Scrum - İki Katı İşi Yarı Zamanda Yapma Sanatı

7,9/10  (9 Oy) · 
12 okunma  · 
4 beğeni  · 
129 gösterim
Üretkenliğinizi sekiz kat artırmak ister misiniz? Bir üretebileceğiniz zamanda sekiz üretmek. Kulağa hoş geliyor değil mi? Scrum ile bu gerçekten mümkün. Hükümetler, uluslararası dev şirketler, sivil toplum örgütleri, eğitimciler Scrum'u kullanıyor. Daha üretken olmakla kalmıyor, tüm süreç boyunca daha da mutlu oluyorlar. Çalışanlar, yöneticiler, öğrenciler, herkes. Gerçek olamayacak kadar güzel gibi duruyor fakat gerçek. Siz de ekibinize, projelerinize, fikirlerinize, eşinize ve en önemlisi kendinize bir iyilik yapın. Scrum'u öğrenin ve uygulamaya başlayın. Çünkü dünyanın buna ihtiyacı var.

"İlgi çekici hikâye ve gerçek dünya örnekleriyle dolu. Scrum olarak bilinen proje yönetim metodu, yüksek teknoloji şirketleri arasında en çok kullanılan üretkenlik vasıtasıdır. Jeff Sutherland bu vasıtayı geniş iş dünyası çevrelerinin avucunun içine koyma görevinde çok başarılı olmuştur. "
-Eric Ries, New York Times Bestseller olan The Lean Startup Kitabının Yazarı-

"Yazılım kariyerim boyunca büyük ve küçük tüm projelerde Scrum'u büyük bir başarı ile uyguladım. Küçük ekipleri yönetmede bildiğim en iyi yoldur ve yazılımın ötesinde uygulamalarının olduğuna da şüphe yoktur. Bu kitap Scrum eğitimi ve jargonu ile onunla nasıl çalışmamız gerektiğini ortaya koyuyor."
-Adam Messinger, Twitter'ın CTO'su-

"Jeff Sutherland üst düzey performans gösteren ekiplerin ustasıdır. Bu kitabın alt başlığı Scrum'un etkisini belirtmede yetersiz kalmaktadır. Eğer üç kat fazla sonucu üçte bir zamanda almıyorsanız, doğru şekilde uygulamıyorsunuzdur!"
-Scott Maxwell, OpenView Venture Partners'ın Kurucusu ve Kıdemli Yöneticisi-

"Bu son derecede basit sistem, bir ekibin etkinliğini artırmada bu zamana kadar gördüğüm en iyi yöntemdir."
-Leo Babauta, Zen Habits'in Yaratıcısı-

"Eğer başarılı olması gereken bir projeniz varsa yapacağınız ilk hareket bu kitabı okumak ve Scrum'un rehberliği altına girmektir."
-Stephen Lundin, Fish: A Remarkable Way To Boost Morale and Improve Performance Kitabının Yazarı-
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2017
 • Sayfa Sayısı:
  288
 • ISBN:
  9786058487475
 • Orijinal Adı:
  Scrum: The Art of Doing Twice the Work in Half the Time
 • Çeviri:
  Ali Atav
 • Yayınevi:
  Buzdağı Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Muhammed Şentosun 
27 May 2017 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Belki bir konusu olsaydı direkt yazarın ağzından değil de bir örgü içinde ilerleseydi daha iyi olabilirdi. Özellikle endüstri mühendislerinin veya adaylarının başucundan ayırmaması gereken ve "ne yapsam da çalışmamı aynı hızla 2 katına çıkarsam" diye düşünenlere ilaç gibi gelecek bir kitap. Sıkılmadan okuyanlara helal olsun tabi :)

Ali Rıza MALKOÇ 
12 Ara 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Sprint, kaizen, 6 sigma, yakın üretim, üretim planlamaları gibi scrum'u da öğrenmiş olduk. Kaizen ve sprint mantığına benziyor.
Çok dikkatlı okunmazsa konular arasındaki bütünlüğü toparlamakta zorlanabilirsiniz.

Kitaptan 4 Alıntı

M. Akın UÇAN 
10 May 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kendime ve etrafımdakilere bakan ayrı bir gözlemci olarak kendimi görebiliyorum.

Scrum - İki Katı İşi Yarı Zamanda Yapma Sanatı, Jeff Sutherland (Sayfa 219 - Buzdağı)Scrum - İki Katı İşi Yarı Zamanda Yapma Sanatı, Jeff Sutherland (Sayfa 219 - Buzdağı)
M. Akın UÇAN 
10 May 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hiç kimse hayatını anlamsız işlerle harcamamalı. Sadece iyi iş olmadığı için değil, aynı zamanda ruha da zarar verdiği için.

Scrum - İki Katı İşi Yarı Zamanda Yapma Sanatı, Jeff Sutherland (Sayfa 25 - Buzdağı)Scrum - İki Katı İşi Yarı Zamanda Yapma Sanatı, Jeff Sutherland (Sayfa 25 - Buzdağı)
M. Akın UÇAN 
10 May 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çabucak başarısız olun, böylece kendinizi erkenden düzeltebilirsiniz.

Scrum - İki Katı İşi Yarı Zamanda Yapma Sanatı, Jeff Sutherland (Sayfa 38 - Buzdağı)Scrum - İki Katı İşi Yarı Zamanda Yapma Sanatı, Jeff Sutherland (Sayfa 38 - Buzdağı)