Seksi Şey Vişne

8,0/10  (3 Oy) · 
6 okunma  · 
3 beğeni  · 
516 gösterim
Bir genç kız, intihar etmeye geldiği İstanbul'un en çılgın DJ'iyle tanışırsa neler olur?

İntihar etmek için, küçük bir şehirden kalkıp denizli şehre gelen güzeller güzeli Vişne. Vişne'ye dünyayı dar eden kötü kalpli Sirke Halası ve Abisi. Şımarık aşk böceği Rahat Abla ve evli sevgilileri.
Evde kalmış, taş kalpli sosyetik terzi Madam.
Sosyeteyi uzaktan kumanda eden gizemli büyücü falcı Ketum. Belgesel kameramanı olmayı kafaya takmış tiki gençliğinin temsilcisi Zincir.
Kafayı kedilerle bozmuş bir Kedi Rahibi.
Seks, uyuşturucu, tecavüz, töre cinayetleri, cinci hocalar, satanist ayinler, muskalar ve tılsımlar, botoks, detoks, mafya, televole, assolistler, şarkıcılar, türkücüler! Vişne, ağzı cidden laf yapan bir gözlem ustası ve güncel Türkçe cambazı Arzu Çağlan'ın elinden çıkma bir şehir masalı.

"Vişne'ye dikkat. Geçen gün Arzu Çağlan'ın Vişne adlı kitabına daldım ve bir türlü kendimi alamadım. Kısa bölümlerden oluşan bu eğlenceli kitap tam da yaz günlerinde insanı eğlendirmek için bire bir. Roman aynı zamanda günümüz gençliğinin, Türk pop müziği dinleyicilerinin, büyük şehir - küçük şehir çatışmasının ve popüler kültürün fotoğrafını çekmesi açısından da anlamlı.
Ey Bodrum ve Çeşme yolcuları: Çantaya atmanızı tavsiye ederim."
-Oray Eğin, Akşam

"Arzu Çağlan'da bir yazar, bir romancı hamuru var. Anlatımı kendine has ve akıcı, konuları ilginç ve ülkemiz gerçeklerini yansıtıyor. Olayları ve karakterleri ince ayrıntılarından yakalayıp, okura aksettirmeyi başarıyor. Kısacası, okutuyor."
-Metin Celal
(Tanıtım Yazısından)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2008
 • Sayfa Sayısı:
  300
 • ISBN:
  9786050058222
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
_cassandra_ 
29 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Adıyla veya tanıtımıyla pek ilgisi olamayan ama ülkemiz gerçekliğini güzel bir şekilde anlatan bir kitap. Yaz kitabı deniyor ama bence yaz kitabında daha derinlikli daha özellikli bir kitap tavsiye ettiklerimin arasında

Kitaptan 4 Alıntı

_cassandra_ 
 03 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Sarıkız ise bitlerden bir hafta sonra bir Hıdrellez günü herkesin yanan lastiklerin üzerinden atlayarak eğlendiği bir gecede, eve ağlayarak döndü ve annesine,"öğretmenim donuma elini soktu beni gıdıkladı, çok çişim geldi ama çişimi yapmadım anneciğim" dedi.

Seksi Şey Vişne, Arzu Çağlan (Sayfa 5)Seksi Şey Vişne, Arzu Çağlan (Sayfa 5)
_cassandra_ 
03 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

İntihar, günlük hayatın içinde normaldi. Eğer, imam polis ve doktor, bir eve aniden gelirse ne olup bittiğini herkes tahmin ederdi. Oyalı yazma bağlanmış bir tabut usulca kapıdan dışarı süzülür ve aile hayatına kaldığı yerden devam ederdi.

Seksi Şey Vişne, Arzu Çağlan (Sayfa 26)Seksi Şey Vişne, Arzu Çağlan (Sayfa 26)
_cassandra_ 
03 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Pazen donunda o çok sevdiği öğretmenin elleri dolaşan Sarıkız, bu olaydan tam bir yıl sonra, kar sularının eriyip dereyi taşırdığı bir günün akşamında, tecavüz edilmiş ve cesedi aynı piknik alanına atılmış olarak bulundu.

Seksi Şey Vişne, Arzu Çağlan (Sayfa 6 - artemis yayınları)Seksi Şey Vişne, Arzu Çağlan (Sayfa 6 - artemis yayınları)
_cassandra_ 
03 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"okuyamadı kızcağız, fakirdi. Çok televizyon seyrediyordu, ondan öldürdü kendini" diyeceklerdi şehirde onun için. hep böyle denirdi güzel kızların ardından. O bunu da biliyordu.

Seksi Şey Vişne, Arzu Çağlan (31)Seksi Şey Vişne, Arzu Çağlan (31)