Sana Yolculuk

7,0/10  (1 Oy) · 
3 okunma  · 
1 beğeni  · 
279 gösterim
KARALA GİTSİN'in yazarı Cemal BATTAL'dan yeni kitap SANA YOLCULUK

Hayat bu... Uzun bir yol...
Kaç durakta durursanız durun varacağınız yer hep aynıdır; yüreğiniz nereyi yuva bildiyse yolculuk her daim onadır.
Her ne kadar farkında olmasalarda Yılmaz ve Özge'nin yolculukları hep birbirlerinin yüreğine doğru, aşka doğru oldu.
Ancak her aşk kendi sınavını verirdi ve onlarınki de sınandı...

Sana Yolculuk, iki yorgun yüreğin birbirinde kesişen hayatlarını beğeninize sunuyor.

***
Hayat böyle bir şey...
Arkana yaslanıp şöyle bir geçmişe bakınca her şeyi yaşadığını sanırsın. Oysaki hayat bu; nefes aldığın sürece sana sürpriz yapmaya yemin etmiştir.
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2016
 • Sayfa Sayısı:
  264
 • ISBN:
  9786059724456
 • Yayınevi:
  Postiga Yayınları
 • Kitabın Türü:
şule uzundere 
24 Ara 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Puan vermedi

Sana Yolculuk, roman türünde yazılmış bir kitap. Adanalı Yılmaz ile İzmirli Özge’nin İstanbul’da kesişen yolları ve yıllara yayılan aşklarını okuyoruz. Kitap karakterlerin çocukluğundan anlatmaya başladığı için çiftimiz birbirine aşık olduğunda sanki iki arkadaşımız aşık olmuş gibi hissediyoruz. En azından ben öyle hissettim. Hani kitaplarda daha kitabın ilk sayfalarında karakterler tanışır ve aşık olurlar ya, Sana Yolculuk’ta önce karakterlerin çocukluklarını okumak hem onları daha iyi tanımamızı hem de onların duygularını içselleştirmemizi sağlıyor.

Ben Sana Yolculuk’u, yazarın ilk kitabı Karala Gitsin’den daha çok sevdim. Yazar ilk kitabına kıyasla bu kitabında edebi açıdan daha başarılı. Umarım her kitabında kendini geliştirerek yazmaya devam eder.

Yummy Kitap Yorum 
07 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 7/10 puan

Normal olan yazarın olayı anlatması ve sizin yaşananlar doğrultusunda karakterler hakkında zihninizde fikirler oluşmasıdır ancak bu kitapta karakterleri bir bir bağımsız olarak yazarın kendisi anlatmış.Bahsi geçen,bir şekilde var olan her birey yazar tarafından şöyleydi,çocukluğu böyleydi,şöyle hissederdi,böyle bir insandı şeklinde ve hatta çocukluklarından herhangi bir günün ayrıntısı,karakterler arası his ve vak'a benzeşmeleri vs. vs. şeklinde verilmiş .Hani öykülerden oluşan kitaplar vardır ya işte sanki elimdeki bu kitapta karakter anlatımlarından oluşuyordu 60.Sayfaya geldiğimde kişileri,ailelerini,onların geldikleri aileleri,bir bir nasıl insan oldukları hakkında betimlemeleri okumuş ve kendimi "eee hadi ama artık olay ne ? " derken bulmuştum.

Ve ben 97. Sayfaya vardığımda hala sadece yaşanmışlıkları,1980 hayatı ayrıntılarını ve bağlanmasını beklediğim kopuk kopuk kesitleri okuyordum.Sonlara doğru toparlandı ve neredeyse bitmek üzereyken ise lezzetli bir şekilde birleşti.Okuyana göre değişir ancak kurgu bu kadar kopuk olmasa konu bana daha çok zevk verebilirdi.Final toparladı.Bu arada söylemeden geçemem ben Ayla 'yı çok sevdim ki zaten daha baş sayfalarda Harper Lee 'den Bülbülü Öldürmek'i okurken gönlüme biletini almıştı.

Kitaptan 2 Alıntı

şule uzundere 
24 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Geriye kalan tek şey yüreğim ama artık ona da sahip çıkamıyorum. Baksana almış başını sana gitmiş.

Sana Yolculuk, Cemal BattalSana Yolculuk, Cemal Battal
şule uzundere 
24 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

“Biz önceden küçük şeylerle mutlu olan insanlardık. Sonra aklımıza sevda diye bir şey soktular, toparlanamadık.” Yılmaz Güney

Sana Yolculuk, Cemal BattalSana Yolculuk, Cemal Battal