Sandman 3 - Düş Ülkesi

7,6/10  (5 Oy) · 
18 okunma  · 
4 beğeni  · 
506 gösterim
Düş Ülkesi, dört ürpertici ve eğlenceli bölümden oluşuyor: William Shakespeare'in Bir Yaz Gecesi Rüyası oyununun ilk gösterimini konu alan, Dünya Fantastik Edebiyat Ödülü kazanan öyküsü, bir yazar tarafından tutsak edilen ilham perisi Calliope'nin hikayesi, insanoğlunun hakimiyetine kedi gözüyle bir bakış ve hayatına son vermek isteyen ölümsüz bir kadının yaşam öyküsü. Ayrıca, Neil Gaiman'ın "Calliope" için yazdığı orijinal senaryoyu bu ciltte bulacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2011
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  9789758904822
 • Çeviri:
  Ece Esmer
 • Yayınevi:
  Laika Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Esma Tezgi 
01 Ağu 01:53 · Kitabı okudu · 4 günde · 6/10 puan

Gaiman bu sayıda birbirinden bağımsız hikayeleri işlemiş. Bu durumda beni sıktı, hem bazı hikayeleri pek sevemedim hem de olayların birbirinden bağımsız olmasına adapte olamadım. Sandman genel olarak hoşuma giden bir çizgi roman serisi olsa da neden bilmiyorum tam anlamıyla sevemedim, serinin kalanına ileride devam ederim belki şimdilik bırakmaya karar verdim.

Mithril / Luthien / Bernard 
21 Şub 19:12 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

4 kisa ve birbirinden baglantisiz hikayeden olusan bir kitap... Ve bence bu kitapla birlikte Sandman'i sadece ruya alemimizin efendisi rolunden siyirip hayal dunyamizin da hukumdari ediyoruz.
Bu baglamda, ilk hikaye ilham perisini esir eden bir yazarla ilgiliydi. Oldukca ilginc bir kurgusu vardi.
Ikinci hikaye benim favorim. Bilen bilir, Neil Gaiman hayvanlari cok seven ozellikle her kitabina kedilerle ilgili bir seyler sikistiran bir yazardir. Bu hikaye de kedilerin hayallari ile ilgili. Yavrusu, sahibi tarafindan evden uzaklastirilmis bir kedinin diyar diyar gezerek baskaldiri ruyasini diger tum kedilere duyurmacabasi uzerine... Dunyayi bambaska bir pencereden gorebilmek az bulunur bir yetenek, bu pencereyi ise baskalarina yansitabilmek cok daha ender... Neil Gaiman iste boyle biri...
Uc ve dort de iyiydi ama beni ikinci kadar etkilemedi. Ote yandan beni bu kitapta etkileyen bir diger nokta da, kitabin sonunda verdigi kucuk hediye. Bir cizgi romanin nasil yazildigini merak eden okuyuculari icin ilk hikayesinin yazim taslagini paylasmis.Taslak aslinda cizim sanatcilarina mektup gibi yazilmis ve uzerinde ara ara Neil Gaiman'in ara ara da editorun not karalamalari var. Bu notlardaki bazi espriler gercekten aralarinda ne kadar egleniklerini ve calismaktan ne kadar zevk aldiklarinin bir gostergesi. Ama bundan daha da onemli nokta su ki, Neil Gaiman sadece yazmamis. Sayfayi gozunde yaratmis resmen. Tarifleri o kadar detayli ki, okurken mest oldum. Sayfadaki karelerin cercevesi olsun mu olmasin mi, resmin biri kapiyi gorsun ama disarisi efekti versin, disarda agaclar soldan gorulsun vs detayinda...
Ne desem bilemedim... 10/10luk bir kitap...

Sercan Vatansever 
26 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

'...sonra uyanıyorum, kendimle yüzleşiyorum.

Ve hala buradayım.

...bu gerçekten korkunç.'

Kısa kısa, bağlantısız hikayelerden oluşuyor. En sonuncusu favorim. Bu kadar fantastik olup da bu kadar karamsar olmayı herkes başaramaz. Çok, çok sevdim.

Kitaptan 1 Alıntı