Sandman 4 - Sisler Mevsimi

9,7/10  (3 Oy) · 
15 okunma  · 
2 beğeni  · 
579 gösterim
Sandman'in 1990'ların en beğenilen ve ödül kazanmış çizgi roman serisi olmasının bir nedeni var: Neil Gaiman tarafından yazılan ve çizgi roman sektörünün en çok rağbet gören çizerleri tarafından resimlenen bu akıllıca yazılmış ve derin bir hüzün içeren destan; çağdaş kurgu, tarihi öyküler ve efsanelerin kusursuzca bir araya getirildiği, modern mitoloji ve karanlık fantezinin birleşimi olan bir eser. Sandman efsanesi çizgi roman edebiyatında eşi olmayan, unutamayacağınız bir öykü. 

Sisler Mevsimi, bizi Ebediler Ailesi'nin diğer üyeleri ile tanıştırıyor. Kader'in bahçesinde başlayan olaylar dizisi, Düş'ün cehennemi tekrar ziyaret etmesiyle doruğa ulaşır. Kendisini bekleyen cehennemin efendisi Lucifer, Düş'ü hiç beklemediği bir şekilde karşılayacaktır. Lucifer'ın üzerine yüklediği ağır sorumluluk, Düş'ün pek çok mistik tanrıyla muhatap olmasına neden olacaktır. 
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2012
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9786055334086
 • Orijinal Adı:
  Sandman 4 - Season Of Mists
 • Çeviri:
  Ece Esmer
 • Yayınevi:
  Laika Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Mithril / Luthien / Bernard 
21 Şub 19:25 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

Serinin en iyi kitaplarindan biri!

Ikinci kitap incelememde Sandman'in gecmisi ve askinin da anlatildigini belirtmistim. Orada yaptigi aptalligi burada duzeltmeye calisir. Ve bunun icin Cehennem'in yolunu tutar. Ancak Lucifer, hic beklemedigi bir suprizle karsisina cikar. Sonra ayikla bakalim pirincin tasini durumu...

Kitap muhtesemdi. Amerikan Tanrilari"ni okuyan (veya yarim birakmis) arkadaslar iyi bilirler, Neil Gaiman'in uzmanlik alanlarindan biri de mitoloji. Bu kitapta farkli kulturlere ait tanrilari (Misir, Norvec, Cin vs vs) ayni masa etrafina toplayabilmis. Bir Marvel karakteri olan ve filmlerinde yakisikliligi ile dikkat ceken Thor'un Sandman versiyonu bile basli basina yaraticilik kokuyor.

Kitap icerigi hakkinda bilgi vermeden yazabileceklerim bu kadar:)

Kitaptan 3 Alıntı

Mithril / Luthien / Bernard 
 09 Şub 06:25 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

I think hell's something you carry around with you. Not somewhere you go.

Sandman 4 - Sisler Mevsimi, Neil Gaiman (Episode 4)Sandman 4 - Sisler Mevsimi, Neil Gaiman (Episode 4)
Mithril / Luthien / Bernard 
06 Şub 17:42 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Sometimes we can choose the path we follow. Sometimes our choices are made for us. And sometimes we have no choice at all.

Sandman 4 - Sisler Mevsimi, Neil Gaiman (Episode 1)Sandman 4 - Sisler Mevsimi, Neil Gaiman (Episode 1)