Adı:
Savaş ve Ahlak
Baskı tarihi:
2009
Sayfa sayısı:
112
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054041459
Kitabın türü:
Çeviri:
İlker Bakıroğlu
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Misyon Yayınları
Bir mücahid tevhide sıkı sıkı sarılır ve şirki reddeder.
Hakikate sarılır ve batılı reddeder.
Hakka sarılır, haksızlığı ve zulmü reddeder.
Dürüstlüğe sarılır ve hilekarlığı reddeder.
Ana babasının sözünü dinler ve onlara itaatsizliği reddeder.
Akrbalarıyla ilişkilerini sürdürür ve koparmaz.
Komşularıyla iyi geçinir ve komşularına zarar vermez.
Bir mücahid, her iyi davrnışa sıkı sıkı tutunur ve her rezilliği reddeder.

Şehid Şamil Basayev
112 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10·
Bir şehit komutanın kitabını okumak tüm insanlardan farklı olarak bir müslümana manevi anlamda derin duygular hissettiriyor.. Büyük komutan Şamil Baseyev önemli noktalara net ve güzel bir şekilde açıklamış buna ek olarak tam 69 kısa başlıkla yapıyor örneğin: Öfke başlığı altına öfke ile ilgili hadis, varsa ayetle bunu net bir şekilde okuyucusuna aktarıyor.
Ve bir mücahidin burada ne yapması gerektiğini söylüyor zaten kitabın birçok yerinde bir mücahit... diye başlayıp mücahidin ne yapması gerektiğini söylüyor.
Kitap, mücahitlere yönelik bir kitap özetle...
Allah bizi hayırlı mücahitlerden eylesin
112 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Şamil Basayev Efsane Çeçen komutan. İslami bir yaşam İslami bir hayat. Her yaptığı güzel işlerde Allah rızasını gözeten, bilen ve bizimde attığımız her adımı sadece O'nun rızasına uygun atmamızı öğütleyen gerçek bir mücahit.
ÇEşitli zorluklarla Ruslara kafa tutan bir mücahit. Hiç taviz vermeden her savaştığında Allahın yardımıyla harekete geçen Mücahit bir Çeçen. Allah ondan razı olsun. İslamı hakkıyla yaşayan ve yaşatan bu hayatta layıkıyla yerine getirdiği göreviyle şerefli bir şekilde Allah yolunda şehit olmuştur.
Kitapta hayatından az bir kesit ele alınmışsa da yine de başka kitaplardan kaynaklardan da ele almak faydalı olacaktır.
Cihadla başlayıp iyilik, eğitim, tecrübe , savaş hilesi, strateji, kusur, taktik, sebat, dert, zorluklar, akıl, risk , azim, karar, dostluk, cömertlik, namaz, zafer, yalnızlık, sevgi,
adalet, sabır, korku, huzur düşmandan nefret etmek, iman, önsezi, dinlenmek, görev, küçük şeyler, kendine güvenmek, başklarına güvenmek................ gibi konuları ayet ve hadislerle ele alarak bir müslümanın mücahidin nasıl davranması gerektiğini dile getirmiş ve kendisi bizzat bunları hayatına uygulamış bir islam mücahididir.
Dua ve selametle......
112 syf.
·Beğendi·10/10
İslâm; asırlar boyunca bütün zamanlarda, taa Hz. Âdem'den günümüze kadar, dünyanın en Ahlaklı, insana ve diğer canlılarla birlikte cansız olana bile en kıymetli değeri verip, buna rağmen en vahşi, en gerici, ve en ilkel olmakla suçlanan bir din olmuştur materyalistler tarafından.
Bunun böyle olmadığını bilmelerine rağmen sonuna kadar diretmiş ve hâlâ diretmektedirler. Bu mesele daha önce ve hâlâ aktif olarak binlerce madde ile açıklandı ve açıklanmaya da devam etmektedir.
Lakin İslâm'ın şu yönünü hiç görmek ve kabullenmek istemediler; İSLÂM kurallar bütünüyle oluşturulmuş baskıcı bir askeri sistem olmadı hiç. O tamamiyle muazzam bir YAŞAM BİÇİMİDİR...
Bu her zaman böyle idi ve kıyamete kadar da böyle olucak.
Şöyle de bir şey varki; İslâm'ı tam da bu şekilde olduğunu bilen materyalistler, meseleyi farklı bir yöne çekmek için herdaim teröristlikle suçlamış ve bunu bir çok yolla yaymaya çalışmış, hâlen de bu çalışmasına devam etmektedir.
Çeçenya da terörist damgasını yiyen bir ülke olarak yıllarca kuşatma altına alınmıştır. Onlarca nesil, savaşın çocukları olarak büyümüş ve büyümektedir.
Sonuç olarak İslâm öyle muazzam bir YAŞAM BİÇİMİDİR ki; Bağrında Savaşın bile Ahlakını taşımaktadır...
112 syf.
·2 günde·10/10
Arı taktiği→mucahid tıpkı bir arı gibi müsait olan herhangi bir noktaya hafif ama ağır darbeler indirerek düşmanın etrafını kuşatır...
112 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Çeçen direnişinin efsane komutanı şehid şamil basayev, paulho coelhonun 'Aydınlık Savaşçıları el kitabı' adlı kitabını okuyup, iki haftalık bir boş vaktinde bizim askerlerimize de faydalı olur diye böyle bir kitap yazmak; konu hakkındaki ayet, hadis ve sahabe stratejilerini mücahitlerle paylaşmak için yazmış. Onlar hakikaten ölü değiller ve kitap, o capcanlı şehadet kokusunu ruhunuza bahşediyor. Her oğlan ve kız çocuğunun eline küçük yaşta tutuşturulmasi gereken bir kitap. Vesselam
112 syf.
·Puan vermedi
"Kimse ALLAH'ın müsaade ettiğini yapmama engel olamaz"
Şamil Basayev
Kesinlikle okumanızı istediğim kitaplardan Mücahit bir savaşçının nasıl olmasını anlatıyor
112 syf.
·Beğendi·10/10
Efsane komutan Şamil Basayev
Allah ondan razı olsun
Kitapta 69 konuyu mücahidlerin kendilerine ve cihada fayda sağlaması için anlatmış. Anlatırken de ayet ve hadislerle desteklemiş.
Bir mücahid kimdir ve özellikleri nelerdir sorularının cevaplarını bulabiliriz.

Yazdıklarımdan Kur'an'a ve Resulullah aleyhisselam'ın sünnetine uymayan olursa onu reddederim ve cahillikten kaynaklanan hatalarımı Allah celle celaluhu'dan affını dilerim.

Mücahid: malı ve canıyla alemlerin Rabbi Allah celle celaluhu için cihada katılan ve hayatın mucizesini anlayabilen ve imanı uğrunda sonuna kadar savaşabilen kişi...

Cihad: Allah celle celâluhu yolunda kâfirlere karşı savaşta ilâyı kelîmetullah uğruna, doğrudan iştirak ederek veya maddî destek sağlayarak veya yaralıları tedavi ederek veya gıda yardımı yaparak veya bir fikir sunarak vs. güç ve enerji harcamaktır.

Eğer biz de kendimizi Allah celle celaluhu yolunda güç ve enerji harcayanlardan, onun rızası için gayret edip çalışanlardan olmayı arzuluyor isek bu özellikleri kuşanmamız lazım.
Kitaptan kendime çok fazla ders ve çok fazla not çıkardım Allah bunları uygulayabilenlerden eylesin.

Mü'minlerden öyle erler vardır ki, (o gün) Allah'a verdikleri sözde durdular. Öyle ki onlardan kimi adağını yerine getirdi (şehîd oldu), kimi de (şehîd olmayı) bekliyor! Fakat(onlar) hiçbir şekilde (verdikleri sözü) değiştirmediler. (Ahzab-23)
112 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Şamil basayev, bu kitabı yazarken paulo coelho'nun, ışığın savaşçısının el kitabı adlı eserinden etkilenmiştir.
paulo coelho’nun yazdıklarını müslümanca bir vaziyete büründürmüş. daha sonra da ayet, hadis ve sahabe hayatlarından kesitlerle güçlendirmiş. ve kitabının önsözünde de yalnızca rabbinin rahmetini umduğunu ve mücahidlerin, bu kitaptan kendilerine ve cihada fayda sağlamalarını beklediğini ifade etmiş.
Ince bir kitap olmasına rağmen içerik ve anlam olarak yüzlerce sayfalık kitap derinliğine sahip, kısacası okuyun, okutun.
112 syf.
·Puan vermedi
" Şamil Basayev... Tarihte, hakikaten misyon alınacak ve vizyon gösterilecek ender şahsiyetlerden biriydi diyebilirim. Dedesi Şeyh Şamil'in deyimi ile:" Ayıdan post Rus'tan dost olmaz" şiarı ile yaşadığı bölgedeki hakikat mücadelesinde iyi bir insan çözümleyici idi. Mücadelesini Allah rızası için düşmanlarına karşı mavzer, filinta, martin gibi kullandı. Her ne kadar dünya gözünde ve literatüründe terörist olarak ilan edilmiş olsada. Ayakta duruşumun sebebi ve hayatı anlayabimemin manasını anlamlandıran, men are'f(kendini bilen Rabbini bilir) sırrına erebilen insan. İyiki varsın... "

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Savaş ve Ahlak
Baskı tarihi:
2009
Sayfa sayısı:
112
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054041459
Kitabın türü:
Çeviri:
İlker Bakıroğlu
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Misyon Yayınları
Bir mücahid tevhide sıkı sıkı sarılır ve şirki reddeder.
Hakikate sarılır ve batılı reddeder.
Hakka sarılır, haksızlığı ve zulmü reddeder.
Dürüstlüğe sarılır ve hilekarlığı reddeder.
Ana babasının sözünü dinler ve onlara itaatsizliği reddeder.
Akrbalarıyla ilişkilerini sürdürür ve koparmaz.
Komşularıyla iyi geçinir ve komşularına zarar vermez.
Bir mücahid, her iyi davrnışa sıkı sıkı tutunur ve her rezilliği reddeder.

Şehid Şamil Basayev

Kitabı okuyanlar 128 okur

  • A B
  • Raison Rin
  • Muhsin
  • Abdullah
  • Moiz K...
  • BüşraNur Güçlü
  • Fernando Pessoa
  • Burak Tahir Yar
  • S.C
  • sevde

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%0
14-17 Yaş
%0
18-24 Yaş
%50
25-34 Yaş
%31.3
35-44 Yaş
%12.5
45-54 Yaş
%0
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%6.3

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%32.1
Erkek
%67.9

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%52.4 (22)
9
%9.5 (4)
8
%19 (8)
7
%9.5 (4)
6
%2.4 (1)
5
%7.1 (3)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0