Sardalye Sokağı

John Steinbeck

Sardalye Sokağı Sözleri ve Alıntıları

Sardalye Sokağı sözleri ve alıntılarını, Sardalye Sokağı kitap alıntılarını, Sardalye Sokağı en etkileyici cümleleri ve paragragları 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Peş peşe gelen talihsizlikler için bir açıklama yoktur. Herkes kendini suçlar. İnsanlar karanlık zihinlerinde, gizlice işlenmiş günahları anımsar ve bu kötücül seriye kendilerinin mi sebep olduğunu merak eder.
Sayfa 143 - Sel YayıncılıkKitabı okudu
Kendisi cevabını merak etmediği bir soruyu asla sormazdı, dolayısıyla öğrenmek istemediği halde soran bir beyni aklı almıyordu.
Sayfa 37 - Sel YayıncılıkKitabı okudu
Onu görürsem ve eğer bir hayaletse, korkudan ödüm patlar, çünkü ben hayaletlere inanmam. Diyelim ki ben görmedim, sense yine gördün, o zaman da bir halüsinasyon demektir, bu sefer de senin ödün patlar.
"Zaman her şeyin ilacıdır, bu da geçer. İnsanlar unutacaktır-" falan demek kolaydır, ancak işin içindeyseniz, zaman bir türlü geçmez, insanlar bir türlü unutmaz ve siz kendinizi hiç değişmeyen bir şeyin ortasında bulursunuz.
Sayfa 142
Evli bi adama asla güvenemezsin. Evdeki kaşık düşmanından ne kadar nefret ederse etsin, ilk fırsatta ona döner. Düşünür taşınır, sonra da ona döner. Böyle birine de artık güvenilmez.
... Fahişeler, pezevekler, kumarbazlar ve oruspu çocukları.
Sayfa 7 - Sel YayıncılıkKitabı okudu
Doğruyu söylediği için insanlar ondan haz etmedi.
Sayfa 104 - Sel YayıncılıkKitabı okudu
Sosyal açıdan Mack'le oğlanlar dışlanmış durumdaydılar. Buhar kazanının önünden geçerlerken, Sam Malloy onlarla konuşmuyordu. Onlar da içlerine kapandılar; bu buluttan nasıl çıkabileceklerini hiçbiri öngöremiyordu. Çünkü toplumsal aforoza verilecek iki olası tepki vardır: Ya insan bundan daha iyi, daha temiz, daha sevecen olmaya kararlı biri olarak sıyrılır ya da iyice yoldan çıkar, dünyaya meydan okur ve daha da kötü şeyler yapar. Damgalanmaya verilen, açık ara en yaygın tepki bu ikincisidir.
Sayfa 138Kitabı okudu
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.