Savaş Sanatı

8,2/10  (25 Oy) · 
55 okunma  · 
24 beğeni  · 
1.384 gösterim
MÖ 400'lerde, Çinli filozof Sun Tzu'ya ait olan Savaş Sanatı, aradan 2500 yıl geçmesine rağmen halen dünyanın en etkin ve en saygın başyapıtlarından biri olarak kabul edilir...

Dünyanın her ülkesinde defalarca yayımlanan Savaş Sanatı'nın ilk yorumu, yazılışından 400 yıl sonra yapılmış, 4 ve 12. yüzyıllarda da on bir Çinli filozof, kendi dönemlerini göz önünde bulundurarak eseri tartışmış, görüş ve yorumlarını yazmışlardır.

Mücadelenin artık gündelik bir rutine dönüştüğü günümüz dünyasında, Sun Tzu'nun yüzyıllar öncesinden öngördüğü taktik ve stratejiler uygulanabilirliğini hâlâ korumaktadır ve bu doğrultuda bir komutan, siyaset adamı ve yazar olarak Osman Pamukoğlu, günümüz insanının beklentilerini gözeterek _Savaş Sanatı'nı yeniden yorumlamıştır.

Yüzyıllar boyunca Mao'dan General Douglas MacArthur'a kadar birçok ismi etkilemiş olan Savaş Sanatı, her anı mücadele içinde geçen günümüz insanı için kazanmak, ayakta kalmak ve başarılı olmak adına vazgeçilmez bir rehber niteliğindedir.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2014
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • ISBN:
  9789751034151
 • Çeviri:
  Asuman Kutlu
 • Yayınevi:
  İnkılap Kitapevi
 • Kitabın Türü:
Mustafa Emin Akçin 
21 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

"Dünya siyasi ve savaş tarihi ortada apaçık dururken, bu tarihlere sebep olan insan doğasıda hiç degişmezken, savaşlar arasında verilen molaya barış denir. Barış, sonsuz bir rüyadır ve rüya uykuda olanlara aittir."