Sen Benim Diğer Yarımsın

7,7/10  (106 Oy) · 
281 okunma  · 
77 beğeni  · 
2.743 gösterim
Dünyada birbiri için yaratılmış kaç insan vardır?

Ruh ikizleri; yalnızca onlar bu büyüyü taşır. Toprağa düşen yıldırım kadar nadir gelirler dünyaya. Ama bir araya gelip âşık olduklarında... İşte o zaman, toprak ikiye bölünür. Gökyüzü deryaya, derya ateşe hücum eder. Kargaşa yağar evrenin her bir köşesine, sel olur...

Zarlar atılır, yıldızlar kesişir; ardından Poppy ve Noah düşürür toprağa o ilk kıvılcımı. Fakat o şey, iki büyülü ruhun karşısında durmaktadır, sanki görünmez bir duvar gibi. Felaket, kıyamet, ölüm; engelleyebilir mi kucaklaşmasını alacakaranlıkla gecenin?

"Gerçek aşkın karşısında kim durabilir?"

"Korkusuz, taze, ateş kadar sıcak bir roman: Sen Benim Diğer Yarımsın. Kesinlikle soluksuz okuyacaksınız."
-Amazon-

"Herkes hayatında bir defa da olsa ruhunun derinliklerinde gerçek aşkı tatmıştır. İşte bu kitap size o tadı tekrar hatırlatacak."
-Usbourne Yayın Grubu-

"Evreni kaosa sürükleyen sıradan âşıkların, sıra dışı aşk hikâyesi. Bu roman kalbinizi ateşe verecek. Tıpkı benimkini verdiği gibi."
-C. J. Skuse-

"Romeo ve Juliet'i bir kenarda tutun ve Poppy ve Noah'la tanışın."
-The Lancashire Evening Post-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2014
 • Sayfa Sayısı:
  536
 • ISBN:
  9786055034177
 • Orijinal Adı:
  Soulmates
 • Çeviri:
  Handan Sağlanmak
 • Yayınevi:
  Parodi Yayınları
 • Kitabın Türü:
Şule ALTAN 
28 May 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Sen Benim Diğer Yarımsın , Holly Bourne'ün kaleme aldığı bir genç yetişkin kitabı gibi görünse de kesinlikle daha fazlası.Söz gelimi daha derin bir konusu olan , paranormal ögeler barındıran ve içinde bolca romantizm bulunduran bir kitap.
Kitap ana karakter Poppy'nin ağzından.Poppy on yedi yaşında , küçük bir kasabada yaşayan sıradan bir genç kız.Aslında çok da sıradan değil.İki yıldır devam eden panik ataklarıyla aniden bayılabilen bir kız ne kadar sıradan olabilirse Poppy de o kadar sıradan.Çoğu genç gibi yaşadığı yerden hiç hoşlanmayan Poppy bunu dile getirmekten asla çekinmiyor -.- Kitabın ilk elli sayfası Poppy'nin hayatından ne kadar memnun olmadığını dinleyerek çevremizi tanıdık diyebilirim.
Kitaba asıl girişimiz Poppy ve arkadaşlarının bir konsere gitmesiyle başlıyor.Arkadaşları demişken Poppy'nin ne kadar şanslı olduğunun farkına varmadığı unsurlardan bir tanesi de arkadaşları.Poppy'nin dört kişilik bir arkadaş grubu var.Bu grupta her erkeği elde edebilme yeteneği olan Ruth , aşırı utangaç Amanda , gazeteci ruhlu en iyi arkadaş profilinde Lizzie ve son olarak her şeyi eleştiren Poppy var.Her yere beraber gidiyorlar , ben takımı çok sevdim :)
Ne demiştim ? Konserde kalmıştık.Bu dörtlü yine bir konsere gidiyorlar - Poppy'nin tüm mızmızlarına rağmen - ve Poppy hayatının aşkıyla tanışıyor.
Peki ya hayatının aşkı? O nasıl biri? O Noah.Noah da diğer genç yetişkin kitap karakterleri gibi muhteşem biri.Zengin , yakışıklı , anlayışlı , nazik.Farklı olarak Noah bir gitarist.Grubuyla beraber çalıyor.Ee bu da ek puanı tabi ki :)
Gerisini anlatmak isterdim ama işler karışıyor ve bunu siz adım adım yaşamalısınız :) Ben okurken konusunu biliyordum ve inanın hiç hoş bir şey değil -.- Bu kitap için heyecanı kaçıyor.
Kitabın anlatımına gelirsek ... Genel olarak sürükleyici ve açık bir kitap.Gayet basit yazılmış.Olumsuz anlamda değil , okurken sizi yormuyor yani.Kitaba dair tek hoşuma gitmeyen şey yazarın , karakter üzerinde bırakmak istediği etkiyi aşırı üstünde durarak işlemeye çalışmasıydı.Mesela karakter sıradan olmaktan nefret etsin istemiş ya kitapta yüz yerde belirtmiş.Farklı cümleler , aynı konu.Sıkıldım okurken.Aynı şekilde kitabın geleceğine dair ipuçlarına da çok yer vermişti.Dikkatli okuyucular fark edeceklerdir zaten.Bu bölüm aralarındaki yarım bölümlerden bahsetmiyorum.Bir paragrafın içinde , bir cümle , bir kelimeden yakaladıklarımdan bahsediyorum.
Son olarak Parodi yayınlarını tebrik ediyorum.Tasarımı gerçekten harika olmuş.Ben bayıldım *-* Ayracı olsun , arka ve ön kapağı olsun , bölüm başları olsun çok özenilmiş belli.Yalnızca adı çok uzun olmuş , ona da sağlık olsun diyelim.Ellerine sağlık :)
Kısaca alın okuyun bence :) Karakterlere ilk sayfalarda alışacak ve kitabına ardından çok gözyaşı dökeceksiniz.

Katre-i Matem 
12 Eki 2015 · Kitabı okudu · 23 günde · 6/10 puan

Kitaba arkadaş tavsiyesiyle ve önsözün beni etkilemesi nedeniyle başladım. Pek de hoşuma gittiği söylenemez. Yani kitap aşk ve 'ruh ikizi' üzerine kurulmuş ama ben ortada pek aşk, sevgi göremedim. Tutku vardı, arzu vardı, bedensel bir çekim vardı -tabi 16 yaşındaki çocuk yaştaki gençlerde ne kadarsa o kadardı işte- ama aşk yoktu. Kitapta bahsedilen o aşkı, duyguyu ben hissedemedim. Kendimi pembe dizi izler gibi hissettim ve ben pembe dizi sevmem. Her neyse kitapta pek düşündürücü bir şey yoktu. Dümdüz okuyup gidiyorsun bu yüzden de akıcı. Fakat buna rağmen bitirmekte zorluk çektim. İlk defa bir kitabı bu kadar uzun sürede okuduğumu hatırlıyorum. Ve 'ruh ikizi' olayını da pek anlayamadım çok detaya giremiyorum okumayanlar için ama bana saçma geldi. Sonuç olarak bu tarz kitapları sevenler için sürükleyici bir kitap ama ben sevemedim.

elo 
08 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

gerçekten çok mükemmel bir kitaptı ve kurgusu çok farklı şuana kadar bitirdiğim kitaplardan en güzeli diyebilirim ilk başlarda garip bir kurgu gibi gelse de herkes tarafından beğenilebilecek türden bir kitap umarım en kısa zamanda çoğu kişi okuma fırsatı bulur herkese tavsiye ederim

Yağmur Şendilmen 
12 Ağu 12:02 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitap çok güzel geçiyordu. "Okuduğum en mükemmel kitap olacak." Demiştim okurken. Ama son yüz sayfa... Birden oldukça -çok- farklı bir konuya girdi. Sonu kitabı öyle mahvetti ki, hani tüm kurgu gitti. Sonla alakalı hiçbir belirti yoktu. Çok saçma bir sondu.

Cemile korkmaz 
09 Haz 13:21 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Aşk kitapları okumayı sevenlerin kesinlikle okuması gereken süper,harika ,,duygusal ,aşk dolu bi roman ilk gördüğümde sıradan aşk kitaplarından sanmıştım ama okumaya başlayınca elimden düşüremedim çok sürükleyici bir kitap.

Adile Türkmen 
23 May 00:30 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sıradışı ve ilgi çekici bir kitap. Yine aralıksız okunacaklardan. Aşkın en saf hallerini güzel bir dille anlatmış yazar. Sayfaları hangi hızla geçtiğinizi anlamadan bitiverecek. Yol arkadaşı olarak okumuştum. Size de tavsiye ederim !

Melike Mercan 
08 Haz 00:04 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ruh ikizi düşüncesi oluşturdu bende gerçekten bir insanın ruh eşi olabilir miydi? Bu denli beni de içine aldı bu kitap. Kitabı okuduğumda gerçekten o olayları yaşadım. Muhteşem. Tavsiye ederim

Rümeysa 
30 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Elimden bırakamadığım 3 günde bitirdiğim muhteşem bir kitaptı.. Okunması gereken sürükleyici aşk romanıydı diyebilirim... Okudukça bir sonraki sayfayı merakla okuma isteği geliyor..

Seher Özkara 
18 May 2016 · Kitabı okudu · 3/10 puan

İnsanlar hayatlarını ruh ikizini bulma ümidiyle geçirirken,kitapta ruh ikizini bulmanın ayrılığa sebep olması hoşuma gitmedi.Kitapta aşka inanmayan ve romantizmi komik bulan bir genç kızın yaşadığı aşk hikayesi anlatılmaktadır. Popy ve Noah'ın hikayesi. Hepimiz aşkı benzer duygular içerisinde yaşıyoruz ve kitapta diyor ki aşkı farklı kılan kişilerdir. Aşk tanımlamaları klasik tanımlamalar, bazen gereksiz detaylara yer verilmiş fakat kitabın dili oldukça akıcı. Sonuç olarak okumazsanız çok bir şey kaybetmezsiniz. Kitapta sevdiğim bir bölümü paylaşarak yorumumu tamamlamak istiyorum.
"Gerçek aşk her derde deva olmaz.Gerçek aşk her zorluğu aşmaz. Ve en önemlisi gerçek aşkın sonu her zaman mutlu bitmez; konu bu değildir. Ama gerçek aşk sizi değiştirir. Yeniden şekillendirir. Kalbinizi yakıp her zamankinden güçlü ve çarpıcı Anka kuşu gibi yeniden aydınlanan bir kora çevirir."

Ayşen BÜLBÜL 
01 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Aşk ve Gurur adlı klasikte bir kısım vardı. Bazı hanımlar diğer hanımları küçümseyerek kendilerini farklı bir yere koyarlar anlamına gelen bir cümle. Bu kitabı okurken onu hissettim. Poppy'nin diğer kızları habire küçümsemesi sıktı beni kitap boyu. Tamam diğer kızlar çok normal demiyorum ama bunu gözümüze gözümüze sokması "Yeter artık!" dedirtti bana. Sakın yanlış anlaşılmasın. Gençlik romanı olduğu için eleştirmiyorum. Zira bu tarz kitapları da okurum. Kitap oldukça akıcı olsa da bu kısım çok sıktı beni. Ve ruh ikizi gibi özel bir kavramın hüsran olması yarım kalmışlık hissi veriyor

4 /

Kitaptan 37 Alıntı

Nisa Nur 
12 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"İnsan nasıl okumayı sevmezdi ki? Bu, gerçek yaşamın sepya tonlarından kurtulup gerçekten heyecan verici bir şeyler tecrübe etmek için tek yoldu."

Sen Benim Diğer Yarımsın, Holly BourneSen Benim Diğer Yarımsın, Holly Bourne
Katre-i Matem 
23 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Boğuluyorum, diye düşündüm. Susuz bir yerde, hiçliğin ortasında boğuluyorum.

Sen Benim Diğer Yarımsın, Holly Bourne (Sayfa 26)Sen Benim Diğer Yarımsın, Holly Bourne (Sayfa 26)

“Mutluyum. Beni korkutan da bu.”
“Ne demek istiyorsun?”
“Mutluluğumun bir insana bağlı olmasını istemiyorum. Bunun kimseye faydası olduğunu görmedim.”

Sen Benim Diğer Yarımsın, Holly BourneSen Benim Diğer Yarımsın, Holly Bourne
zeynep 
13 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Şu anda dünyada hiçbir insanın bir başka insanı BENİM SENİ SEVDİĞİM KADAR sevmesi mümkün olamaz gibi geliyor.

Sen Benim Diğer Yarımsın, Holly BourneSen Benim Diğer Yarımsın, Holly Bourne

Hayatın gerçek sınavı, her şey yolunda giderken bununla nasıl baş ettiğiniz değil; izin verirseniz sizi mahvedebilecek şeyler karşısında verdiğiniz mücadeledir.

Sen Benim Diğer Yarımsın, Holly Bourne (Sayfa 533)Sen Benim Diğer Yarımsın, Holly Bourne (Sayfa 533)
Katre-i Matem 
09 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Normal mi? Terapi sırasında bu kelimeyi kullanmak yasak değil miydi? Bu kelimeyi kullanmak modern toplumda yasak değil miydi? Artık 'normal' kelimesini kullanamazsınız. Bu tıpkı, Özür dilerim. Ben de kuralı gibi. 'Normal ' dediğiniz anda, kendini çok ama çok akıllı zanneden herkes hep bir ağızdan, Evet ama normal de ne? diye sorar.

Sen Benim Diğer Yarımsın, Holly Bourne (Sayfa 382)Sen Benim Diğer Yarımsın, Holly Bourne (Sayfa 382)

Birine aşık olduğunda bu vücuduna bir kimyasal bomba bırakmaktan farksızdır.

Sen Benim Diğer Yarımsın, Holly Bourne (Sayfa 485 - Parodi Yayınları)Sen Benim Diğer Yarımsın, Holly Bourne (Sayfa 485 - Parodi Yayınları)
Hande Kckkrc 
15 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Ve bazen de öyle zamanlar olur ki yapılması gereken tek şey; ağlamayı bırakıp kalbinizdeki aşkla sakinleşmek ve elinizden geldiğince hayatı yaşamaktır. Tıpkı benim gibi.

Sen Benim Diğer Yarımsın, Holly BourneSen Benim Diğer Yarımsın, Holly Bourne
4 /