1000Kitap Logosu
Şehzadebaşı Sohbetleri
Şehzadebaşı Sohbetleri
Şehzadebaşı Sohbetleri

Şehzadebaşı Sohbetleri

2 Cilt Takım

OKUYACAKLARIMA EKLE
9.7
45 Kişi
84
Okunma
50
Beğeni
357
Gösterim
651 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 18 sa. 27 dk.
Adı
Şehzadebaşı Sohbetleri (2 Cilt Takım)
Basım
Türkçe · Türkiye · Tahlil Yayınları · 2015 · Karton kapak · 9786055271473
Bunun için Müslüman, hadis kelimesini imanın gereği olarak dinler, 'hadismiş' demez, Resulullah'a hicret etmek gibi bir şey'der. Medine'ye gidemeden yüreği medineleşmiş Müslüman bu Müslümandır. Ona o zaman her yer Medine olur. TıpkıResulullah'ı görmediği halde Resulullah'ın onu görmek istediği bir adam olmaya hak kazanan Üveysi'l Karni'de olduğu gibi. Bu sebeple kardeşlerim, sünnet demek, Resullulah'ın hadisi demek, bizim için şu fani dünyaya baktığımız pencere demektir. Ebubekir'in mağarada gördüğünü görmek demektir. Resulullah sallallahu aleyhi ve sellemin yanında kılıç kullanarak şehit olmak için mücadele eden Müslüman gibi bende herhangi bir sünnete sarılırken kendimi Hamza ile buluşacağı eylemi gerçekleştiren bir Müslüman olarak görebiliyorsam ideali büyük bir Müslümanım demektir. Bugün Resulullah sallallahu aleyhi ve sellemin mübarek vücudu, peşinden gidilen bir vücut olarak aramızda olmasa da, onun mübarek sünneti bağrımızda olduğu sürece, beğenmek-beğenmemek, şartlarını belirlemek, sıcak-soğuk gibi bir tercih yapmadan buradayım ya Resulullah! diyebiliyorsak Ebubekir'in tavrıyla özdeşleşmiş bir tavırda Bulunduğumuz için inşallah cenneti de on binlerce sahabi ile beraber paylaşacağız.
2 mağazanın 2 ürününün ortalama fiyatı: ₺21,88
9.7
10 üzerinden
45 Puan · 2 İnceleme
Ahmet
Şehzadebaşı Sohbetleri'ni inceledi.
651 syf.
·
8 günde
·
10/10 puan
Nureddin hocanın Şehzadebaşı Camiinde yaptığı 40 başlık barındıran derslerin kitaba dönüşmüş hali Şehzadebaşı Sohbetleri. Okudukça keyif aldım tavsiye ediyorum. Bir çok konuda kısa ama güzel ve etkileyici bilgiler veriyor. Ama en çokta kulluğumuzu sorgulattığı, halimizle ilgili yaptığı tespitler çok yerinde.
Şehzadebaşı Sohbetleri
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Hayrunnisa
Şehzadebaşı Sohbetleri'ni inceledi.
651 syf.
·
9 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Nureddin hocamın diline ve üslubuna zaten hayranım fakat bu kitap ayrı bir şaheser olmuş. Okuduklarımı uygulama işi daha fazla ağırlıklıydı. Bana ciddi anlamda çok katkısı oldu. Çoğu bildiğim kurallara bakış açımı değiştirdi bu sebeple de yaptıklarıma güzel bir anlam kattı. Sevdirerek anlatması ve gençlere olan hitabı her zaman ki gibi durduğunuz konumdan sizi farklı yerlere çekebilir. Allah hocamızdan razı olsun. Şehzadebaşı Sohbetleri Nureddin Yıldız
Şehzadebaşı Sohbetleri
OKUYACAKLARIMA EKLE
13