Sanre'li Ente

·
Okunma
·
Beğeni
·
83
Gösterim
Adı:
Sanre'li Ente
Baskı tarihi:
Haziran 2020
Sayfa sayısı:
202
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786257114080
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık(KDY)
202 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10 puan
Sanre'li Ente romanı, sürükleyici kurgusu, akıcı anlatımı ve hem zamanın içinde hem de zamanın ötesindeki bir yaşanmışlığı okuyucuya sunuyor. Yazar, komik, gizemli ve bir o kadar da sürükleyici, parapsikolojik ruh bölünmesi, zihnin kıvrımlarında gezinen esrarlı olaylar şeklinde arka kapakta ifade ettiği Ente ve Sanre'nin hikayesini, devamı gelebileceği müjdesiyle bitiriyor. Kitabı herkese tavsiye ediyorum.
202 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Gündelik hayatı tüm olağanlığıyla, samimi ve yalın bir dille aktararak başlayan romanın akışı başından itibaren okuyanın ilgisini çekmeyi başarıyor. Kurgunun asıl sürükleyici kısımları ara ara ve adeta süzülerek akışa dahil olarak merakınızı ustalıkla canlı tutuyor. 
Sonunu tahmin etmeye başladığınızı düşündüğünüz sıralarda hızlanan ve adeta bir gizem-heyecan fırtınasına dönüşen olay örgüsü artık bitirmeden elinizden bırakmayacağınız bir heyecana dönüşüyor. Konu ustalıkla hoş bir sonuca bağlansa da devamının da aynı sürükleyicilikte olacağını hissettirmeyi de başarıyor. Yazarı tebrik ediyor devamını merakla bekliyorum.
202 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Çok şeyi hakeden bir kitap. Kurgusuyla, diliyle, akiciligiyla beni mest eden bir kitap. Hakikaten kurgu düşünsel çaba gerektiren ağır bir is. Sanreli emre bu ağır işin süzgecinden geçmiş bir yapıt. Herkese öneririm. İyi okumalar..
202 syf.
·3 günde·10/10 puan
Öncelikle kitap arka kapak yazısıyla beni oldukça etkiledi. Okuyucuyu en baştan içine çekip sürükleyen bunun yanında anlatımıyla da ( yazarın üslubuna diyecek söz yok) oldukça başaralı bir eser. Sağlam bir kurgu içerisinde sonuna kadar okumak isteyeceksiniz. Yazarın kalemine sağlık. Son sayfadaki ibare beni daha da heyecanlandırdı, ikinci kitabı merakla bekliyorum.
202 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10 puan
Günlüğümden:
Bu sabah Sanre'li Ente'yi bitirdim. Hem dili ve düşünce altyapısıyla hem sürükleyici ve ilginç kurgusuyla iyi bir roman okuduğumu söyleyebilirim rahatlıkla.
Arka kapaktan anladığım kadarıyla devamı gelecek, merakla bekliyorum.
Kurgu fantastik, düşsü bir yerlere gidiyor. Parapsikolojik ruh bölünmesi diyor arka kapak tanıtımında. Bence göz önündeki iyi bir yayınevinde yayımlanmayı hak eden bir kitap ama yazar KDY platformunda kendisi bastırmayı tercih etmiş. Böyle henüz çok bilinmeyen yazarlardan fantastik alanda iyi yazanlar çıkabiliyor. Çoğundan haberim olmuyordur belki.
Ama bir şey var, değinmeden geçemeyeceğim. Bu tarzda yazanlar genelde kurguya ve sürükleyiciliğe dikkat ediyorlarsa da dil ihmal ediliyor arada. Bazen de düşünsel bir altyapıdan yoksun oluyor metin, sadece macerayla, akıcılıkla gidiyor.
Pınar Kaçar, bu üç ögeyi birleştirmeyi başarmış. Sağlam edebi dil, sağlam kurgu ve düşünsel altyapı. Bir romandan başka ne bekleyebilirim ki...
Yazarın diğer kitabını da okumak istiyorum şimdi. Bakalım o kitapta nasıl lezzetler bekliyor beni.
202 syf.
·11 günde
Özkan Aksoy Sanre'li Ente Pınar Kaçar

Oldukca surukleyici, akici ve eglenceli bir anlatim var romanda. Dogal, icten ve gunluk yasantilarin icinde oldugu kadar mistik ve fizik otesi taraflari da var. Okurken cokca hayal gucumu zorladigimi ve zaman zaman yuksek sesle guldugumu fark ettim. Ve hatta bir ara keske bu romanin filmi olsa da izlesek diye dusundum. Gercekten fantastik ve farkli bir film olacagi kesin. Ente, Mavi ve Fikri’nin bir araya gelisi, iliskileri ve yasadiklari. Ente’nin icinde bulundugu aciklamasi guc haller ve Sanre ile birlikte cizilmis kader ortakliklari... Okurken cok keyif aldim. Kesinlikle roman severlere tavsiye ediyorum.
202 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Okuyucuyu öyle bir sürüklüyor ki neredeyse bir film izliyor gibi sahneler gözünüzün önünde canlanıyor. Yazarın karşı cinsin dünyasından kitabı kurgulamadaki ustalığı beni çok etkiledi. Devamı olmalı
202 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10 puan
Hayatın içinden, mizah, sosyoloji, psikoloji ile yoğrulmuş bir anlatım.
Sorgularken düşündüren olaylar, vurgular, kurgular.
Herkesin anlattığı ve anlatamadığı bir hikayesi vardır.
Bu da Ente ile Sanre'nin hikayesi.
"Beni teselli etmeye çalışanların bana söyledikleri meşhur bir söz var. ‘Akışına bırak.’ Bilmiyorlar ki o akışına bıraktığım şeyler beni boğuyor. Kendimi, kendimin içine kilitledim, içimde boğuluyorum. Boğularak yaşıyorum."
"Bu acı, bu ruh, bu beden… Öylesine tutsağım ki içimin içinde… Olmuyor ne yapsam, ne tarafa baksam kurtulamıyorum."
"Zamansız yere, en mutlu anlarımda, aniden acı çekmeye başlıyordum.Ve içime bu acı her çöreklenişinde mutlaka ya o kadını görüyor ya da mütemadiyen sesini duyuyordun."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Sanre'li Ente
Baskı tarihi:
Haziran 2020
Sayfa sayısı:
202
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786257114080
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık(KDY)

Kitabı okuyanlar 10 okur

  • Umut Furkan Çakır
  • Ali Rıza MALKOÇ
  • Ecem Topaloğlu
  • Mehmet Murat
  • Pınar Kaçar
  • Can Muallim
  • Ahmet ÖZSAKARYA
  • Kitapların Işığı
  • Kitaplardan Sızanlar
  • Özkan Aksoy

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%87.5 (7)
9
%12.5 (1)
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0