Savaşın Şafağında Aşk

6,5/10  (2 Oy) · 
1 okunma  · 
2 beğeni  · 
297 gösterim
Kahramanlık...

Bazen sevgiliye bir gül verebilme, bazen evladının boğazından geçen helal bir lokma, bazen barut kokularından temizleyebilmektir vatan toprağını. Bazen nefes alabilmenin mutluluğu, bazen de anne kokusudur, baba şefkatidir.

İşte böyle zamanların hikayesi Savaşın Şafağında Aşk. Aşkın ateşten gömlek giymeye eşdeğer olduğu, sevgilinin yüzüne hasret kalındığı yılların hikayesi. Ekmeğin aslanın midesinde olduğu, sevdaların ise lüks olduğu zamanların hikayesi.

Aşk için iki kahramana ihtiyaç yoktur. Kimi zaman aşkın kendisi kahramandır.

Bir umudun, hayalin, tam kavuştum derken uzak kalmanın hikayesi Savaşın Şafağında Aşk...
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2016
 • Sayfa Sayısı:
  239
 • ISBN:
  9789944915886
 • Yayınevi:
  Kent Kitap
 • Kitabın Türü:
Latife Kılıncer 
21 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Romanın mekanı benim de doğup büyüdüğüm şehir. Daha önce, tanıdığım bir mekanın geçtiği roman okumadım sanırım. Aşina olduğum yerlerde geçen olayları okumak farklı bir tat verdi. Yine hoş bir nokta vardı Celal'in babaannesinin öğrettiği 3 kere okunan dua. Maraş mahallelerinde büyüyen herkes bilir herhalde bu duayı. Romanda bir anın, iki farklı kişiden aktarılmış olan kısımları vardı, romanın güzel özelliklerindendi, hatta bir yerinde geriye dönüş vardı. En önemli olay yaşanmış, üzerinden yıllar geçmişti, bir anda bir geriye dönüşle, en önemli olay,en önemli an, yine başka bir kişinin gözünden aktarılmıştı. Romanda sevgiliye yazılan mektuplar şahaneydi, öyle güzel sözler, cümleler vardı ki...