Sandman 2 - Bebek Evi

8,0/10  (8 Oy) · 
23 okunma  · 
3 beğeni  · 
544 gösterim
"Neil Gaiman hazine değerinde bir hikaye evini Sandman ile inşa etti, o eşi az bulunur bir yazar."
-Stephen King-

"Neil Gaiman'ın imgeleri, nispeten kısa bir zamanda onu herkesin sevgilisi yaptı. Ama hikayeleri, gerçekliği yeniden düzenleyen biçimiyle mükemmel ve kibirli bir kavalye edasını taşıyordu. O sonu belli, oku hemen unut hikayeleri anlatmıyor, o örnek teşkil edecek ahlaki çözümler bulmuyor' bunun yerine, deli bir ahçı nasıl düğün pastası yaparsa, o da hikayeleri öyle kuruyor. Kat üstüne kat inşa edip, karşımdaki her türlü tatlıyı ve ekşiyi ustalıkla saklıyor."
-Clive Barker-Önsöz'den

"Neil Gaiman'ın hikayelerindeki, korku ve umut, insanın kalbinin en derinlerinde kıvrılmış yatan korku ve umudun birer yansıması. Sandman okumak yalnızca yeni ve radikal bir çizgi roman okumak demek değil! Sandman okumak ebedi mitlerle örtülü yepyeni bir edebiyata başlamak demek. En sonunda uğruna ölünecek bir Death ortaya çıkması da cabası!..
-Mikail Gilmore-Rolling Stone
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2011
 • Sayfa Sayısı:
  232
 • ISBN:
  9789758904815
 • Çeviri:
  Ece Esmer
 • Yayınevi:
  Laika Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Esma Tezgi 
26 Tem 23:13 · Kitabı okudu · 6 günde · 8/10 puan

İlk sayıdan daha iyi bir kurguyu barındırıyor ve karakterler arası bağlantı ve onların hikayeleri oldukça iyiydi. Sandman'i farklı yönlerden tanımaya imkan bulmak oldukça hoşuma gitti. Gaiman, Sandman'i gizemli bir karakter olarak kurgulamış ve onun olduğu sayfalar ilgimi bir kaç kat daha fazla çekiyor. İlk sayı ile arasında küçük ama iyi bağlantılar da oldukça hoşuma gitti.

Mithril / Luthien / Bernard 
21 Şub 18:56 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Sandman'in ikinci kitabinda kahramanimizi farkli acilardan taniyoruz. Gecmisini ve askini goruyoruz, ailesini ve kardeslerini taniyoruz. Ve bunlarin yaninda ise, ilk kitapta kisaca tek bir resimde bahsedilen bir karakterin hikayesine tanik oluyoruz.

Bu kitap, Neil Gaiman'a saygimi arttiran bir kitap oldu. Ilk kitaptaki gereksiz sandigim bir kisiden koskocaman bir hikaye yaratmak ve bu hikayeyi, ailesini tanimamiz icin arac olarak kullanmak, gercek bir zeka gostergesi.

Basarili!

Yaprak Onur 
29 Ara 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Bebek Evi de dün gece beni uykusuz bırakmak suretiyle bitti... Demek ki neymiş? Sandman uykuya iyi gelmiyormuş.

İkinci cilt olan Bebek Evi'ni ilk cilt kadar beğenmedim. Kafamı karıştıran, muhtemelen daha sonraki ciltlerde farklı şekillerde karşımıza çıkacak bölümleri vardı.

Çevirisi yine ilk cilt kadar mükemmeldi, editörlük sırasında gözden kaçmış birkaç hata vardı ama.

Bir sonraki cildi merakla bekliyorum.