Sarı Puantiyeli Şemsiye

·
Okunma
·
Beğeni
·
2.192
Gösterim
Adı:
Sarı Puantiyeli Şemsiye
Baskı tarihi:
Mart 2020
Sayfa sayısı:
320
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786257026215
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ren Kitap
Baskılar:
Sarı Puantiyeli Şemsiye
Sarı Puantiyeli Şemsiye
Sarı Puantiyeli Şemsiye
Stalker

1.Takipçi
2. İz süren avcı
3. Defne Bilger

Hedef 8 adımdan sonra kafeye girip bir kahve istiyor. Siparişini alan görevliye gülümseyip bir şeyler söyledikten sonra kafenin diğer ucundaki boş bir masaya oturuyor. Bilgisayarını ve dosyalarını açarken, tahminen mesaj sesi geldiği için cebinden telefonunu çıkarıyor ve ekranda gördüğü şey onu güldürüyor.

Bu beklenmedik bir durum merkez. Tetikçi tehlikede. Bize onun gülüşüyle insanları felç edebildiğini söylememiştiniz!

Merkezin verdiği bu görevde Emre Sezgin zorlu bir hedefti. Ben ise güçlü bir ajandım. Onu alt edebilirdim. Hayatına sızabilir, tüm sırlarını öğrenebilir ve yapılması gerekenleri yapabilirdim. En azından hayalimdeki Defne Bilger böyleydi.

Gerçekte ise işler planladığım gibi gitmemişti. Yürüdüğüm yollarda bazen korkmuş, bazen kaybolmuş ama ne olursa olsun neşemi ve ışıltımı hiç kaybetmemiştim.

Belki biraz tuhaftım. Heyecanım yüzünden sık sık zor durumlara düşüyordum. Belki hayali arkadaşlarımla çok fazla konuşuyordum ama ne olursa olsun kendimi sevmeyi biliyordum.

Emre Sezgin’in de beni sevmesi için bu kadarı yeterli olur muydu?
250 syf.
·4 günde·Beğendi·Puan vermedi
Sarı Puantiyeli Şemsiye #starkyorumluyor
Bir kitapta en sevdiğim şey; kapağını kapatıp arkama yaslandığımda içimdeki tarifi imkansız mutluluğu vermesi. Bir kitabı defalarca okuyamam çünkü aynı şeyleri tekrarlamayı sevmem ama bu kitabı bitirdikten sonra tekrar okumak istedim. Böyle hissettiğim nadir kitaplardan biri Sarı Puantiyeli Şemsiye.
Defne karakterini tamamıyla Betül’e benzettim. Karşımda Betül varmışçasına okudum. Öyle samimi, öyle komik bir karakter ki tam anlamıyla bayıldım!
Kitabı uzun süre elimden bırakamadım. Bitmesin diye yavaş okumama rağmen bitti. Olacak şey mi? Halbuki ben 600 sayfa daha olsa okurdum biricik çiftimin ulaşılmaz aşkını.
Emre’nin kendince haklı sebeplerine karşı Defne’nin güçlü duruşu beni çok gururlandırdı. “İşte bu!” dedim. Bir kadın karakter bu kadar güçlü olmalı. Kitaplardaki aptal kadın karakterlere o kadar tahammülsüzüm ki Defne bana çok iyi geldi.
Sürekli bir tebessümle okudum kitabı. Defne o kadar eğlenceli bir karakter ki size kahkaha içinde kahkaha attırıyor.
Emre karakteri tam benim tipimdi. Ela gözlü, kumral, ağırbaşlı ama serseri... Bir erkekte ne ararsan Emre’de vücut bulmuştu. Ailesindeki kadınlara aşık, onlar için çırpınan bir karakter olmasıyla gözüme daha çok girdi.
Ana karakterler o kadar iyi işlenmişti ki açık bulamıyordunuz. Hoş açık aramadım ama okurken bir şeyleri eksik hissedersiniz ya bu kitapta hiçbir eksik yoktu aksine her şey dengeliydi. Defne’nin çapkınlığı ile Emre’nin utangaçlığı gibi.
Ecrin ve Sinan’ı daha önceden tanıdığım için bu hikayede görmek beni çok sevindirdi. Keşke C.M.K’ya çokça yer verilseydi ama neden yer verilmediğini biliyorum. Sinan’ı çok özlemişim dostlarım. Mısra ve Kerem’in hikayesini de bu kitapla daha çok merak ettim.
Yazarcığım Betülcüğüm’ün dilini daha da geliştirdiğini gördüm. Bence komediden ilerlemeli. Komedide bir şaheser yaratmış çünkü. Bundan sonra sırf wattpad’deki hikayesini merak ettiğim için kendime wattpad açıyorum. Sadece okumak için. Oradaki kitabı okuduktan sonra da onu da yayınlasın diye baskı yapacağım. Siz de genç bir Türk yazarın kitaplarıyla gurur duymak istiyorsanız yazarın kitaplarını okuyabilirsiniz.
320 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10 puan
Kitabı gerçekten beğendim.Çok tatlı,hoş bir kurguyla yazılması kitabı sürükleyici kıldı benim için.Çok naif bir dille yazılan bu kitap Defne adında bir kızın Emre Sezgin'e olan aşkını anlatıyor,Kitabı okurken değişik bir şekilde mutlu oldum,Defne heyacanlanınca ben de heyecanlandım,Defne üzülünce ben de üzüldüm.Defne gibi bir karakterle aynı duyguları paylaşmak çok güzeldi Betül Güçlü'ye bu güzel kitabı yazdığı için çok teşekkür ederim iyi ki okumuşum seni Sarı Puantiyeli Şemsiye :)
320 syf.
·Beğendi·6/10 puan
Öncelikle kitaba bu ne diye başladım çünkü karakterimiz benim en sevmediğim karakter tipi olan sapık özelliğini taşıyordu. Emre karakteri genel aşk romanındaki sert serseri tipinin dışına çıkmış. Emre sevecen ve utangaç olarak karşımıza çıkıyor bu özelliğini beğendim.

Beğendiğim Özellikleri
+Yaşlılara ve yetimlere önem vermesi.
+Genel olarak aile tiplemesi iyi insana yabancılık vermiyor.
+ Bazı karakterler çok iyi düşünülmüş Babaanne ve Selocan dede gibi. (Bazıları üstün körü geçilmiş herhalde diğer kitapları onların hakkında daha okumadım.)

Beğenmediğim özellikler
+Olaylar fazla sıradan acaba ne olacak demiyor insan tahmin edilebilir.
+Betimlemeler çok az şehir, kişiler hakkında az bilgi verirmiş.
+Genelde okuduğum kitaplarda kötü bir karakter olur fakat bu kitap da kötünün K si yok bütün insanlar mükemmel lanse edilmiş.

Genel olarak okunur okurken insanı güldürüyor ama okurken ne merak ettim ne de heycanlandım.
320 syf.
·Puan vermedi
çok tatlı, çok keyifli bir kitaptı.
Kadın karakter Defne öyle farklıydı ki ilk başlarda bi şaşırdım ama sonra onun o hallerine alıştım ki keske yanımda böyle bir arkadaş olsaydı dedim

Defne Bilger bir tutam çatlak ,bir tutam açık sözlü, bir tutam çapkın ve o bir stalker. Sari puantiyeli şemsiye hesabından bulamayacağı, ulamasayacagi bilgi yok

Simdi ki hedefi ise Emre Sezgin. Onu görmüş ve aşık olmuştur. Ama bu aşkı hak ediyor mu? Nasıl biri bu Emre?
Evet merkez yeni görev Emre 'yi araştır.

Defne stalkerlik yaparken çok eğlendim. Onun yaptıkları, askını cesurca dile getirmesi ve pes etmemesi çok güzeldi. Aslında acik sözlü ve çapkın gibi görülsede bir o kadar içinde tersi bir karakterdi.

Bir gecede okuduğumu söylersem severek okuduğum anlaşılır heralde cok eğlendiğim bir kitap oldu.
Hedefe Defne ulaşabildi mi ? Emre ona aşık oldu mu acaba? Keyifli vakit geçirmek için okumanızı tavsiye ederim
320 syf.
·4 günde·10/10 puan
Kitabın özeti: Çapkın bir karakter olan Defne, utangaç olan Emre’ye bir şeyler hissetmeye başlar ve etrafında olmak için birçok şey yapar.

Kitap o kadar tatlıydı ki. Çoğu zaman kahkahalarla güldüğüm, tebessümden kaçınmadığım, içinde kendimi bulduğum bir kitaptı. Ayrıca karakterlerin farklılıkları o kadar hoştu ki hepsine sarılmak istedim. Güzel bir aşk romanı arıyorsanız hemen okuyabileceğiniz bir kitap. Sizi hiç unutmayacağım, ateşböceği.
250 syf.
·1 günde·Beğendi·Puan vermedi
Son zamanlarda beni en çok güldüren bir kitapla geldim bu sefer karşınıza. Okuması o kadar keyifliydi ki başlayınca elimden bırakamadım ve bütün gece okuyarak bitirdim.

Defne karakteri okuduğum en deli kadınlardan birisiydi. Açık sözlülüğü, pek utanması olmayışı ve kendine olan harika güveni ona vurulmamı sağladı. En baştan beri hislerini belli etmekten hiç çekinmeyen bir karakterdi ve aldığı cevap ne olursa olsun kendine olan değeri ve saygısı asla değişmedi. Bazı hisler yaşasa da asla kendini mahfetmedi ve kimse karşısında küçük düşmedi, başkaları için kendisinden vazgeçmedi. Defne'yi en çok bu yüzden sevdim çünkü ilk başlarda onun eğlenceden başka bir şey düşünmeyen, çocuksu bir insan olduğunu düşünseniz de hikaye derinleştikçe aslında onun, hem içindeki çocuğu öldürmeyen hem de yaşının getirdiği olgunluğa sahip birisi olduğunu anlayacaksınız.

Emre ise enerjisinin tamamını okula, işe ve ailesine veren bir karakter. Bunların içinde Defne'ye karşı bir şeyler hissetse de buna yer ayıramayacağını düşündü. Hayatına yeni birisinin girmesi onu korkuttu biraz aslında. İlk okuduğumda Emre'ye kızsam da sonrasında ona haksızlık ettiğimi düşündüm. Büyük kayıplar yaşamayan birisinin, Emre'yi anlayabileceğini düşünmüyorum. Kafasının içinde boğuştuğu düşüncelerden ve hislerinden bu şekilde sağ çıkmayı öğrenmiş kendi kendine ve bunu eleştirecek değilim. Önemli olan kendisini dünyaya kapatmamış olmasıydı.

Kitaptaki karakterlerin ve olayların çok yönlü oluşu çok güzeldi. Emre'yi okul hayatında hırslı ve sürekli ders çalışan bir insan olarak görsek de ev ortamında babaannesine şımaran ve küçük kardeşine sataşan bir karakter aslında, Defne ise baş edemeyeceğini düşündüğümüz şeylerle baş edip kendisi için en doğru kararı aldı. Bu kitabı çok daha derinleştirmiş çünkü kimse tek boyutlu değildir arkadaşlar, herkeste görünenin ötesinde bir şeyler vardır ve önemli olan onları koruyabilmektir. Sadece kendi penceresinden bakan birisinin kitabı da karakterleri de anlayabileceğini düşünmüyorum. Bu yüzden her anlamda tatmin eden bir kitap.
320 syf.
·9/10 puan
Defne Bilger kuzeninin iş yerinde Emre Sezgin ile karşılaşır.Defne çok çapkın bir kızdı ama Sezgin'e fena halde tutulmuştur. Defne karakteri açık sözlü,hislerini saklamayan bir karakterdir.Emre Sezgin ise hayatına kız kardeşlerinden ve babaannesinden başka kimseyi almayan başarılı bir mühendistir.
320 syf.
·10/10 puan
Son zamanlarda okuduğum en eğlenceli kitaptı. Tam anlamıyla romantik komedi diyebilirim.
Defne, hepimizin içinde olan ve bastırdığımız deli dolu tarafımızı temsil ediyor. Yaptıkları, enerjisi, utanmazlığı ve cesaretiyle ilk sayfadan beni kendine hayran bıraktı. Emre’yi ve aralarındaki ilişkiyi çok sevsem de Defne’nin bende yeri ayrıdır.
Ayrıca yazarın Defne üzerinden verdiği mesajları da çok anlamlı buldum. “Sana çok değer veriyorum ama ben senden değersiz değilim” kısmı takdirimi kazandı.
Romantik komedi ve deli dolu karakterler seviyorsanız kitap tam size göre.
320 syf.
·10/10 puan
BA-YIL-DIM !

Betül'ün kalemini visnelikapkekk olarak biliyorum zaten ve ilk olduğum zamanlarda da çok keyifle okuyordum. Ama uzakşamıştım son birkaç yılda ve bu kitap ile geri döndüm. Ve gerçekten...

BA-YIL-DIM !

Karakterler o kadar tatlı ki hepsiyle ayrı ayrı arkadaş olmak istedim. Defne zaten az biraz kendime benzettiğim bir karakter oldu. Benzer davranışlarıma şahit olanlar var. Sadece o benim daha genç, daha pozitif ve daha sevgi dolu versiyonum.

Okuyuuuuun ! <3 Sarı Puantiyeli Şemsiye Betül Güçlü
320 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Sarı Puantiyeli Şemasiye diğer Betül Güçlü kitapları gibi yüzünüzde bir tebessüm bırakıyor ve hiç ayrılmak istemiyorsunuz. Bu kitapta Defne ve onun aşkına hayrandım. Cesur kızımız ve kendi kendine yaptığı konuşmalar -özellikle kendini bir ajan olarak görerek yaptıkları- beni fazlasıyla eğlendirdi. Sizi sarıp sarmalayacak eğlenceli ve tatlı bir aşk hikayesi okumak istiyorsanız tam da aradığınız yerdesiniz. Nasıl akıp gittiğini bile anlamadan bir çırpıda okuyup bitirebileceğiniz güzel bir hikaye daha Betül sayesinde bizlerle.
320 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Merhabalar size mükemmel bir kitapla geldim
İçinde olduğumuz durumun sıkıcılığından kaçıp kendini kitapların arasında bulanlar için çok güzel bir diyebilirim. Moral bozukluğundan, sıkıntıdan kaçmak isteyenlere göre tam minnoş bir aşk hikayesi var içinde
Özlediğim duygular vardı her satırında aşık olmak, heyecan duymak, birisini tanımak, kendini onda aramak...
Ana karakterimiz olan Defne'ye hayran kalmamak elde değil. Yaşama sevinci olan, özgüveni yüksek, açık sözlü, sevdiğini söylemekten çekinmeyen ve çok enerjik birisi. Onun gibi birisi olmak isterdim sanırım ama ben asla onun gibi olamam çünkü dünyanın en utangaç insanı olabilirim
O yüzden bu tatlı aşk hikayesini merak ediyorsanız hemen alıp okuyun derim.
Herkese önerildi merkez !
320 syf.
·2 günde·8/10 puan
Selam! Okurken inanılmaz keyif aldığım ve yeni tanıştığım yazarın bu şirin kitabını çok sevdim. Kitap keşke bitmeseydi dedim çünkü karakter o kadar keyifli ve öyle eğlenceli bir hayatı var ki, kitabı bir oturuşta bitirdim diyebilirim. Okurken çok güldüm! Ciddiyim :) Kitap için hissettiklerim bunlardı şimdi konusundan bahsetmek istiyorum. Baş kahramanımız Defne okuduğum en çılgın karakterlerden biriydi şüphesiz. Oldukça açık, sır saklamayan, insanların hakkında kötü konuşmayan, yargılamayan güzel mi güzel komik bir kız. Ve anlatılana göre oldukça da güzel bir kızmış. Kendisiyle arkadaş olmak isterdim. Hatta bir ara kitabın içine girip bende kitaptaki karakterlerle kaynaşmak istedim diyebilirim:) Defne, hislerini saklamayan bir insan olduğu için oldukça yakışıklı ve karizmatik Emre'ye tutulur. Ama ne tutulma, deli gibi aşık olmuş kızcağız. Binbir türlü yollardan Emre'nin karşısına çıkmaya çalışan Defne, acaba Emre'yi etkilemeyi başarabilecek mi? Daha fazlası için kitabı okuyunuz. :) Gülmek istiyorsanız ve kafa dağıtmalık bit kitap arıyorsanız, alın okuyun derim. Ya da güldürmek istediğiniz bir arkadaşınız varsa eğer ona alın. Bazen ağır kitaplar okuduktan sonra veya, yorgun bir gün geçirdikten sonra insan daha hafif ve eğlenceli bir şeyler okumak istiyor. Bu kitap da o arayı gayet iyi dolduruyor.
"Seni üzmediğimi söylemiştin." Buna gülüyorum çünkü bu duyduğum en aptalca şey.
"𝑆̧𝑎𝑠̧𝑖𝑟𝑎𝑐𝑎𝑘𝑠𝑖𝑛 𝑎𝑚𝑎 𝑏𝑖𝑟 𝑘𝑎𝑙𝑏𝑖𝑚 𝑣𝑎𝑟."
sevdiğim insanlar için pek çok şey yapabilirim.birçok şeyin üstünü kapayabilir.idare edebilirim fakat mesele kendimi üzmek olunca bunu yapmam. sana çok değer veriyorum ama ben senden daha değersiz değilim.
Hayvanlar mükemmel yaratıklardır. Ne istediklerini bilirler. Sırları yoktur. İstedikleri şeylerin peşinden koşarlar ve yakalamıyorlarsa başka bir hedefe yönelirler. Biz insanlar için durum hiçbir zaman bu kadar basit olmuyor.
"Değeri bilinmediği zaman yaptığın fedakârlıklar ağır gelip seni tüketebilir. Tam tersi olduğundaysa insanı daha güçlü birine dönüştürebilir.
Aptal konularda, aptal çekinceleri olan bir insanım. Herkese her şeyi söyleyebilirmiş gibi göründüğümü biliyorum ama öyle değilim. Duyguları ifade etmekle istekleri ifade etmek aynı şey değildir.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Sarı Puantiyeli Şemsiye
Baskı tarihi:
Mart 2020
Sayfa sayısı:
320
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786257026215
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ren Kitap
Baskılar:
Sarı Puantiyeli Şemsiye
Sarı Puantiyeli Şemsiye
Sarı Puantiyeli Şemsiye
Stalker

1.Takipçi
2. İz süren avcı
3. Defne Bilger

Hedef 8 adımdan sonra kafeye girip bir kahve istiyor. Siparişini alan görevliye gülümseyip bir şeyler söyledikten sonra kafenin diğer ucundaki boş bir masaya oturuyor. Bilgisayarını ve dosyalarını açarken, tahminen mesaj sesi geldiği için cebinden telefonunu çıkarıyor ve ekranda gördüğü şey onu güldürüyor.

Bu beklenmedik bir durum merkez. Tetikçi tehlikede. Bize onun gülüşüyle insanları felç edebildiğini söylememiştiniz!

Merkezin verdiği bu görevde Emre Sezgin zorlu bir hedefti. Ben ise güçlü bir ajandım. Onu alt edebilirdim. Hayatına sızabilir, tüm sırlarını öğrenebilir ve yapılması gerekenleri yapabilirdim. En azından hayalimdeki Defne Bilger böyleydi.

Gerçekte ise işler planladığım gibi gitmemişti. Yürüdüğüm yollarda bazen korkmuş, bazen kaybolmuş ama ne olursa olsun neşemi ve ışıltımı hiç kaybetmemiştim.

Belki biraz tuhaftım. Heyecanım yüzünden sık sık zor durumlara düşüyordum. Belki hayali arkadaşlarımla çok fazla konuşuyordum ama ne olursa olsun kendimi sevmeyi biliyordum.

Emre Sezgin’in de beni sevmesi için bu kadarı yeterli olur muydu?

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0