Adı:
Sen Benim Diğer Yarımsın
Baskı tarihi:
Şubat 2014
Sayfa sayısı:
536
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055034177
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Soulmates
Çeviri:
Handan Sağlanmak
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Parodi Yayınları
Dünyada birbiri için yaratılmış kaç insan vardır?

Ruh ikizleri; yalnızca onlar bu büyüyü taşır. Toprağa düşen yıldırım kadar nadir gelirler dünyaya. Ama bir araya gelip âşık olduklarında... İşte o zaman, toprak ikiye bölünür. Gökyüzü deryaya, derya ateşe hücum eder. Kargaşa yağar evrenin her bir köşesine, sel olur...

Zarlar atılır, yıldızlar kesişir; ardından Poppy ve Noah düşürür toprağa o ilk kıvılcımı. Fakat o şey, iki büyülü ruhun karşısında durmaktadır, sanki görünmez bir duvar gibi. Felaket, kıyamet, ölüm; engelleyebilir mi kucaklaşmasını alacakaranlıkla gecenin?

"Gerçek aşkın karşısında kim durabilir?"

"Korkusuz, taze, ateş kadar sıcak bir roman: Sen Benim Diğer Yarımsın. Kesinlikle soluksuz okuyacaksınız."
-Amazon-

"Herkes hayatında bir defa da olsa ruhunun derinliklerinde gerçek aşkı tatmıştır. İşte bu kitap size o tadı tekrar hatırlatacak."
-Usbourne Yayın Grubu-

"Evreni kaosa sürükleyen sıradan âşıkların, sıra dışı aşk hikâyesi. Bu roman kalbinizi ateşe verecek. Tıpkı benimkini verdiği gibi."
-C. J. Skuse-

"Romeo ve Juliet'i bir kenarda tutun ve Poppy ve Noah'la tanışın."
-The Lancashire Evening Post-
(Tanıtım Bülteninden)
Ruh ikizleri; yalnızca onlar bu büyüyü taşır. Toprağa düşen yıldırım kadar nadir gelirler dünyaya.
Ama bir araya gelip âşık olduklarında...
İşte o zaman, toprak ikiye bölünür.

Kitaba yazın başlayıp yarım bıraktım şimdi tekrar başlayıp zorlada olsa bitirdim.
Açıkçası hikaye beni çokta etkilemedi. Belki anlatım şekli belki olaylar arasındaki olay örgüsünün kopukluğu belki de sadece bana hitap etmedi bilmiyorum

Ne kadar beğenmesemde kitap bittikten sonra beni düşündüren konular oldu

- Ruh ikizi varmı?
- Kavuşamazsak mı gerçek aşk olur?

Mutlaka okuyun diyebileceğim bir kitap değil ama çok kötü de diyemem kesinlikle haksızlık etmiş olurum
Sen Benim Diğer Yarımsın , Holly Bourne'ün kaleme aldığı bir genç yetişkin kitabı gibi görünse de kesinlikle daha fazlası.Söz gelimi daha derin bir konusu olan , paranormal ögeler barındıran ve içinde bolca romantizm bulunduran bir kitap.
Kitap ana karakter Poppy'nin ağzından.Poppy on yedi yaşında , küçük bir kasabada yaşayan sıradan bir genç kız.Aslında çok da sıradan değil.İki yıldır devam eden panik ataklarıyla aniden bayılabilen bir kız ne kadar sıradan olabilirse Poppy de o kadar sıradan.Çoğu genç gibi yaşadığı yerden hiç hoşlanmayan Poppy bunu dile getirmekten asla çekinmiyor -.- Kitabın ilk elli sayfası Poppy'nin hayatından ne kadar memnun olmadığını dinleyerek çevremizi tanıdık diyebilirim.
Kitaba asıl girişimiz Poppy ve arkadaşlarının bir konsere gitmesiyle başlıyor.Arkadaşları demişken Poppy'nin ne kadar şanslı olduğunun farkına varmadığı unsurlardan bir tanesi de arkadaşları.Poppy'nin dört kişilik bir arkadaş grubu var.Bu grupta her erkeği elde edebilme yeteneği olan Ruth , aşırı utangaç Amanda , gazeteci ruhlu en iyi arkadaş profilinde Lizzie ve son olarak her şeyi eleştiren Poppy var.Her yere beraber gidiyorlar , ben takımı çok sevdim :)
Ne demiştim ? Konserde kalmıştık.Bu dörtlü yine bir konsere gidiyorlar - Poppy'nin tüm mızmızlarına rağmen - ve Poppy hayatının aşkıyla tanışıyor.
Peki ya hayatının aşkı? O nasıl biri? O Noah.Noah da diğer genç yetişkin kitap karakterleri gibi muhteşem biri.Zengin , yakışıklı , anlayışlı , nazik.Farklı olarak Noah bir gitarist.Grubuyla beraber çalıyor.Ee bu da ek puanı tabi ki :)
Gerisini anlatmak isterdim ama işler karışıyor ve bunu siz adım adım yaşamalısınız :) Ben okurken konusunu biliyordum ve inanın hiç hoş bir şey değil -.- Bu kitap için heyecanı kaçıyor.
Kitabın anlatımına gelirsek ... Genel olarak sürükleyici ve açık bir kitap.Gayet basit yazılmış.Olumsuz anlamda değil , okurken sizi yormuyor yani.Kitaba dair tek hoşuma gitmeyen şey yazarın , karakter üzerinde bırakmak istediği etkiyi aşırı üstünde durarak işlemeye çalışmasıydı.Mesela karakter sıradan olmaktan nefret etsin istemiş ya kitapta yüz yerde belirtmiş.Farklı cümleler , aynı konu.Sıkıldım okurken.Aynı şekilde kitabın geleceğine dair ipuçlarına da çok yer vermişti.Dikkatli okuyucular fark edeceklerdir zaten.Bu bölüm aralarındaki yarım bölümlerden bahsetmiyorum.Bir paragrafın içinde , bir cümle , bir kelimeden yakaladıklarımdan bahsediyorum.
Son olarak Parodi yayınlarını tebrik ediyorum.Tasarımı gerçekten harika olmuş.Ben bayıldım *-* Ayracı olsun , arka ve ön kapağı olsun , bölüm başları olsun çok özenilmiş belli.Yalnızca adı çok uzun olmuş , ona da sağlık olsun diyelim.Ellerine sağlık :)
Kısaca alın okuyun bence :) Karakterlere ilk sayfalarda alışacak ve kitabına ardından çok gözyaşı dökeceksiniz.
Kitaba arkadaş tavsiyesiyle ve önsözün beni etkilemesi nedeniyle başladım. Pek de hoşuma gittiği söylenemez. Yani kitap aşk ve 'ruh ikizi' üzerine kurulmuş ama ben ortada pek aşk, sevgi göremedim. Tutku vardı, arzu vardı, bedensel bir çekim vardı -tabi 16 yaşındaki çocuk yaştaki gençlerde ne kadarsa o kadardı işte- ama aşk yoktu. Kitapta bahsedilen o aşkı, duyguyu ben hissedemedim. Kendimi pembe dizi izler gibi hissettim ve ben pembe dizi sevmem. Her neyse kitapta pek düşündürücü bir şey yoktu. Dümdüz okuyup gidiyorsun bu yüzden de akıcı. Fakat buna rağmen bitirmekte zorluk çektim. İlk defa bir kitabı bu kadar uzun sürede okuduğumu hatırlıyorum. Ve 'ruh ikizi' olayını da pek anlayamadım çok detaya giremiyorum okumayanlar için ama bana saçma geldi. Sonuç olarak bu tarz kitapları sevenler için sürükleyici bir kitap ama ben sevemedim.
Aşk kitapları okumayı sevenlerin kesinlikle okuması gereken süper,harika ,,duygusal ,aşk dolu bi roman ilk gördüğümde sıradan aşk kitaplarından sanmıştım ama okumaya başlayınca elimden düşüremedim çok sürükleyici bir kitap.
gerçekten çok mükemmel bir kitaptı ve kurgusu çok farklı şuana kadar bitirdiğim kitaplardan en güzeli diyebilirim ilk başlarda garip bir kurgu gibi gelse de herkes tarafından beğenilebilecek türden bir kitap umarım en kısa zamanda çoğu kişi okuma fırsatı bulur herkese tavsiye ederim
Kitap çok güzel geçiyordu. "Okuduğum en mükemmel kitap olacak." Demiştim okurken. Ama son yüz sayfa... Birden oldukça -çok- farklı bir konuya girdi. Sonu kitabı öyle mahvetti ki, hani tüm kurgu gitti. Sonla alakalı hiçbir belirti yoktu. Çok saçma bir sondu.
Ruh ikizi düşüncesi oluşturdu bende gerçekten bir insanın ruh eşi olabilir miydi? Bu denli beni de içine aldı bu kitap. Kitabı okuduğumda gerçekten o olayları yaşadım. Muhteşem. Tavsiye ederim
sadece ruh ikizini bulduğu için acı çeken her bir araya geldiklerinde dünya onların enerjisinden fazlasıyla etkileniyordu .el ele tutuştuklarında dünya resmen onların bir araya gelmemesini istiyormuş gibiydi poppy hiçbir gerçek aşka inanmıyordu ta ki o gelene kadar bu kitabı okumayı çook sevdim ve çokça eğlendim ve çokça güldüm bu kapı okmalı ve hayyattan zevk almalıyız
Bu kitaba ne zaman başladım ve ne zaman bitti anlamadım oldukça akıcı bir kitaptı...İnsanın şu kocaman evrende bir ruh ikizi olupta onunla tanışıp aşık olması ve bunun onlara getirdiği artı ve eksiler üzerine oldukça beğenilecek güzel bir kitap...Tavsiye ederim bir solukta okuyup beğeneceğinizden emin olduğum kitaplardan biri...Keyifle okuyun ...
Söyleyecek öyle çok söz var ki muhtemelen bir çoğunu söylemeyerek bu fırsatı kaçırdığım için ömür boyu kendimden nefret edeceğim... Ama eğer benden sana kalacak bir tek buysa söylemem gereken tek şey de bu aslında Seni seviyorum.. Ömrüm boyunca bir daha asla sana bunu söyleme şansım olmayacak ama bu mektubu her okuduğunda bunun benim sana yeniden seni seviyorum değişim olduğunu düşün her nerede olursam olayım seni her zaman sonsuza dek ruhumun her zerresiyle seveceğim ️

İşte aşk böyle bir şey onu nasıl yaşarsanız yaşayın asla kaybolmaz bir kez dokundu mu yüreğin ise sonsuza dek çıkmaz hayatımızda yaşadığımız müddetce bu muhteşemliğinin izini taşırsınız bu harikulade duyguyu bilerek sürdürürsünüz tüm ömrünüzü..

Biri zamanlar beni sevmişti ve mükemmel bir duyguydu kimse bunu sizden alamaz
Sıradışı ve ilgi çekici bir kitap. Yine aralıksız okunacaklardan. Aşkın en saf hallerini güzel bir dille anlatmış yazar. Sayfaları hangi hızla geçtiğinizi anlamadan bitiverecek. Yol arkadaşı olarak okumuştum. Size de tavsiye ederim !
İnsanlar hayatlarını ruh ikizini bulma ümidiyle geçirirken,kitapta ruh ikizini bulmanın ayrılığa sebep olması hoşuma gitmedi.Kitapta aşka inanmayan ve romantizmi komik bulan bir genç kızın yaşadığı aşk hikayesi anlatılmaktadır. Popy ve Noah'ın hikayesi. Hepimiz aşkı benzer duygular içerisinde yaşıyoruz ve kitapta diyor ki aşkı farklı kılan kişilerdir. Aşk tanımlamaları klasik tanımlamalar, bazen gereksiz detaylara yer verilmiş fakat kitabın dili oldukça akıcı. Sonuç olarak okumazsanız çok bir şey kaybetmezsiniz. Kitapta sevdiğim bir bölümü paylaşarak yorumumu tamamlamak istiyorum.
"Gerçek aşk her derde deva olmaz.Gerçek aşk her zorluğu aşmaz. Ve en önemlisi gerçek aşkın sonu her zaman mutlu bitmez; konu bu değildir. Ama gerçek aşk sizi değiştirir. Yeniden şekillendirir. Kalbinizi yakıp her zamankinden güçlü ve çarpıcı Anka kuşu gibi yeniden aydınlanan bir kora çevirir."
"İnsan nasıl okumayı sevmezdi ki? Bu, gerçek yaşamın sepya tonlarından kurtulup gerçekten heyecan verici bir şeyler tecrübe etmek için tek yoldu."
“...Her sabah onu bir daha asla göremeyeceğini bilerek uyanacağını hayal et...”

nasıl bir duygu?
“Mutluyum. Beni korkutan da bu.”
“Ne demek istiyorsun?”
“Mutluluğumun bir insana bağlı olmasını istemiyorum. Bunun kimseye faydası olduğunu görmedim.”
Hayatın gerçek sınavı, her şey yolunda giderken bununla nasıl baş ettiğiniz değil; izin verirseniz sizi mahvedebilecek şeyler karşısında verdiğiniz mücadeledir.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Sen Benim Diğer Yarımsın
Baskı tarihi:
Şubat 2014
Sayfa sayısı:
536
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055034177
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Soulmates
Çeviri:
Handan Sağlanmak
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Parodi Yayınları
Dünyada birbiri için yaratılmış kaç insan vardır?

Ruh ikizleri; yalnızca onlar bu büyüyü taşır. Toprağa düşen yıldırım kadar nadir gelirler dünyaya. Ama bir araya gelip âşık olduklarında... İşte o zaman, toprak ikiye bölünür. Gökyüzü deryaya, derya ateşe hücum eder. Kargaşa yağar evrenin her bir köşesine, sel olur...

Zarlar atılır, yıldızlar kesişir; ardından Poppy ve Noah düşürür toprağa o ilk kıvılcımı. Fakat o şey, iki büyülü ruhun karşısında durmaktadır, sanki görünmez bir duvar gibi. Felaket, kıyamet, ölüm; engelleyebilir mi kucaklaşmasını alacakaranlıkla gecenin?

"Gerçek aşkın karşısında kim durabilir?"

"Korkusuz, taze, ateş kadar sıcak bir roman: Sen Benim Diğer Yarımsın. Kesinlikle soluksuz okuyacaksınız."
-Amazon-

"Herkes hayatında bir defa da olsa ruhunun derinliklerinde gerçek aşkı tatmıştır. İşte bu kitap size o tadı tekrar hatırlatacak."
-Usbourne Yayın Grubu-

"Evreni kaosa sürükleyen sıradan âşıkların, sıra dışı aşk hikâyesi. Bu roman kalbinizi ateşe verecek. Tıpkı benimkini verdiği gibi."
-C. J. Skuse-

"Romeo ve Juliet'i bir kenarda tutun ve Poppy ve Noah'la tanışın."
-The Lancashire Evening Post-
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 471 okur

  • Büşra Nur Daşkın
  • Kibele
  • Çağla keser
  • GÖKÇE
  • Zehra Keleş
  • Eda Öz
  • Şeyma Küçükahmet
  • Zehra GEYLANİ
  • Gülay
  • Tuğçe TUNÇBİLEK

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%3.9
14-17 Yaş
%11.7
18-24 Yaş
%40.9
25-34 Yaş
%23.4
35-44 Yaş
%13
45-54 Yaş
%5.2
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%1.9

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%95.1
Erkek
%4.9

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%27.4 (45)
9
%13.4 (22)
8
%20.1 (33)
7
%12.8 (21)
6
%9.8 (16)
5
%6.1 (10)
4
%1.8 (3)
3
%3.7 (6)
2
%1.8 (3)
1
%3 (5)

Kitabın sıralamaları