Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Popüler
Keşfet
Alışveriş
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

Sayılar İmparatorluğu

Günümüzde sayılar diktatör müdür?
"Büyükler sayıları sever. Onlara yeni bir arkadaşınızdan söz ettiğiniz zaman asıl önemli olan şeyleri asla sormazlar. Şunları sormazlar: 'Sesi nasıl? Hangi oyunları seviyor? Kelebek koleksiyonu yapıyor mu?' Şöyle sorarlar: 'Kaç yaşında? Kaç kardeşler? Kaç...
:D
Ben, artı ben, artı ben, (Sakinleşir) ben de ben... gene ben, hep ben hep ben. Her zaman ben. Dahası da ben, cabası da ben, hep daha fazlası!
2
Negatif sayılar kavranabilir mi?
Tek başına negatif bir niceliği gerçekten elde etmek için sıfırdan bir niceliğin çıkarılması, hiçbir şeyden bir şeylerin alınması gerekir: olanaksız bir işlem. Peki o zaman tek başına negatif bir niceliği nasıl kavramalı?
Sayılandırılacak şeyler varolmaları bakımından benzerdir, aynı şey olmamaları bakımından farklı.Farklı olmasalar dünyada tek bir nesne olurdu.
Sözcüklerin yazılmasında alfabedeki harflerin işlevi neyse,sayıların yazılmasında rakamların işlevi odur.Dolayısıyla sözcükler nasıl harflerden önce gelmişse,sayılar da rakamlardan önce gelmiştir.
29 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.