Saraydan Hikayeler - Prens ve Muhafız The Selection Serisi 0,5 - 2,5

7,6/10  (16 Oy) · 
60 okunma  · 
8 beğeni  · 
1.390 gösterim
New York Times Çoksatanlar listesinde uzun süre 1 numaradakalan Beni Seç ve Elit'in ardından, okurları için Kiera Cass'tan muhteşem bir hediye: America'nın aşkı için savaşan Prens
Maxon ve Muhafız Aspen'in bakış açılarından yazılmış, kalplerinin sesini duyuran iki novella.
Bu iki novellanın dışında kitabın küçük sürprizleri de var: müzik listeleri, yazarla söyleşi, karakterlerin geçmişleri ve dahası serinin hayranlarını bekliyor. Seçim'den önce Maxon'ın kalbinde biri var mıydı? Seçim'in ilk günlerinde neler yaşadı? Bir Altı olarak doğan Aspen saraya girince neler hissetti? America'nın Aspen hakkında bilmedikleri nelerdi?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2014
 • Sayfa Sayısı:
  196
 • ISBN:
  9786050920512
 • Orijinal Adı:
  Selection Stories The Prince and The Guard
 • Çeviri:
  Derya İmer Aydınlık
 • Yayınevi:
  DEX
 • Kitabın Türü:
Ceylan 
28 Tem 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kitap 4 bölüme ayrılmış. 1.bolum prens ve 2. Bolum prensin alternatif sonu hakkında görüşüm hemen hemen aynı. Okurken sıkıldım çünkü aynı şeyleri Maxon'ın gozunden bakmak pek fark yaratmadı benim için. Zaten Maxon'ın bakış açısı serinin içinde bana yansımıştı. Pek şaşırdığım bir ruh halini okumadım böyle olmasını bekliyor gibiydim. Ufak tefek boşlukları doldurabilir belki ama okumasam da olurdu.
3.bolum Muhafız da biraz daha okumaya değer buldum. Aspen ı biraz daha tanımamıza vesile olan bir yazı olmuş ve oraya geçtiğimde daha az sıkıldım ve dikkat verdim. Son ve 4.bolum daha fazlası... Da ise kitabın oluşumunu gözler önüne seriyor Kiera'nın nasıl yeni bir dünya yarattıgını ogreniyoruz.
Yani okumasam da çok şey kaybetmezdim diyebileceğim kitap hakkında kafadaki boşlukları dolduracak nitelikte bir kitaptı. Merak edenler okuyabilirler...

Deniz Atakan 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Çok hoştu, çok sevdim aslında ama işin içinde Aspen olunca puanını kırdım maalesef... Amaann Muhafız kısmı gereksiz olmuş, resmen okumak için okudum. Bir de olur da Maxon'la ilgili bir sahneye denk gelebilirsem diye... Yoksa Aspen ıpphh pıffhh yanii, amma sıkıcı adam... America onda ne bulmuş çözemedim :( Ama Maxonn, bütün yıldızlar ona gelsiin ♥ Kıyamam ya bizim okurken ne kadar da kendinden emin dediğimiz her sahnede prensimiz heyecandan kalp krizi geçiriyormuş. Kalan kitaplar da onun ağzından yazılmış olsaydı sıkılmadan okurmuşum onu farkettim. Sakin, kendinden emin duruşunun ardında içinde ne fırtınalar kopuyormuş yaa... Okurken çok zevk aldım, hemencecik de bitti. Yetmedi yetmedii... 2. kitapta yediği naneler sırasında aklında neler olduğunu, 3. kitapta özellikle son sahnede kanlar içinde America'yı Aspen'e emanet ederken hissettiklerini okumak isterdim. Bu kadarcık yetmedi yahuu... Yazar ağzımıza bal çalıp kaçmış resmen ;) Herkese iyi okumalar :)

Corpus 
28 Tem 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 1/10 puan

Bu seriye başladığım için çok pişmanım ve size tavsiyem almak isterseniz iki, üç hatta dört kez falan düşünün. Bu kitapta Maxon ve Aspen gözünden olayların gelişimini göreceğim diye az buçuk seviniyordum lakin yazar sadece ilk kısımları onların gözünden anlatıp esas meseleye gelince bitirmiş. Para israfı yapmak isterseniz hemen koşup alın.