Selefilik Adı Altındaki Görüşlere Selefice Cevaplar

0,0/10  (0 Oy) · 
3 okunma  · 
0 beğeni  · 
1.051 gösterim
"Ölüler İşitir mi, Ölülere Kuran Okumak, Tevessül, İstiğase, Teberrük, Şefaat,
Rabıta, Tazim, Şirk, Bidat, Allh Allah diye zikir, Tesbihte Taş Kullanmak,
Cihad Konularında Hadislerin Tahriç ve Değerlendirmeleriye ve
Kaynaklarıyla Selefilik Adı Altındaki Görüşlere Selefice Cevaplar..."

Medine'de daha önce çıkan Selefiler ve Tasavvufçuların Görüşleri adlı eserimize reddiyye yazıldığını öğrendik. Ama Selefiler ve Vehhabilere Rediyye isimli kitap çıkmış oldu bir kere. Bu sefer eski kitaba yazılan rediyyeye karşı cevap verme durumu oluştu. 378 sayfalık Selefiler ve Tasavvufçuların Görüş¬leri adlı eski eserimize yazılan 188 sayfalık rediyyede karşı tarafın haklı olduğu bazı yerlerdeki hatalarımızı düzelttik. Bu arada bize yazılan rediyyedeki eksik ve yanlış verilen bilgilerin doğrularını Selefilik Adı Altındaki Görüşlere Selefice Cevaplar adlı 800 sayfalık yeni kitapta cevap vererek sizlere sunduk. Umarız, onlar da hatalarını görüp düzeltirler.
Hüseyin Avni Kansızoğlu Hocaefendi rediyyedeki tevessül konusu ve o konudaki hadislere yapılan itirazlara tek tek cevaplar vermiş ve Türkiye'deki eserlerde olmayan bu bilgileri bizlere kazandırmıştır.
Özellikle bu kitaptaki 2'nci 4'nci 5’nci ve 6’inci Hadislerin her iki tarafa göre tahriç ve değerlendirmelerine, itirazlara ve o itirazlara verilen cevaplara bakıldığında, bu eserin Türkiye’de bir ilk olduğunu kaynak özelliği taşıdığını göreceksiniz...
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  800
 • ISBN:
  978-605-5440-79-4
 • Yayınevi:
  Yasin Yayınevi
 • Kitabın Türü: