Sen Benim Diğer Yarımsın

7,6/10  (93 Oy) · 
228 okunma  · 
66 beğeni  · 
2.499 gösterim
Dünyada birbiri için yaratılmış kaç insan vardır?

Ruh ikizleri; yalnızca onlar bu büyüyü taşır. Toprağa düşen yıldırım kadar nadir gelirler dünyaya. Ama bir araya gelip âşık olduklarında... İşte o zaman, toprak ikiye bölünür. Gökyüzü deryaya, derya ateşe hücum eder. Kargaşa yağar evrenin her bir köşesine, sel olur...

Zarlar atılır, yıldızlar kesişir; ardından Poppy ve Noah düşürür toprağa o ilk kıvılcımı. Fakat o şey, iki büyülü ruhun karşısında durmaktadır, sanki görünmez bir duvar gibi. Felaket, kıyamet, ölüm; engelleyebilir mi kucaklaşmasını alacakaranlıkla gecenin?

"Gerçek aşkın karşısında kim durabilir?"

"Korkusuz, taze, ateş kadar sıcak bir roman: Sen Benim Diğer Yarımsın. Kesinlikle soluksuz okuyacaksınız."
-Amazon-

"Herkes hayatında bir defa da olsa ruhunun derinliklerinde gerçek aşkı tatmıştır. İşte bu kitap size o tadı tekrar hatırlatacak."
-Usbourne Yayın Grubu-

"Evreni kaosa sürükleyen sıradan âşıkların, sıra dışı aşk hikâyesi. Bu roman kalbinizi ateşe verecek. Tıpkı benimkini verdiği gibi."
-C. J. Skuse-

"Romeo ve Juliet'i bir kenarda tutun ve Poppy ve Noah'la tanışın."
-The Lancashire Evening Post-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2014
 • Sayfa Sayısı:
  536
 • ISBN:
  9786055034177
 • Orijinal Adı:
  Soulmates
 • Çeviri:
  Handan Sağlanmak
 • Yayınevi:
  Parodi Yayınları
 • Kitabın Türü:
Şule ALTAN 
28 May 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Sen Benim Diğer Yarımsın , Holly Bourne'ün kaleme aldığı bir genç yetişkin kitabı gibi görünse de kesinlikle daha fazlası.Söz gelimi daha derin bir konusu olan , paranormal ögeler barındıran ve içinde bolca romantizm bulunduran bir kitap.
Kitap ana karakter Poppy'nin ağzından.Poppy on yedi yaşında , küçük bir kasabada yaşayan sıradan bir genç kız.Aslında çok da sıradan değil.İki yıldır devam eden panik ataklarıyla aniden bayılabilen bir kız ne kadar sıradan olabilirse Poppy de o kadar sıradan.Çoğu genç gibi yaşadığı yerden hiç hoşlanmayan Poppy bunu dile getirmekten asla çekinmiyor -.- Kitabın ilk elli sayfası Poppy'nin hayatından ne kadar memnun olmadığını dinleyerek çevremizi tanıdık diyebilirim.
Kitaba asıl girişimiz Poppy ve arkadaşlarının bir konsere gitmesiyle başlıyor.Arkadaşları demişken Poppy'nin ne kadar şanslı olduğunun farkına varmadığı unsurlardan bir tanesi de arkadaşları.Poppy'nin dört kişilik bir arkadaş grubu var.Bu grupta her erkeği elde edebilme yeteneği olan Ruth , aşırı utangaç Amanda , gazeteci ruhlu en iyi arkadaş profilinde Lizzie ve son olarak her şeyi eleştiren Poppy var.Her yere beraber gidiyorlar , ben takımı çok sevdim :)
Ne demiştim ? Konserde kalmıştık.Bu dörtlü yine bir konsere gidiyorlar - Poppy'nin tüm mızmızlarına rağmen - ve Poppy hayatının aşkıyla tanışıyor.
Peki ya hayatının aşkı? O nasıl biri? O Noah.Noah da diğer genç yetişkin kitap karakterleri gibi muhteşem biri.Zengin , yakışıklı , anlayışlı , nazik.Farklı olarak Noah bir gitarist.Grubuyla beraber çalıyor.Ee bu da ek puanı tabi ki :)
Gerisini anlatmak isterdim ama işler karışıyor ve bunu siz adım adım yaşamalısınız :) Ben okurken konusunu biliyordum ve inanın hiç hoş bir şey değil -.- Bu kitap için heyecanı kaçıyor.
Kitabın anlatımına gelirsek ... Genel olarak sürükleyici ve açık bir kitap.Gayet basit yazılmış.Olumsuz anlamda değil , okurken sizi yormuyor yani.Kitaba dair tek hoşuma gitmeyen şey yazarın , karakter üzerinde bırakmak istediği etkiyi aşırı üstünde durarak işlemeye çalışmasıydı.Mesela karakter sıradan olmaktan nefret etsin istemiş ya kitapta yüz yerde belirtmiş.Farklı cümleler , aynı konu.Sıkıldım okurken.Aynı şekilde kitabın geleceğine dair ipuçlarına da çok yer vermişti.Dikkatli okuyucular fark edeceklerdir zaten.Bu bölüm aralarındaki yarım bölümlerden bahsetmiyorum.Bir paragrafın içinde , bir cümle , bir kelimeden yakaladıklarımdan bahsediyorum.
Son olarak Parodi yayınlarını tebrik ediyorum.Tasarımı gerçekten harika olmuş.Ben bayıldım *-* Ayracı olsun , arka ve ön kapağı olsun , bölüm başları olsun çok özenilmiş belli.Yalnızca adı çok uzun olmuş , ona da sağlık olsun diyelim.Ellerine sağlık :)
Kısaca alın okuyun bence :) Karakterlere ilk sayfalarda alışacak ve kitabına ardından çok gözyaşı dökeceksiniz.

Katre-i Matem 
12 Eki 2015 · Kitabı okudu · 23 günde · 6/10 puan

Kitaba arkadaş tavsiyesiyle ve önsözün beni etkilemesi nedeniyle başladım. Pek de hoşuma gittiği söylenemez. Yani kitap aşk ve 'ruh ikizi' üzerine kurulmuş ama ben ortada pek aşk, sevgi göremedim. Tutku vardı, arzu vardı, bedensel bir çekim vardı -tabi 16 yaşındaki çocuk yaştaki gençlerde ne kadarsa o kadardı işte- ama aşk yoktu. Kitapta bahsedilen o aşkı, duyguyu ben hissedemedim. Kendimi pembe dizi izler gibi hissettim ve ben pembe dizi sevmem. Her neyse kitapta pek düşündürücü bir şey yoktu. Dümdüz okuyup gidiyorsun bu yüzden de akıcı. Fakat buna rağmen bitirmekte zorluk çektim. İlk defa bir kitabı bu kadar uzun sürede okuduğumu hatırlıyorum. Ve 'ruh ikizi' olayını da pek anlayamadım çok detaya giremiyorum okumayanlar için ama bana saçma geldi. Sonuç olarak bu tarz kitapları sevenler için sürükleyici bir kitap ama ben sevemedim.

Elifnaz Esentaş 
08 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

gerçekten çok mükemmel bir kitaptı ve kurgusu çok farklı şuana kadar bitirdiğim kitaplardan en güzeli diyebilirim ilk başlarda garip bir kurgu gibi gelse de herkes tarafından beğenilebilecek türden bir kitap umarım en kısa zamanda çoğu kişi okuma fırsatı bulur herkese tavsiye ederim

Rümeysa 
30 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Elimden bırakamadığım 3 günde bitirdiğim muhteşem bir kitaptı.. Okunması gereken sürükleyici aşk romanıydı diyebilirim... Okudukça bir sonraki sayfayı merakla okuma isteği geliyor..

Seher Özkara 
18 May 2016 · Kitabı okudu · 3/10 puan

İnsanlar hayatlarını ruh ikizini bulma ümidiyle geçirirken,kitapta ruh ikizini bulmanın ayrılığa sebep olması hoşuma gitmedi.Kitapta aşka inanmayan ve romantizmi komik bulan bir genç kızın yaşadığı aşk hikayesi anlatılmaktadır. Popy ve Noah'ın hikayesi. Hepimiz aşkı benzer duygular içerisinde yaşıyoruz ve kitapta diyor ki aşkı farklı kılan kişilerdir. Aşk tanımlamaları klasik tanımlamalar, bazen gereksiz detaylara yer verilmiş fakat kitabın dili oldukça akıcı. Sonuç olarak okumazsanız çok bir şey kaybetmezsiniz. Kitapta sevdiğim bir bölümü paylaşarak yorumumu tamamlamak istiyorum.
"Gerçek aşk her derde deva olmaz.Gerçek aşk her zorluğu aşmaz. Ve en önemlisi gerçek aşkın sonu her zaman mutlu bitmez; konu bu değildir. Ama gerçek aşk sizi değiştirir. Yeniden şekillendirir. Kalbinizi yakıp her zamankinden güçlü ve çarpıcı Anka kuşu gibi yeniden aydınlanan bir kora çevirir."

Ayşen BÜLBÜL 
01 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Aşk ve Gurur adlı klasikte bir kısım vardı. Bazı hanımlar diğer hanımları küçümseyerek kendilerini farklı bir yere koyarlar anlamına gelen bir cümle. Bu kitabı okurken onu hissettim. Poppy'nin diğer kızları habire küçümsemesi sıktı beni kitap boyu. Tamam diğer kızlar çok normal demiyorum ama bunu gözümüze gözümüze sokması "Yeter artık!" dedirtti bana. Sakın yanlış anlaşılmasın. Gençlik romanı olduğu için eleştirmiyorum. Zira bu tarz kitapları da okurum. Kitap oldukça akıcı olsa da bu kısım çok sıktı beni. Ve ruh ikizi gibi özel bir kavramın hüsran olması yarım kalmışlık hissi veriyor

Hatice Sultan 
01 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Noah ve Poppy'nin aski ne askmis arkadaş.Ben çok ask romani okuyan bir insan değilim ama ask Romani severlerin bu kitabi begenecegini düşünüyorum.Askin bilimsel halini öğrendiğim bu kitabi okurken Poppy'nin düşüncelerinden kendi düşüncelerimi gordum.Bazi duygular çok güzel anlatilmis. Ki zaten kitapta "ne yazmis be" diyeceginiz hayli cümle var.sonuç olarak eğer bir polisiye okuru iseniz çok beklentiniz olmasin sadece sikilmadan okuyacaginiz bir kitap ama bir ask okuruysaniz kitaba hayran bile kalabilirsinz.

Özge Uzun 
31 Mar 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bir solukta okuduğum, sürekleyici ve en önemlisi aşka ve ruh ikizi kavramına daha önce kimsenin yaklaşmadığı bir bakış açısıyla yaklaşan bir kitap. Romantik ve keyif veriyor, böyle bitmesin diyorsunuz. Ancak diline bakınca yazarın acemi olduğu çok belli oluyor. olması gerekenden çok daha basit yazılmış ve kurgunun altı boş gibi hissediyor insan. Keşke yazdıklarını daha iyi temellendirebilseymiş. Her şeye rağmen yeni bir bakış açısı ve keyifli bir kitap.

melek ask 
22 May 20:02 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

sadece ruh ikizini bulduğu için acı çeken her bir araya geldiklerinde dünya onların enerjisinden fazlasıyla etkileniyordu .el ele tutuştuklarında dünya resmen onların bir araya gelmemesini istiyormuş gibiydi poppy hiçbir gerçek aşka inanmıyordu ta ki o gelene kadar bu kitabı okumayı çook sevdim ve çokça eğlendim ve çokça güldüm bu kapı okmalı ve hayyattan zevk almalıyız

Adile Türkmen 
23 May 00:30 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sıradışı ve ilgi çekici bir kitap. Yine aralıksız okunacaklardan. Aşkın en saf hallerini güzel bir dille anlatmış yazar. Sayfaları hangi hızla geçtiğinizi anlamadan bitiverecek. Yol arkadaşı olarak okumuştum. Size de tavsiye ederim !

3 /

Kitaptan 31 Alıntı

Nisa Nur 
12 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"İnsan nasıl okumayı sevmezdi ki? Bu, gerçek yaşamın sepya tonlarından kurtulup gerçekten heyecan verici bir şeyler tecrübe etmek için tek yoldu."

Sen Benim Diğer Yarımsın, Holly BourneSen Benim Diğer Yarımsın, Holly Bourne
Katre-i Matem 
23 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Boğuluyorum, diye düşündüm. Susuz bir yerde, hiçliğin ortasında boğuluyorum.

Sen Benim Diğer Yarımsın, Holly Bourne (Sayfa 26)Sen Benim Diğer Yarımsın, Holly Bourne (Sayfa 26)
zeynep 
13 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Şu anda dünyada hiçbir insanın bir başka insanı BENİM SENİ SEVDİĞİM KADAR sevmesi mümkün olamaz gibi geliyor.

Sen Benim Diğer Yarımsın, Holly BourneSen Benim Diğer Yarımsın, Holly Bourne
Katre-i Matem 
09 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Normal mi? Terapi sırasında bu kelimeyi kullanmak yasak değil miydi? Bu kelimeyi kullanmak modern toplumda yasak değil miydi? Artık 'normal' kelimesini kullanamazsınız. Bu tıpkı, Özür dilerim. Ben de kuralı gibi. 'Normal ' dediğiniz anda, kendini çok ama çok akıllı zanneden herkes hep bir ağızdan, Evet ama normal de ne? diye sorar.

Sen Benim Diğer Yarımsın, Holly Bourne (Sayfa 382)Sen Benim Diğer Yarımsın, Holly Bourne (Sayfa 382)

“Mutluyum. Beni korkutan da bu.”
“Ne demek istiyorsun?”
“Mutluluğumun bir insana bağlı olmasını istemiyorum. Bunun kimseye faydası olduğunu görmedim.”

Sen Benim Diğer Yarımsın, Holly BourneSen Benim Diğer Yarımsın, Holly Bourne
Beyza 
11 Eki 2014 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Kimse bu hisleri sizden söküp alamaz. Aşka sahip olduğun için ne kadar şanslı olduğunu bil.

Sen Benim Diğer Yarımsın, Holly BourneSen Benim Diğer Yarımsın, Holly Bourne
Hande Kckkrc 
15 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Ve bazen de öyle zamanlar olur ki yapılması gereken tek şey; ağlamayı bırakıp kalbinizdeki aşkla sakinleşmek ve elinizden geldiğince hayatı yaşamaktır. Tıpkı benim gibi.

Sen Benim Diğer Yarımsın, Holly BourneSen Benim Diğer Yarımsın, Holly Bourne
Katre-i Matem 
24 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Bu gerçek hayattı. Gerçeklikti. Kötü insanlar hiçbir zaman yaptıklarından pişmanlık duymaz ve genellikle de yaptıkları yanlarına kâr kalırdı.

Sen Benim Diğer Yarımsın, Holly Bourne (Sayfa 44)Sen Benim Diğer Yarımsın, Holly Bourne (Sayfa 44)
ozge 
21 Oca 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 2/10 puan

Bana göre aşk, çaresiz bir hayalgücü ile doğan ve tüm dünyaya yayılan bir saplantıdan ibaretti. İnsanlar; aşk, romantizm, ruh ikizini bulmak ve diğer tüm saçma şeyleri koyabilirdi adına. Peki ben ne düşünüyordum? Benim zihnimde aşk, bir çeşit sonsuza dek mutlu kandırmacası içinde, insanın yalnız kalma korkusuyla savaşmak için kendi kendine yarattığı bir şeydi. Hormonlar, biyoloji ve kimyadan ibaretti...

Romantik tarzda kitaplar basan yayınevleri haklıydı; ruh ikizi diye birşey gerçekten vardı. Anlamadıkları şeyse şuydu; ruh ikizini bulmak yıkım demek olabilirdi bazen.

Sen Benim Diğer Yarımsın, Holly Bourne (Önsözden)Sen Benim Diğer Yarımsın, Holly Bourne (Önsözden)
4 /