Şeftali Kokan Bir Yaz Peaches Serisi 1

6,7/10  (46 Oy) · 
70 okunma  · 
26 beğeni  · 
2.812 gösterim
Tam bir baş belası olan Murphy İçine kapanık, masum Birdie ve sosyetik güzel Leeda... Birbirlerinden her anlamda farklı olan Murphy, Birdie ve Leeda’nın hayatları hiç beklemedikleri bir şekilde bir yaz Darlington Şeftali Bahçesi’nde kesişir. İlk başlarda her ne kadar üçü de birbirinden uzak durmaya çalışıp birbirlerine karşı soğuk olsa da zamanla aralarında hiç kimsenin ya da hiçbir şeyin kolay kolay koparamayacağı bir bağ oluşur. Acaba bu bağ, bu üç genç kadının hayatındaki sorunları da çözmelerinde etkili olacak mı, dahası içlerindeki hissettikleri boşluğu doldurmaya bu bağın gücü yetecek midir? Bu yaz diğer yazlardan çok farklı olacak!

Şeftali Kokulu Bir Yaz, “arkadaşlar güzeldir” sözünün altının çizildiği, bütün farklara rağmen insanın birbirine tutunmasının değerini gösteren sıcacık ve samimi bir öykü. Anderson’ın hikâyesi, ergenliğin son çığlıklarıyla beraber, o yaşlara özgü sıkıntıları ve beklentileri dile getiriyor. Publishers Weekly

Komik, özgün ve tam anlamıyla çok yaratıcı. Jodi Anderson’ın kalemi oldukça cezbedici. Şeftaliler kadar lezzetli ve tatlı bir hikâye. Booklist
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2015
 • Sayfa Sayısı:
  368
 • ISBN:
  6053487708
 • Orijinal Adı:
  Peaches
 • Çeviri:
  Bahar Çelik
 • Yayınevi:
  Novella Dinamik
 • Kitabın Türü:
Şule Erden 
 25 Şub 20:36 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Gerçek dostluğu yaşayan üç genç kız. Birlikte nasıl eğlendiklerini, nasıl bir dayanışmanın içinde olduklarını okuduğumuzda onları kıskanmamak elde değil.

Burcu Çetin 
31 Mar 2016 · Kitabı okudu · 105 günde · 4/10 puan

Sonunda bitti. Bitirebileceğimi hiç düşünmüyordum ama inat ettim ve sonuna kadar okudum. Bu kitabı okurken gerçekten sıkıldım. Çok ağır ilerliyordu ki son çeyrek kısma geldiğimde biraz olsun hareketlendi :) Okumak isteyenlere tavsiye eder miyim? Bilmiyorum... Belki siz beğenirsiniz.

Eda Koyuncuoglu 
01 Nis 01:11 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 7/10 puan

Ne desem ki bu kitap hakkında? Birbirinden çok farklı 3 kızın, birbirlerine bağlanışlarını hafif bir gülümsemeyle okuduğum bir kitaptı. Her karakterin kendini buluşu, güzel işlenmişti. Sevimli bir kitap okumak istiyorsanız öneririm.

CANAN 
28 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Kitap yaz arkadaşlarımla birebir aynı ismi değiştirilmiş ben seri zannetmiştim. hayal kırıklığına uğradım neden adını değiştirmişler sırf sanırım ticaret olsun diye

İLKNUR İLÇİN İLKER 
01 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 13 günde · 6/10 puan

ŞEFTALİ KOKAN BİR YAZ
#kitapyorumu
Öncelikle söyleyeyim kitabın rengi ve kokusu ilgi çekici . Başta biraz sıkılmış olsam da sonlara doğru beni gayet içine çeken bir kitap oldu. Kitapta 3 ana karakterimiz var.
-Asi ruhlu ama içinde iyilik dolu olan Murphy
-Saf temiz içine kapanık duygusal ama güçlü Birdie
Ve
-Sosyetik , zengin bir ailede yetişmiş dışarıdan havalı gibi duran ama iç dünyasında kendine güvenmeyen Leeda......
Serinin ilk kitabı olan #şeftalikokanbiryaz da birbirinden farklı bu üç genç kızımızın ortak noktalarını ve yakınlaşmalarını göreceksiniz . Kısacası tatlı şirin bir dostluk romanı diyebilirim :) #okuyunokutturun #kitapyorumu #kitapkurdu #kitapkokusu #kitapsever #kitapaşkı #kitapkurdu #kitaplariyikivar #kitaptutkusu #okumak #book #books #bookstagram #okumakgüzeldir

Nejla GÜNEŞ 
09 Şub 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 7/10 puan

Kitabın rengi ve kokusu bile ilgi uyandırıcı

Kitabı daha çok kapak tasarımı ve yayın evinin çekiciliği açısından cazip bulup almıştım . Okumaya başlayınca da yazarın daha önce okumuş olduğum Yaz Arkadaşları adlı kitabının yeni bir basımı olduğunu fark ettim. Tabi yıllar önce okuduğumdan tekrar okumak bana uzun süredir görmediğim tanıdıklarımı görmüş gibi olmamı sağlamasının yanında güzel ve şirin konusuyla da okurken hiç de sıkmadı beni. Konu on altı yaşlarında üç kızın arkadaşlığı, işbirliği ve aile ilişkileri üzerine yazılmış akıcı diliyle hoş bir romandı. Sıra Şeftali serisinin ikincisinde....

angelsbooks 
25 Oca 2016 · Kitabı okudu · 83 günde · 6/10 puan

Tatlı bir dostluk romanı. Aslında bahar ya da yaz aylarında okumanız size daha bir keyif verecektir. Hafif rüzgar eşliğinde, kitabın şeftali kokusunu içinize çektikçe hoş vakit geçirmeniz kaçınılmaz. Yayınevi çok cici bir iş yapmış. Kitabın kapağı ve sayfa rengi, elimde gören çoğu insanın dikkatini çekti. Bende hepsine koklattım. 'Vaaay!' dediler. 2. kitabı da aldım tabii. Aynı keyfi yaşamak için fazla vakit kaybedeceğimi sanmıyorum ama okunacak kitap çok, zaman yok.

Ela yum 
03 Haz 2017 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Şey açıkca söylemek gerekirse ben bu kitabı ilk kokusu için aldım. Cidden mükkemel kokuyordu.
Konusuna gelirsek eğer, baş belası Murphy, asosyal Birdie ve güzel kız Leeda bu karakterlerden hiçbirine kanım ısınmadı, ısınmadığı gibi nedense nefret bile ettim denebilir. Çünkü bu üç karakterlerde uç sınırlardki karakteler. Aşk hayatları olsun, sırları olsun, yalanları olsun...
Ben bu kitabı bitirdiğimde ohh be dediğim için serinin diğer hiç bir kitabını da okumadım.
Eğer vakit doldurucak bir kitap istiyorsanız bu kitabı okuyabilirsiniz ama çok akmadığını da bilmelisiniz.

Kitaptan 3 Alıntı

Eda Koyuncuoglu 
23 Mar 16:46 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

“Evrenin ne kadar da büyük ve alabildiğine geniş olduğuna inanamıyordu. Oysa kendi hayatı ne kadar da küçük geliyordu ona.”

Şeftali Kokan Bir Yaz, Jodi Lynn Anderson (Sayfa 14 - Novella Dinamik)Şeftali Kokan Bir Yaz, Jodi Lynn Anderson (Sayfa 14 - Novella Dinamik)
Büşra Ayvazoğlu 
23 Oca 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

"...sonunda buradan gideceği için havalara uçuyor olması gerekirdi. Kafesinden yeni çıkmış bir kuş gibi özgürlüğe kanat çırpıyor olmalıydı. Ama böyle hissetmiyordu. Sanki buradan uçar uçmaz bir cama çarpacaktı."

Şeftali Kokan Bir Yaz, Jodi Lynn Anderson (Sayfa 122)Şeftali Kokan Bir Yaz, Jodi Lynn Anderson (Sayfa 122)
Eda Koyuncuoglu 
28 Mar 01:39 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

“Bazı şeyler üzerine bir şey söylememek daha iyiydi.”

Şeftali Kokan Bir Yaz, Jodi Lynn Anderson (Sayfa 221 - Novella Dinamik)Şeftali Kokan Bir Yaz, Jodi Lynn Anderson (Sayfa 221 - Novella Dinamik)