Second Debt (Indebted #3)

·
Okunma
·
Beğeni
·
102
Gösterim
Adı:
Second Debt
Alt başlık:
Indebted #3
Baskı tarihi:
Ocak 2015
Sayfa sayısı:
260
Format:
Karton kapak
ISBN:
9781507628553
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Second Debt (Indebted #3)
Çeviri:
İngilizce
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
CreateSpace Independent Publishing
“I tried to play a game. I tried to wield deceit as perfectly as the Hawks. But when I thought I was winning, I wasn’t. Jethro isn’t what he seems—he’s the master of duplicity. However, I refuse to let him annihilate me further.”

Nila Weaver has grown from naïve seamstress to full-blown fighter. Every humdrum object is her arsenal, and sex…sex is her greatest weapon of all.

She’s paid the First Debt. She’ll probably pay more.

But she has no intention of letting the Hawks win.

Jethro Hawk has found more than a worthy adversary in Nila—he’s found the woman who could destroy him. There’s a fine line between hatred and love, and an even finer path between fear and respect.

The fate of his house rests on his shoulders, but no matter how much ice lives inside his heart, Nila flames too bright to be extinguished.
260 syf.
·10/10
**Hawksridge Hall'a hoşgeldiniz. Aklınız varsa yemek salonuna girmeyiniz**

Jethro...
Nila...
Jethro ve Nila...
Nila ve Jethro...

*And we live like legends now, no that would never die!
Oh, we got love! We got love!*

Diyerek başlamak istiyorum, Tove Lo senin müziklerin olmasaydı bu kitap eksik kalırdı.. Pepper bu kitabı yazarken nasıl Tove Lo dinlememiş diyorum, sonra; yazarken, okurken olduğu gibi olmuyordur diyip konuyu kapatıyorum.. Neyse.


Buralar sessiz ve sakin ama ben bu durumdan şikayetçi değilim. Melike, Indebted ortamında seni de görmek istiyorum artık. Koş. Run, Ms.B. Run.

Debt Inheritance ve First Debt'i bir rafa, Second Debt'i ayrı bir rafa koyalım lütfen. Bu kitap iki kitabı sıyırıp attı. Şu an kasılmış, gururlu bir şekilde en önde duruyor. Onu ilk sıralarda görmek beni mutlu ediyor.

Ben kitap okurken diyalog okumak isterim genelde, iç sesler pek bana göre değildir. Bana ne senin iç sesinden, ben kendi iç sesimi bile dinlemezken seninkini neden okuyayım?

İşte Pepper. Sevmediğim şeyi bile bana sevdirdi. Ben Jethro'nun içinden geçen her kelimeyi, ağzından çıkan her kelimeyi duvara asmak istiyorum. Yapmak istediğim çok şey var ama bunlardan yapacağımı düşündüğüm iki şey var -bende kalsın.

Nila, ikinci kitabın sonunda gerçeği öğrenmişti. Ama biz Jethro'nun o mükemmel-ötesi-harika-tatlı iç sesinden dolayı kitabın başlarında öğrenmiştik.

Bu kitapta, ilk karşılaşma her zamanki gibi havaya çakmak çakmışsınız da alev almış gibiydi. Kalbimin ritmini değiştiren türden hani.. Yani bu kitap genel olarak kalbimin ayarlarıyla oynuyor, bu kötü bir şey mi?? HAYIR!

ARADIĞIMIZ RUH BU!!!11*1

Aradığım yani.

İlk kitabın sonunda olan şeyin benzeri yine yaşanıyor ama bundaki tutkuyu buraya aktarmak için yetenek lazım.. Öyle bir şeyi buraya tam olarak geçirebileceğimi sanmıyorum.

Nefret ve sevginin çoğu kitapta işlendiğini biliyorum. Herkes farklı şekillerde karşımıza çıkarıyor, bazen seviyoruz, bazen sevmiyoruz tamamen nefret ediyoruz. Ben öyle yapıyorum. -Yani seviyor musun? Sevmiyor musun? Söyle! Buraya bunlarla uğraşmaya gelmedim, hayatım zaten karışık bir de senin çekişmelerinle mi uğraşacağım?- diye sitem ediyorum.

Bu kitap öyle bir kitap ki, o çekişmeleri.. O duygudan duyguya savrulmayı hissetmek, daha çok hissetmek istiyorsun. Düşünceler o kadar iyi yansıtılmış ki, okudukça okumak istiyorsun. Karakterler kanına işliyor, aranızda bir bağ oluşmasa gözlerin dolmaz değil mi? Yüreğin sıkışmaz, o acı çekince senin için çekilmez.

Nila ve Jethro içime öyle bir işledi ki, onları çıkarabileceğimi sanmıyorum. Gerçekten bu kitaptan sonra ara vermem lazım. Tove Lo dinlerken olanları düşünmem lazım. Jethro'nun yaptığı gibi yatağıma uzanıp gülümsemem lazım. *az önce spoi yedin, kendini balkondan atabilirsin*

Jethro, senin gülümsemeni alıp saklama kabına koyarım, gittiğim her yerde yanımda taşırım. Jethro, sen nasıl bir karaktersin? Jethro, sen benim ruhumu emmek için mi yaratıldın? Jethro, bana biraz fazla geldin sanırım. Ama senden daha azını beklemiyordum zaten.

*bugüüüün yıkığım biliyor musuuuun, üzgünüm, çaresizim, umutsuzuuuum.*

Ve hepsi senin yüzünden Jethro, ya ne demek beni çağırman yeterli? O banyoya niye geliyorsun Jethro? Benim yüreğimi sökmek için mi? Ya gerçekten o sahneyi okuduktan sonra bana yaz, biraz konuşalım, çünkü ben o kadar şaşkınım ki, hala geçmedi şaşkınlığım.. Polo maçı başlamadan önce Nila'ya söylediği şey zaten beni gömdü. Kemiklerim sızlıyor. OOF, oof

Polo maçı başladıktan sonra Nila'ya olan şey ya? Nila'nın düşündükleri? Jethro'yu izlerken içinde kopan fırtına? Düşündüğü, hissettiği şeyler? O kadar yoğundu ki, kendisi bile dayanamadı..

Zaten bundan sonra da en en en eneenenenen sevdiğim sahne geliyor. Okursan anlarsın.. o sahneyi hiçbir sahneye değişmem. Üç kitap içinde *en* sahnem orasıydı..

Jethro'nun bütün duyguları içinde barındırabilmesi,
Nila'nın duygudan duyguya atlaması ama en sonunda ne istediğini görmesi,
Jethro'nun babasının söylediği şeye karşı hissettikleri,

İkinci borç ödenirken olanlar.................*error*

Ben biraz zorlandım nasıl bir şey olduğunu hayal ederken, Hülya abla nasıl bir şey olduğunu attı. Eğer ikinci borç ödenirken olan şeyi görmek istersen mesaj at. Linkini atarım, gözünde tam olarak canlanır.

İkinci borçta olanlar aşırı iyi bir şekilde aktarılmıştı, hissedebildim ama elbette anlamama imkan yok. Kimse böyle bir şey yaşamamalı, intikamların, borçların canı cehenneme. Defol git cehenneme Bonnie! S*ktir olup ölebilirsin Cut!! Daniel bi s*ktr git karşımdan, sana olan nefretimde boğul.!!!1

Çok sinirlendim okurken. Öyle böyle değil. Sakinim. Devam edeyim..

*ben daha önce hiç sevilmemişim, bunu seninle öğrendim şahsen*

Kimse kimseyi böyle sevemez diyorum her Pepper kitabında, var mı böyle bir şey? Q, çok ayrı seviyor.
Jethro, ayrı. Gerçekten ayrı.
İkisi de farklı-aşık-yıkık-yaralı-kıskanç-koruyucu-sinirli-hasta-aşık-aşık-ve-aşık.

Ben bundan sonra kaplıcaya falan gidersem ne olacak şimdi? GEL DE DÜŞÜNME! Pepper ne yapıyorsun bana, lütfen... Unicorn diyorsun, at diyorsun, Polo diyorsun... Hayatımdaki her şeyi kitaplarına kodluyorsun resmen. Unicorn lafı geçince aklıma geliyorlar, siyah tişört dediklerinde aklıma önce Jethro, sonra Q geliyor.. Çünkü Q daha çok renkli gömlekleriyle kalbimde. Jethro'ysa siyah tişörtleriyle.. Allahım hiç fangirl olmak istememiştim daha önce.. Pepper'ın kitaplarını okumadan önce...


Şimdiyse sıkı bir *fangirl* oldum. Kimse *fangirl* lüğümü sorgulamasın. Büyük hata.

*tercümesi yok, tecrübesi yok, yeniyim ben daha buralarda.. Bildiğimi de unutturuyor, kokun esince rüzgarla*

ah, ah... Neler yazardım da, hepsi spoi olurdu.. En iyisi okumak ve yaşamak, hissetmek. Jethro'dan sonra kendine gelememek... Siren sesi duyunca aklına bu kitabı getirmek falan dermişim.. sustum...

Ben her zaman söylüyorum, mutlu sonları sevmem diye.. Şimdi bu cümlede asıl anlatılmak istenen nedir? cevabı basit.. SON BÖLÜMDE AYCAN ÖLDÜ! ŞU ANDA YAŞAMAYAN BİR VARLIK! Nefes alamıyor çünkü *kiss* BÜTÜN nefesini çaldı.!1!!

Cebimde peçete, burnumda gözyaşlarım yüzünden akan sümük, kalbimde Jethro, beynimde Jethro, damarlarımda Jethro... ĞĞĞA ağlayabilirim..

Bana sakın eski anıları yenisiyle değiştirelim diyerek gelmeyin, SAKIN! Orada oturup ağlarım, Jethro ve Q gelir aklıma. Ama şimdi ben eskiyi alıp yenisiyle değiştirelim deyince bayağı kaba oldu. Onlar çok kibar oluyordu söylediklerinde... Pepper ve büyüleri işte..

Pepper güneş, ben bitki, Jethro karbondioksit, Q da su... Hadi eyw.
260 syf.
·2 günde
Nefes almayı unutturan seri...

Lanet Cut...
Lanet Daniel...
Lanet Bonnie..
Ne yaptığı belli olmayan Kes, sana da lanet...

İkinci borç da tahsil edildi. Öldüm öldüm dirildim. Pepper okuyucuya; "alın bu satırları yaşayın" demek için yazmış resmen.
Her son yeni bir başlangıç aslında. Hiç beklemediğim şekilde, türlü oyunlarla çevrili bir sona ulaştım. Ara vereyim, daha fazlasını kaldıramam dediğim her seferinde kendimi devam kitabına bakınırken buluyorum...
Elinden gelen, yazarı seven hiç kaçırmadan başlasın bu seriye!
"Kindly remove your claws."

"My claws? I don't know what you mean."

"You know exactly what I mean."

YOUR CLAWS AROUND MY FUCKİNG HEART.
Pepper Winters
Sayfa 50 - CreateSpace, Jethro'nun nasıl bir karakter olduğunu asla çözemeyeceğim, o kadar mükemmel ki, düşüncelerini okumak bir eziyet
“You’re driving me mad.”

“At least you finally admit it.”
Pepper Winters
Sayfa 96 - CreateSpace, ya kabul etmese bile anlaman lazım Nila, adam çıldırmak üzere
I had to find a way to seduce him... to make him love me, all while I kept my heart frigid and locked away in an ice fortress.
Pepper Winters
Sayfa 12 - CreateSpace, Nila'nın büyük oynadığından bahsetmiş miydim?
“I suggest you focus on reality and stop looking for magic in a world that only wants to destroy you.”
Pepper Winters
Sayfa 114 - CreateSpace, Jethro bunu Nila'ya söylüyor ama bence bende üstüme alınabilirim..
"Truth does more damage than lies,"

"Then stop lying," I breathed.

"I've lied all my life. There is no other way I know. "
Pepper Winters
Sayfa 101 - CreateSpace, Jethro Hawk, Nila Weaver, feels
"It seems I have a weakness for you, but I changed my mind. I don't—"

"A weakness? You call what happened between us a fucking weakness?"

"The worst kind of weakness."

"You're the one who started it...Nila."
Pepper Winters
Sayfa 18 - CreateSpace, Nila. Dedi. Jethro, Nila dedi. Ağlayabilirim,
“I don’t want to belong to you.”

“It’s too late for that.”

"It’s never too late for the truth.”
Pepper Winters
Sayfa 98 - CreateSpace, NTW, JKH

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Second Debt
Alt başlık:
Indebted #3
Baskı tarihi:
Ocak 2015
Sayfa sayısı:
260
Format:
Karton kapak
ISBN:
9781507628553
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Second Debt (Indebted #3)
Çeviri:
İngilizce
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
CreateSpace Independent Publishing
“I tried to play a game. I tried to wield deceit as perfectly as the Hawks. But when I thought I was winning, I wasn’t. Jethro isn’t what he seems—he’s the master of duplicity. However, I refuse to let him annihilate me further.”

Nila Weaver has grown from naïve seamstress to full-blown fighter. Every humdrum object is her arsenal, and sex…sex is her greatest weapon of all.

She’s paid the First Debt. She’ll probably pay more.

But she has no intention of letting the Hawks win.

Jethro Hawk has found more than a worthy adversary in Nila—he’s found the woman who could destroy him. There’s a fine line between hatred and love, and an even finer path between fear and respect.

The fate of his house rests on his shoulders, but no matter how much ice lives inside his heart, Nila flames too bright to be extinguished.

Kitabı okuyanlar 2 okur

  • Pataanii
  • Aycan

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%100 (2)
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0