp Hürrem teyzemden bahsetmek istiyorum. Kendisi Hamza’nın annesi ve benim favorim Geçmişini okuduğumuzda çok zor bir durumun ortasına düşmüş ama karşısındaki fesat insana karşı durup meydan okuması, gücü her şeyi şahaneydi. Geçmişteki kısmı daha uzun okumayı istemedim değil Böyle güçlü kendinden emin kadınlara bayılıyorum.
Kitabın bir diğer güzel yönü de dramı, komediyi ve entrikayı tam dozunda ayarlaması. Bazı karakterler aşırı eğlendim bazılarının yaşadıkları beni etkiledi ve bazılarına oldukça sinir oldum. Ve finaliiii çok çok efsane bir yerde bitti ve devamı hemen gelmeli. Heyecanla beklemedeyim İçeriğini, kapağını, karakterlerini kısacası her şeyi sevdim. İkinci kitabı bekliyorum
345 syf.
·Beğendi·9/10 puan
#okudumbitti #kitapyorumu

Sana Yenildim = Şehri Türkoğlu

#konusu: Çiçaam Mehmet, Meczup Hamza ve Reşat altın. Geçmişten gelen doslukları, aşkları ve yaşadıkları her şeyi konu alıyor kitap.

#yorum: Selaamlarrr Çiçaaaam diye giriyorum konuya. Allah'ım yemin ediyorum Çiçaam lafı bende tutuklu kaldı, herkese Çiçaam demek istiyorum. Kitabı nasıl anlatacağımı bilmiyorum inanın. Çok çok beğendim öncelikle onu diyeyim. 2000 lerin başlarında geçiyor olaylar fakat arada eskilere gidip başrollerin aşık oldukları zamanları okuyoruz. Ben en çok Meczup Hamza ve Mahçup Emine'nin yaşadıklarını okumayı sevdim. Çünkü Hamza aşırı komik! Allah'ım seni yemek istiyorum diye diye bir hal oldum. Yazarın yazım tarzı aşırı akıcıydı. Betimlemeleri gayet yerinde ve çok doyurucuydu. Okurken gözümde çok rahat canlandı anlattıkları. Ve vermek istediği derslerde harikaydı. Kitapta Mehmet ve Hamza'nın geçmişlerini okumakta ayrı bir güzeldi. Reşat öyle çok yoktu kitapta çünkü onun için ayrı bir kitap yazılıyormuş. Birde bu Çiçaamların çocukları var ki sormayın. Favorim Bedo ve Botan. Küçük yaşta kocaman yürek ve zeka. Hamza'dan olacak çocuklarda böyle olur zaten Hep hamza'dan bahsetmiş gibi olacağım ama napim çok sevdim. Ama sadece böyle eğlenceli ve komik anlar yok maalesef. Bir hasetlik, bir fesatlık var ki sormayın. O Hacer karısı, layığını bulan Ayşe ve onun yolundan giden kızı Sultan. Bu üçünü elime alıp evire çevire dövmek istedim. Öyle bir şey yaptılar ki başından beri gülerek okuduğum kitap sonunda bir duygusala bağlandı ki sormayın. Şok oldum. Ve diyorum lütfen hemen 2. Kitap gelsin bu bize yapılmaz. Dostluğun, aşkın, sevginin, güvenin böyle unutulmaya yüz tutmuş çok güzel duyguların dolu dolu olduğu bu kitabı size şiddetle öneriyorum

Bir başka kitap yorumunda görüşmek üzere.
@sehrialem_
@ritimsanat.yayinlari
#reyokuyor #okudum #kitap #kitapyorumu #yorum #alıntı #books #bookstagram #kiyidakikitaplar #okuyalkm #evdeoku #evdekal #kesfet #keşfet #beniöneçıkar #keşfetedüşür #oku #kitapoku #okuyalim #bookstagramlarokuyor #books #kütüphane #hepberaberokuyalım #okumakcokguzel #roman #kitaplık #okuyorum #herkesokusun
345 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Kitap için fantastik cümleler kurmayacağım. Tek diyeceğim alın be. Neden mi kitaptakiler ile aynı mahallede yaşamak isteyeceksiniz. Kitabın en tatlı tarafı kalbinizi yumoş yumoş yapması. Tabiki içerisinde kötü kalpli insanlar var ama yazar onları usulüyle kışkışlamış. Kitabın güzelliğine gölge düşürmemiş. Kitab aşkı öyle güzel anlatmış ki anlatışına aşık olacaksınız.
345 syf.
·Puan vermedi
#okudumbitti
#yorumyap
#sanayenildim


Merhabalar herkese

@sehrialem_ yazarımızın kaleminden #SanaYenildim kitabının yorumuyla geldim.

Kitabın sizi içine alan bir dili ve akışı var. Okurken asla sıkılmıyorsunuz ve bolca gülüyorsunuz "çiçaaaaam"  repliği dilinize pelesenk oluyor.

Bir doz abartı bulduğum karakter Bedo nam-ı diğer devatabanına kızamadım bile.
Boyundan ve yaşından büyük lafları olsa da çok küçük  yaşta sevda ateşine düşenlerden.

Kitapta bir çok duygu var. İliklerine kadar sevgi de var.
Bu sevgiyi fesatlayıp kıskançlık ve köyükleriyle sizi çileden çıkaracak yılan karakterler de var Hacer gibi...

Teleskobik Romeo da var (Botan) meczubu da var Mahçubu da..
Çok güzel bir harman olmuş.

Hamza, Mehmet ve Reşat birbirlerine kan bağı ile değil can bağı ile bağlı kardeşler. Farklı anadan babadan olmaları bu gerçeği değiştirmiyor.

Bu 3 güzel adamın aileleri, eşleri ve çocuklarıyla yaşadıklarına şahit olurken kah hüzünlendim, kah kahkaha attım.

Ama kitabın sonu hiç olmaması gerektiği şekilde bitmiş bana göre. Devamı olur mu bilmem diye düşünürken yazarla iletişime geçtim ve devamı da olacak dedi mutlu oldum. Hemen çıksın ve hemen okuyalım inşallah. Bu arada yazar çok ilgili okurlarına karşı

Yine yeniden farklı kitaplarda buluşuncaya dek hoşçakalın kitaplarla kalın
345 syf.
·3 günde·Puan vermedi
.#alıntı
Bedenlerimiz ve kalplerimiz sahiplerine yazılan mektuplar gibidir.

.Mehmet Hamza Reşat üç sıkı dostun çocuklukları, gençlik maceraları, sevdaları ve evlilik hayatları ile birbirine sıkı bağlar ile bağlı ayrı anne babadan olan kardeştirler.
Mehmet sevdası Elif'in cesaretiyle sevdaları yol bulurken,
Hamza deli divane gibi peşinde dolandığı Emine'sine onun kendisini istemeye gelmesiyle kavuşur,
Reşat ise hiç susmayan eşi Su ile yaşamlarından, kadınların ayakları üzerinde durup, güçlü birliklerini ve evlilik hayatlarını anlatıyor.
Törenin arkasına sığınarak adları kirleten katledilen kadınlara ailelere inat bu kitapta bu kör zihniyetin karşısında dimdik duran kadınlar, yüreği sevda dolu erkekler var. Ama bu zihniyetin kölesi haline gelmiş yüreği kararmış kötülere var.

. Bu üç dost çocukları olunca birbirine vermeye söz verirler. Ama bu sözler Hamza'nın oğlu Bedirhan'ın doğduğu gün hastane odasında Mehmet'in kızı Zümra'ya göz koymasıyla tatlı atışmaların olduğu çekişmelere dönüşür.
Bu çekişmeler Mehmet'in ikinci kızına daha anne karnında iken Zühre ismini veren babasının aksine sakin ve anlayışlı Botan ile olmaz.
Kötüler ve kötülük hep mutluluklara kara bulut gibi çöksede Hacer, Ayşe ve Sultân gibi iyilerle dolu bu kitap. Sonu keşke farklı olsaydı dediğim güzel bir okuma oldu benim için.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Sana Yenildim
Baskı tarihi:
Kasım 2020
Sayfa sayısı:
345
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786057487568
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ritim Sanat Yayınları
Geçmişle gelecek arasında kendine bir yer edinmeye çalışan, yaşadığımız ana sıkıca tutunan aşklar, güzel dostluklar ve kaybetmeye mahkûm kötüler vardı.
Üç küçük çocuğun erik ağacının tepesinde başlayan dostlukları bir ömür sürecek, Mehmet’in gecenin karanlığında bir otobüs terminalinde aldığı itiraf hayatını değiştirecekti.
Ya deliler delisi ve güzeller güzelinin ölüm kokan toprağın üzerinde yeşeren sevdasına ne demeli?
Bir de şahitlik edeceğimiz meczup Hamza ve mahcup Emine’nin pazar yerinde başlayıp mezarda biten aşkları var.
Masumiyetin avuçlarındaki teleskopik Botan ve devetabanı Bedo’nun küçük yüreklerine sığdırdıkları büyük aşklarını da unutmamak lazım.
Güzel yüreklerin sadakatle süslediği, kaybetme korkusu ile üzerine titrediği beş sevda tohumunun toprağa isyan edip göğe ulaşmasına şahitlik etmek ister misiniz?

Kitabı okuyanlar 15 okur

  • Meral Müstakime Fidan
  • Rey.
  • Ayca Talaybas
  • Şenay Aslan
  • Seda Öztemel
  • Emine Cangi
  • Nurcan mahmutoğlu
  • Özlem Yıldırım
  • Arzu
  • Seda Işık @kitaplarveseda

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%57.1 (4)
9
%28.6 (2)
8
%0
7
%14.3 (1)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0