Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

Seksus

Onu hiçbir zaman iki kere aynı gözle görmedim. Yalnızca tapmanın sonsuza varan derinliğinde görüyorum onu
Çok iyi görmeme, çok iyi hissetme­me yada çok iyi düşünmeme gerek yok. Hiçbir ye­re gitmiyorum. Yorulduğum yerde çöküp uyuyabi­lirim. Hayvanlar yağmur altında uyur, insanlar neden uyumasın? Hayvan olabilseydim, belki de bir yere giderdim.
Nasıl bir mucizeydi bu! Ne kutsal bir şey­ di böyle sevmek! Ne kadar sürdü böyle bilmiyorum. Hiçbir fikrim yok sevgimin farkında olup olmadığı konusunda. Ne önemi var bunun? Seviyordum. Sevmekti benim tutkun olduğum.
Akın­tıya kapılmıştım ben de öbürleri gibi, açıklanması mümkün olmasa bile doğal geliyordu. Okumaya başlamıştım, çok okuyordum. İçe doğra dönüyor, içime kapanıyordum, geceleri çiçeklerin kapandığı gibi
Çimenlerin incecik yapraklarını rüzgâr nasıl eğiyor bak! Küçük yaprakların her biri duyarlı; her şey tepki gösteriyor. Yeryüzü acı çekse, hiçbir şey yapamazdık dindirmek için. Gezegenler kulak ağrı­sı çekmezler hiç, bağışıklıkları vardır, içlerinde hiç söylenmemiş acılar taşımalarına karşın.
23425
375 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.