Savaşları Başlatan Şüphedir Sherlock Holmes

7,0/10  (1 Oy) · 
24 okunma  · 
4 beğeni  · 
578 gösterim
Sherlock Holmes, ünü yazarından fazla bir hayali kahraman. Zekasını ve gözlemlerini kullanarak çözümlediği cinayetler, ileride olabilecekleri bile görmesi, ilginç kıyafeti, ağzından eksik olmayan piposu ile unutulmaz fenomen aynı zamanda. Öyle ki, bazen oturduğu yerden bile esrarengiz olayları çözebilen bu hayali kahraman için kitaplar yazılmış, dernekler kurulmuş ve heykelleri dikilmiştir.

Sherlock Holmes'e olan bu ilgi, 6 Ocak 1854 yılında yazılışının üzerinden hala katlanarak artmakta ve özellikle birkaç yıldır en çok okunanlar arasında zirvede yer almaktadır.

Savaşları Başlatan Şüphedir, Sherlock Holmes'i tanımak isteyenler için okunması gereken bir eser. Bu kitapta Sherlock Holmes'in ilk macerası ve ilk romanı Kızıl Dosya ile birbirinden ilginç dört macera daha yer almaktadır.

Zeka, bilgi ve heyecan arayanlar için Sherlock Holmes okumak, kaçırılmaz bir fırsat.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2013
 • Sayfa Sayısı:
  272
 • ISBN:
  9786058571747
 • Çeviri:
  İsmail Fatih Ceylan
 • Yayınevi:
  Eftalya Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ramazan Bilgiç 
28 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Her ne kadar Sherlock Holmes'in yaşadığı yağmurlu Londra'nın havasını sezmek ve kitaptaki o Londra'yı hissetmek için soğuk ve yağmurlu havaları beklemek gerekse de dayanamayıp elim de ki Sherlock Holmes kitaplarını bir bir okumaya devam ediyorum. Üniversite sınavının baskısını yavaş yavaş hissetmeye başladığım bugünler de gerçekten her dertten sıkıntıdan kaçıp sığınıcam bir Sherlock Limanına sahip olduğum için kendimi şanslı hissediyorum.