Sen Benim Kaderimsin (Sen Benim #1)

·
Okunma
·
Beğeni
·
3.810
Gösterim
Adı:
Sen Benim Kaderimsin
Alt başlık:
Sen Benim #1
Baskı tarihi:
Temmuz 2017
Sayfa sayısı:
464
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052006054
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Müptela Yayınları
Baskılar:
Sen Benim Kaderimsin
Sen Benim Kaderimsin
Sen Benim Kaderimsin; saf aşkın, aşkla titreyen birbirine sadık iki kalbin ve bekleyişin hikâyesi...

İnatçı, hırçın ve dikbaşlıydı Zeynep. Bu haliyle dikenleri her zaman hazır bekleyen bir kirpiyi andırıyordu. Selçuk, onu ilk gördüğünde, o daha ufacık bir bebekti. Minik elleriyle parmağını sıkı sıkı tutan ve ona gülümseyen bu bebeği, ilk görüşte sevdi. Onlar didişe didişe büyüdüler, birlikte oynadılar ve sonunda kalplerinde büyüyen sevgiye karşı koyamadılar.

"İçimde bir şeyler kıpırdanmaya başladı. Kalbim deli gibi atıyordu. Bana biraz daha öyle bakmaya devam ederse adımı bile hatırlamam zor olacaktı. İlk defa ona bakarken, çocukluğumda bana eziyet eden çocuğa değil de genç bir erkeğe bakıyormuşum gibi hissettim. Selçuk da gözlerini kırpmadan bana bakmaya devam etti. Bu şekilde ne kadar durabilirdik acaba? Sonra dudakları aralandı ve gözüm dudaklarına kaydı. O dudakların kendi dudaklarımın üstüne kapanması ve beni öpmesi nasıl olur diye düşündüğüme inanamıyordum."

Selçuk, "Kirpi" lakabı taktığı kıza aşık olduğunu anladığında, uzun ve yorucu bir yolun onu beklediğini biliyordu. Bu inatçı Kirpi'yi ilk gördüğü andan beri seviyordu ve ondan asla vazgeçmeyecekti. Şimdi önemli olan birbirlerinin kaderi olup olamayacaklarıydı.
464 syf.
·7/10 puan
Yazarın okuduğum ilk kitabı, hikayesi klasik ve güzel , zengin iki ailenin küçüklükten beri birlikte büyüyen iki gencinin aşkını anlatıyor , yani güzeldi evet ama bazı yerlerde sıkıldım , kadın karakter hakikaten kirpi gibiydi zaten bu romantik komedilerde nadiren kadın karakterleri seviyorum , yazım tarzını biraz basit bulsamda fena değildi , yani bu tarzı seviyorsanız okunabilir tabi diğer kitaplarını da deneyeceğim
464 syf.
Okurken bütün duyguları yaşadım son okuduğum kitaplar içinde en beğendiğim kitap oldu yazar konuyu gayet güzel ve uzatmadan anlatmış bence okumanızı tavsiye ederim
464 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10 puan
En sevdiğim yazarlardan sevgili @aysegulcicekoglu 'nun harika bir serisi olan "Sen Benim" adlı kitaplarından birini daha okumanın mutlu keyfini yaşadım. Üstelik daha bizzat kendisinden imzalı bir kitap olunca daha ayrı bir özeldi benim için. Sevimli ve bir o kadar asi Zeynomuz var, bir de abilerinin çocukluk arkadaşı Selçuk var. Ve her daim olduğu gibi muhteşem sıcacık aile bağları, aşk, güven, fedakarlık, sabır, komedi, hüzün, komşuluk gibi bir çok güzel ilgi duyduğum konular var ki sevgili @aysegulcicekoglu' nun kaleminden anlatılınca okuması bambaşka oldu. Bi de bu romanda hiç kötü karakter yoktu o dikkatimi çekti, strese girmeden okuduğum bu nadir kitabı mutlaka tavsiye ederim. Ayrıca seri olması sırayla okumayı gerektirmediğini belirterek yorumuma son veriyorum
464 syf.
·Beğendi·6/10 puan
Çok güzel bir aşk hikayesiydi! Kapak tasarımına bayıldım ama artık bu basım yok, yeni yayın evinden farklı bir tasarımla satılıyor. Üstelik bizzat kendisinden imzalı bir kitap olunca daha ayrı bir özeldi benim için.

Yazarın dili yalındı, gereksiz ayrıntı yoktu. Sadece beni rahatsız eden bir kaç sayfa vardı, okuyacaklar bunu göze alarak okusun. Onun haricinde resmen okurken kitabın içine giriyorsunuz. Okurken kızdığım, heyecanlandığım, üzüldüğüm ve güldüğüm anlar oldu. Aşkın en saf en masum hali... / Küçükken parmağımı tutmuştu, büyüdüğünde yüreğimi tuttu...
464 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Yine yürek ısıtan bi hikaye. Ayşegül Çiçekoğlu zaten kalemini sevdiğim bi yazar olmuştur benim için. Zeynep ile Selçuk'un hikayesinde hem çok güldüm, hem hüzünlendim. Yeri geldi Zeynep'e kızdım yeri geldi asiliğiyle, sivri dilliliğiyle çok güldüm. Ama beni en çok etkileyen Zeynep'in abileri olan Emre ve Sinan ile Selçuk'un arkadaşlıkları oldu. Bence sizde bu karakterlerin dünyasına bi göz atın.
#OKUDUMBİTTİ
#ALINTI
İnatçı, hırçın ve dikbaşlıydı Zeynep. Bu haliyle dikenleri her zaman hazır bekleyen bir kirpiyi andırıyordu. Selçuk, onu ilk gördüğünde, o daha ufacık bir bebekti. Minik elleriyle parmağını sıkı sıkı tutan ve ona gülümseyen bu bebeği, ilk görüşte sevdi. Onlar didişe didişe büyüdüler, birlikte oynadılar ve sonunda kalplerinde büyüyen sevgiye karşı koyamadılar. "İçimde bir şeyler kıpırdanmaya başladı. Kalbim deli gibi atıyordu. Bana biraz daha öyle bakmaya devam ederse adımı bile hatırlamam zor olacaktı. İlk defa ona bakarken, çocukluğumda bana eziyet eden çocuğa değil de genç bir erkeğe bakıyormuşum gibi hissettim. Selçuk da gözlerini kırpmadan bana bakmaya devam etti. Bu şekilde ne kadar durabilirdik acaba? Sonra dudakları aralandı ve gözüm dudaklarına kaydı. O dudakların kendi dudaklarımın üstüne kapanması ve beni öpmesi nasıl olur diye düşündüğüme inanamıyordum." Selçuk, "Kirpi" lakabı taktığı kıza aşık olduğunu anladığında, uzun ve yorucu bir yolun onu beklediğini biliyordu. Bu inatçı Kirpi'yi ilk gördüğü andan beri seviyordu ve ondan asla vazgeçmeyecekti. Şimdi önemli olan birbirlerinin kaderi olup olamayacaklarıydı.
464 syf.
·10 günde·7/10 puan
Entrikasız bir aşk romanı...
Kitapta dikkatimi çeken en önemli şey yazarın işlediği konu ile evlenmeden birlikte olmaya heveslendirmesi oldu.Herkesin mutlaka bir yorumu, düşüncesi var elbette isterseniz yobazlık diyebilirsiniz ki bence asla öyle değil. ve çok enteresan ki evlenmeden birlikte olup hamilelik yüzünden evlenmek zorunda kalan Emre ile Tülay ın sevgisiz evliliklerine de şahit oluyoruz.
Bebeklik, çocukluk, ergenlik aşk ve olgunluk hepsini bu kitapta bulabileceğiniz hoş bir roman, başladıktan sonra elimden bırakamadan okudum bitti.
Haa bu roman bana bişey kattı mı? Hayırrr...Bazen de anı yaşamak gerekiyor.
400 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10 puan
"Sevgi; kendinden önce karşısındakini düşünmekti..."

"Halbuki ne kadar doğal bir şeydi ağlamak. Tıpkı gülmek gibi..."

"Ölüm sadece bedenleri uzaklaştırıyordu sevdiklerinin yanından. Anılar, yaşadıkların hep seninleydi..."
#Ayşegülçicekoğlu

(Eseri keyifle okudum ancak ilk eserini okurken aldığım hazzı alamadım. Eser güzeldi, kapak tasarımına bayıldım ama artık bu basım yok, yeni yayın evinden yayınlandı. Eserde sevgi, bağlılık çok güzel anlatılmış, sevgi için yapılan fedakarlıklar ayrı bir güzeldi. Zeynep & Selçuk ikilisi farklı karakterlerde ancak işin içine aşk ve sevgi girince ayrı bir boyuta geçtiler. Bizim kirpi ara ara dikenlerini çıkarsa da Selçuk gerçekten iyi sabretti. Bu da sevginin gücü diyorum. Bu arada Rüzgâr ismi de benim hayalimdi, oğlum olsa idi ismini Rüzgâr koyacaktım. Eline yüreğine sağlık güzelim. Diğer eserlerinde okunmayı bekliyor ve en yakın zamanda okumayı istiyorum.)
464 syf.
·2 günde·10/10 puan
Zeynep ile Selçuk'un aşk hikayesi...
Zeynep İnatçı hırçın ve dik başlı bir karakter, iki abisi ve onların en yakın arkadaşları Selçuk'un baş belasıydı. Hani derler ya ilk aşklar nefretle başlar işte öyle.
Zeynep Selçuk'tan çocukluğundan beri nefret etmiştir. Çünkü Selçuk Zeynep'e çocukluğunu zehir etmişti. Ağabeyleri bir yere gidecekleri zaman Zeynep'i yanlarına istemezlerdi ve bunu da Selçuk aracılığı ile annelerine iletirlerdi. Zeynep ise hep Selçuk'un Onu istemediğini sanırdı.
Selçuk ise ailesinin tek çocuğu ama kardeş özlemini Zeynep ve kardeşleri ile doldurmuş. Akraba gibiler çok sıkı bir aile dostlukları var. Selçuk, yakışıklı, zeki ve çapkın evlenmeyi düşünmeyen eğlence peşinde koşan bir erkek.
Zeynep'in mezuniyet günü Selçuk, Zeynep'i gördüğü anda hayatının aşkının Zeynep olduğunu anlar. fakat Ondan uzak durması gerektir. Çünkü en yakın arkadaşlarının kardeşi ve O şimdiye kadar hiç ciddi ilişki düşünmeyen bir erkek ve Zeynep ile gönül eğlendiremez. Ama Selçuk evlenmeyi de istemiyor. İşler bu nokta da çok karışık en sonunda kalbine söz dinletemez ve Zeynep'i öper işte O zaman Zeynep için de işler değişir. Zaten Zeynep çocukken Selçuk'a aşıktı. Büyüdükçe Ondan nefret etse de ...
Kıvılcımlar çakmaya başlar.
Kitapta, yan karakterlerden Emre ve Sinan ise Zeynep'in ağabeylerinin hikayeleri de anlatılmaktadır. Bunu da sevdim. Çünkü ikisinin de hikayelerinin olduğu kitapları okumuştum. Bu beni mutlu etti. Kesinlikle beğendiğim bir kitap Zaten ben Ayşegül Çiçekoğlu'nun kitaplarını keşfettikten sonra kopamaz oldum. Olmazsa olmazlarım arasındaki yazarların arasında ki yerini aldı.
464 syf.
·5/10 puan
Selçuk ve Zeyno' nun aşk hayatı süperdi. Zeyno' nun inatçılığı, Selçuk' un vazgeçmemesi yazarımız sayesinde etkili bir dil ile anlatılmış. İnaçtı aşıkların evlilikleri, konuşmaları, sevgililikleri... Severek, gülerek okuyacağınız bir güzellikte anlatılmış. Selçuk' un arkadaşlarının kardeşine aşık olması ve gizli gizli buluşmalar, kaçmalar, kavgalar sizi hem güldürecek hem de ağlatacak. Okumanızı öneririm. Bu kitabı okumazsanız bile Ayşegül Çiçekoğlu' na ait herhangi bir kitabı okumanızı öneririm. Yazarın her kitabı çok güzel. Keyifle okuyacağınızı düşünüyorum. Hoşçakalın.
464 syf.
·2 günde·Puan vermedi
| Sen Benim Kaderimsin ~ Ayşegül Çiçekoğlu |
°
Her yorumda dediğim gibi kalemini çok sevdiğim bir yazar Ayşegül Çiçekoğlu Dizi tadında akıp giden çok güzel kurguları var. Sen Benim Kaderimsin'de yıllar önce okuduğum bir kurgusuydu. Yeniden okumak tabii bir de canım @bicaybikitapbideeda Eda ablacığımla okumak çok keyifliydi.
İki abisi, Sinan ve Emre bir de arkadaşları Selçuk ile büyüyen, minik bir kız çocuğu, Zeynep. Onlar nereye gitse peşlerinden giden, yaptıklarını ispiyonlayan yaramaz, inatçı, Selçuk'un tabiriyle Kirpi. Yıllar geçti çocuklar büyüdü ama ne Zeynep'in inatçılığı geçti ne de Selçuk'un onunla uğraşması. Lise mezuniyetine hazırlanmış beyaz elbisesiyle terasta salınan Zeynep'i gördüğü anda her şey değişiyor Selçuk'ta.
Abileri ve Selçuk'un geçmişten beri ne yaptığını bilen, şu an kızlarla olan ilişkilerine şahit olan Zeynep'te durumlar nasıl peki?
Ayyy çok güzeldi çok. Zeynep'in dillere destan inatçılığı, Selçuk'un kendinden emin olup attığı adımlar ve beklemesi... 7 yıl ya 7 Kızımızın abileri Emre ve Sinan onları da çok sevdim. Özellikle Sinan çok çok daha sevdiğim bir karakter veee zaten diğer kitapta yani Sen Benim Nefesimsin'de onun hikayesine konuk olacağız ve onun yorumunda bolca sevgimi haykırmayı planlıyorum
Her ne kadar entrikayı sevsem de entrika olmadan da yeterince akıcı olan kitaplara bayılıyorum. Eee Ayşegül ablanın kalemi de tam olarak böyle. O kadar akıcı o kadar güzel ki, entrikaya ihtiyaç duymadım. Selçuk gibi sabırlı, bekleyen, seven bir karakterle tanışmak çok güzeldi. Kirpi'sini -ve cidden dikenlerini her an birilerine batırabilecek potansiyelde biri- her durumda düşünen güzel bir karakterdi. Iyi ki tanıştım. O zaman ne diyoruz; okuyun efendim, tavsiyemdir. Ben heyecanla Sinancığımın kitabına koşuyorum
464 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10 puan
#kitapyorum
#ayşegülçicekoğlu
#senbenimkaderimsin
Ankarada yaşayan 6 çocuklu ailenin bir ailenin evini ziyeret ettim. Ziyaret ettim diyorum kitabı okumadım yaşadım sanki onlarla öyle bir yazmış ki hocam bu hissi verdi bana.
2 erkekten sonra doğan güzel Zeynep çok şanslı bir kızdı ondan büyük iki abisi ve üç kardeşi vardı.
Emre ve sinan harika abilerdi Zeynep onlarla birlikte bir erkek gibi yetişiyordu. Abilerinin bir de arkadaşı vardı selçuk zeynepin çocukluk aşkı sürekli cebine küçük notlar yazıyor koyuyor.
Ama selçuk onu hep beşikte gördüğü kirpi saçlı küçük kız görüp ilgilenmiyor.
Emre Sinan ve Selçuk sürekli dışarda takılır geceleri kızlarla takılıyordu.
Zeynepin onların yüzünden erkek arkadaşı yoktu çünkü abileri müsade etmiyordu.
Ta ki liseden mezun olduğu güne kadar o gün herşey değişti selçuk kirpi dediği zeynepin ne kadar güzel bir kız olduğunu fark etti.
Kirpi gibi dikenli ve inatçı bu kızla işi zordu ama onu seviyordu.
Emreyse aile dostlarının kızı tülayla birlikteydi onu sevmiyordu sadece kısa süreli birşeydi.
Ama bu birliktelik sonucu tülayın hamile olması dolayısı ile hemen evlenirler. Mecburen olan bu evlilik mutlu sürmez ama bir kızları olur belki bu onlara iyi gelir.
Bu arada Zeynep de Selcuğu sevdiğini anlar ve anlarında çok güzel bir aşk doğar..
Zeyne ve selcuğun aşkında neler olacak selçuk kirpinin dikenlerini törpüleyebilecek ???
Emre ile Tülayın evliliği ??
Sinan kucağında çocukla ben evlendim diye kimdi??
Zeynep ve Selçuk evlendiler mi?
Bütün soruların cevabı için okumanızı tavsiye ediyoru bu kitabı okuyunca keşke kardeşlerim dedim bir kez daha. Büyük aile olmanın güzelliğini gördüm.
Ayrıca büyükannenin manisada olması yaşadığım yerlerin geçmesi hoşuma gitti.
Kaleminize yüreğinize sağlık Ayşegül Çiçekoğlu hocam..
464 syf.
·Beğendi·10/10 puan
#okudumbitti
#kitapyorumu
#AyşegülÇiçekoğlu
#SenBenimKaderimsin

Kafasına koyduğunu yapan inatçı bir kız Zeynep. Tam bir erkek çocuğu tavırlarıyla herkese kafa tutan güzeller güzeli
Zeynep’in ağabeyleri Sinan ve Emre’nin arkadaşı Selçuk var birde.. Zeynep’in Selçuk’u sinir etmek için yapmadığı gıcıklık kalmıyor. Selçuk kendisiyle didişen Zeynep’e “KİRPİ” diye seslenmesiyle Zeynep’in yapmadığı cadılık kalmıyor.

Selçuk yakışıklı tüm kadınları kendine hayran bırakacak kadar karizmatik ve bir o kadarda çapkındır. Çapkın Sinan Zeynep’in mezuniyet gecesinde Kirpi’yi görür görmez neye uğradığını şaşırır. Selçuk gözlerini bu güzel kızdan alamaz.

Selçuk Zeynep’in gıcıklığına dayanabilecek mi??
Zeynep ve Selçuk arasında neler olacak?

Bu güzel romanı keyifle okudum. Bu roman benden tam puan aldı. Zeynep’in Selçuk’a çektirdiklerine kahkahalarla güldüm. Tavsiyemdir okumadıysanız mutlaka okuyun.

Ayşegül Çiçekoğlu kaleminiz daim okuyucunuz bol olsun.
"Ukala olduğunu söyleyen oldu mu?"
"Karşımdakini çok iyi taklit ettiğimi söyleyenler olmuştu."
Ayşegül Çiçekoğlu
Sayfa 169 - Müptela Yayıncılık, 1. Baskı, Temmuz 2017
Aşk başlamadan güzel,
Kalplerde heyecan
Bakışlarda korku olduğu zaman güzel...
Birbirimize sezdirmemek için çırpınış,
Başkaları görmesin diye çabalayış,
Gözlerim gözlerinin mavisine değdiği zaman...
Aşk başlamadan güzel...
Üstat bu şiiri bizim için yazmıştı sanki. 'İnatçı Kirpi'm...' diye geçti kalbimin en sevdiğim yerinden.
“ Seni düşünmek güzel şey, ümitli şey
Dünyanın en güzel sesinden
En güzel şarkıyı dinlemek gibi bir şey
Fakat artık ümit yetmiyor bana
Ben artık şarkı dinlemek değil
Şarkı söylemek istiyorum...“
"Onu seviyorum, Sinan. Çok küçükken bile onu seviyordum. Lütfen onunla dargın kalma."
"İstesem de kalamam. Çünkü o pisliği ben de seviyorum." diyerek güldü ve ben de gülümsedim.
Ayşegül Çiçekoğlu
Sayfa 229 - Müptela Yayıncılık, 1. Baskı, Temmuz 2017

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Sen Benim Kaderimsin
Alt başlık:
Sen Benim #1
Baskı tarihi:
Temmuz 2017
Sayfa sayısı:
464
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052006054
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Müptela Yayınları
Baskılar:
Sen Benim Kaderimsin
Sen Benim Kaderimsin
Sen Benim Kaderimsin; saf aşkın, aşkla titreyen birbirine sadık iki kalbin ve bekleyişin hikâyesi...

İnatçı, hırçın ve dikbaşlıydı Zeynep. Bu haliyle dikenleri her zaman hazır bekleyen bir kirpiyi andırıyordu. Selçuk, onu ilk gördüğünde, o daha ufacık bir bebekti. Minik elleriyle parmağını sıkı sıkı tutan ve ona gülümseyen bu bebeği, ilk görüşte sevdi. Onlar didişe didişe büyüdüler, birlikte oynadılar ve sonunda kalplerinde büyüyen sevgiye karşı koyamadılar.

"İçimde bir şeyler kıpırdanmaya başladı. Kalbim deli gibi atıyordu. Bana biraz daha öyle bakmaya devam ederse adımı bile hatırlamam zor olacaktı. İlk defa ona bakarken, çocukluğumda bana eziyet eden çocuğa değil de genç bir erkeğe bakıyormuşum gibi hissettim. Selçuk da gözlerini kırpmadan bana bakmaya devam etti. Bu şekilde ne kadar durabilirdik acaba? Sonra dudakları aralandı ve gözüm dudaklarına kaydı. O dudakların kendi dudaklarımın üstüne kapanması ve beni öpmesi nasıl olur diye düşündüğüme inanamıyordum."

Selçuk, "Kirpi" lakabı taktığı kıza aşık olduğunu anladığında, uzun ve yorucu bir yolun onu beklediğini biliyordu. Bu inatçı Kirpi'yi ilk gördüğü andan beri seviyordu ve ondan asla vazgeçmeyecekti. Şimdi önemli olan birbirlerinin kaderi olup olamayacaklarıydı.

Kitabı okuyanlar 130 okur

  • Fatma Gül Demirci
  • Özgül Özkuğum
  • Dağ Ceylanı
  • Cemre kuzey
  • Fidan 334
  • Nehir Yılmaz
  • Ebru yarış
  • Selin
  • Serifekar
  • Zeynep

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%0
13-17 Yaş
%4.2
18-24 Yaş
%25
25-34 Yaş
%20.8
35-44 Yaş
%37.5
45-54 Yaş
%12.5
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%100
Erkek
%0

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%26.4 (14)
9
%5.7 (3)
8
%13.2 (7)
7
%22.6 (12)
6
%3.8 (2)
5
%5.7 (3)
4
%0
3
%1.9 (1)
2
%1.9 (1)
1
%3.8 (2)