1000Kitap Logosu
Savaş Uçuşu
Savaş Uçuşu
Savaş Uçuşu

Savaş Uçuşu

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.4
169 Kişi
606
Okunma
141
Beğeni
6bin
Gösterim
135 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 3 sa. 50 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · İnkilap Kitapevi · 1 Ocak 2015 · Karton kapak · 9789751013040
Orijinal adı
Pilote de Guerre
Diğer baskılar
Benim uygarlığımda, benden farklı olan kimse, bana zarar vermek şöyle dursun, zenginleştirir beni. Bizim birliğimiz, bizlerin üstümüzde, insan denilen varlıkta kurulur. Nitekim, 2/33 sayılı Grubumuzdaki gece tartışmaları kardeşliğimizi bozmak şöyle dursun, onu destekler, çünkü kimse ne kendi yankısını duymak ister, ne de kendi kendini aynada görmek. İnsanda buluşurlar Fransa'daki Fransızlar da, Norveç'teki Norveçliler de. İnsan kendi birliğinde bağlar onları birbirine, aynı zamanda da, kendisiyle çelişkiye düşmeden, yüceltir onların özel törelerini. Ağaç da köklere benzemeyen dallarla gösterir kendini. Demek ki, oralarda, kadr üstüne masallar yazılırsa, Hollanda'da laleler yetiştirilirse, İspanya'da flamenkolar bestelenirse, bunlar İnsan'da zenginleştirir hepimizi.
3 mağazanın 17 ürününün ortalama fiyatı: ₺12,37
7.4
10 üzerinden
169 Puan · 44 İnceleme
Emine Güner
Savaş Pilotu'yu inceledi.
191 syf.
·
14 günde
·
Puan vermedi
Anlamsız bir görev için gönderilen bir savaş pilotunun; görev esnasında kafasından geçen düşünceleri, içinde bulunduğu duygu durumlarını inanılmaz betimlemeler ve örneklerle anlatmış bize yazar. Zaten kendisi de bir pilot olduğu ve bu tarz görevlerde aktif olarak yer aldığı için; bu benzetmeler ve duygu durumları, bir yazarın hayal gücü değil, gerçekliğin ta kendisi. Savaşın bir macera olmadığını ve anlamsızlığını bizzat savaşın içinde yer almış birinden dinlemek gibi bu kitabı okumak. “... Yazı tura oynarken, bir tarafa ölümü, diğer tarafa yaşamı koymak, bir macera elde etmek için yeterli değildir. Savaş bir macera değil. Savaş bir hastalık.”
Savaş Pilotu
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
Nurr
Savaş Pilotu'yu inceledi.
224 syf.
·
Puan vermedi
Otobiyografi tadında... Küçük Prens'ten sonra ağır geldi bana nedense her cümlesi üzerine düşünülecek ince mesajları içeriyor. Karakterler ve olaylar iç içe olduğundan okurken zorlandım. Yazar kendi hayatını ve anılarını işlemiş kitapta. Bana göre çocuk kitabı olamayacak derecede ağır cümleler içeriyor.
Savaş Pilotu
OKUYACAKLARIMA EKLE
3