Sen De Yanarsın Buchanan-Renard Serisi 5

7,8/10  (13 Oy) · 
53 okunma  · 
6 beğeni  · 
736 gösterim
"Cesaret... Biraz cesaret..."

Bombalı saldırıdan uyandığında söylediği ilk sözler bunlardı... İki kere ölümden dönen bir kadın ve hala inadına hayatta kalma çabası... Cesaret korkusuzluk değildi; korkuya rağmen mücadele edebilmekti. Kate'i özel kılan en güçlü yanı da buydu zaten.

Kanserden kaybettiği annesinin acısı bir yana iki kız kardeşiyle de ilgilenmek zorunda kalan Kate Mackenna, hem maddi hem de manevi anlamda oldukça güçlü bir kadındır.

Daha lise öğrencisiyken sadece harçlık çıkarabilmek için mum yapımına merak salan Kate'in ileride büyük bir yatırımcı olacağı kimsenin aklına gelmezken, bu güzel kadın, büyük bir mirasa konarak da kötü niyetli akrabalarının hedefi olur.

Aşktan yana cesareti yoksa da işte ve mücadelede risk almayı seven Kate, insanlara fazla güvenerek birtakım ayrıntıları gözden kaçırır ve işler kötüye gitmeye başlar. İşte tam burada onu karşılıksız sevmeye razı olan Dylan, Kate'in cesaretini aşkıyla güçlendirir ve sonunun nereye varacağı bilinmeyen bir çıkmazın içine girerler...
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2009
 • Sayfa Sayısı:
  374
 • ISBN:
  9789944821797
 • Orijinal Adı:
  Slow Burn
 • Çeviri:
  Ayhan Akbaş
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kızlar için polisiye. Modern zamanların Amerikan Aşk mantığı ile örülmüş bir ilişki (ki bu da aşktan çok birlikte olmak ve ardından aşık olduğunu anlamak anlamına geliyor) ve de bolca aksiyonla bu hayalleri birleştiren bir kitap. Tatmin oldum diyemem ama idare ederdi.

Sadettin TANIK 
22 Nis 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 6/10 puan

Polisiye ve aşk türlerini birleştirmiş, sürekleyici olaylarla donatılmış, doğal bir anlatımla aktarılan güzel bir Julie Garwood kitabı. Polisiye-aşk türü sevenlere tavsiye ederim. Elinizden bırakamayacaksınız..

Seher 
 12 Eyl 22:29 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Polisiye ve aşkın kol gezdiği keyifli bir roman .
Bu kitap satışta değil. Gittiğim her kitapçı da, 2.elciler de aradım ve nihayet zafer benim. Konusuna geleyim:
Kate sürekli yanlış yerlerde olduğu için havaya uçmaktan kıl payı kuruluyordu, cinayete kurban gitmek aklına bile gelmiyor. Kim onu yok etmeye çalışsın ki ?

Librarian 
12 Şub 2015 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Kargo ücretini aşmak adına kısıtlı bir zaman diliminde seçmek durumunda kaldığım ama buna rağmen hakkında araştırma yapıp hep olumlu dönütlerin olduğunu görerek gönül rahatlığı ile aldığım bir kitap "sen de yanarsın". Ama ne yazık ki sonunda hüsrana uğradığım bir roman. Çevirideki başarısızlık mı diye düşündürten oldukça fazla bölümü olsa da işin özündeki sorun romanın iki arada bir derede yazılmışlık hissi vermesiydi bence. Kısaca romanın içeriğine değinip eleştirilerime bunun ardından devam etmek en iyisi sanki. Kahramanımız Kate, babalarını küçükken kaybetmiş ve üniversite yıllarında da annelerini yitirmiş üç kız kardeşten ortancası. Annelerini kaybetmenin ardından bir araya toplanan kardeşler büyük bir borç batağı ile karşı karşıya kaldıklarını öğrenirler. Bir yandan bu konu ile ilgili çözüm yolları ararlarken Kate peş peşe muammalı bombalama olaylarının ortasında kalır. Sanki tüm bunlar yetmezmiş gibi en yakın arkadaşı kanser şüphesi ile operasyona girmek durumunda kalınca Kate'i yanında ister. Arkadaşına destek olmak için gittiği Boston'da arkadaşının yıllardır tanıdığı abisi Dylan ile bir gecelik olduğunu düşündüğü bir ilişkinin içine girer. Olaylar, yıllar önce kardeşlerin babalarını evlatlıktan reddeden ailesinden gelen bir vasiyet çağrısı ile iyice karmaşıklaşır....Böyle anlatınca oldukça keyifli bir hikaye örgüsü ile karşı karşıya olduğumuzu görebilirsiniz. Sorun, yazarın konuyu işleme biçimindeydi. Akış içinde o denli fazla anda kopukluk hissi yaşadım ki güzelim hikayenin böyle katledilmiş olmasına sinirlenmekten kendimi alamadım. Bu bir aşk romanıydı ve inanmayacaksınız ama ne kadın kahramanımız ne de erkek kahramanımız doğru dürüst tarif edilmemişti bile. İkisinin bir geçmişleri olduğunu ve aslında birbirlerine karşı bir şeyler hissetmeye başlamalarının da bu maziye dayandığını paldır küldür yatağa girmelerinin çok sonralarında ve alakasız bir anda öğrenmek anlamsızdı....Böyle bir roman için ne çok enerji harcamış olduğuma inanamıyorum. Sanırım kızgınlığım hala geçmediğinden olsa gerek. Kısacası ne paranızı ne de zamanınızı ayırmaya değmeyecek bir roman. Olur da boşluğa düştüğünüz bir anda bir kenarda bulur iseniz, tamam, alın okuyun. Ama "Sen de yanarsın" listelerinizde kesinlikle yer almaya değmeyecek bir roman.

Müzeyem Adem 
03 Eki 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Okuyalı biraz oldu ama hikayesi ve karakterleri hala aklımda. Dizi seyretmek yerine okuyabileceğiniz bir kitap. Sandra Brown, Nora Roberts gibi yazarları beğeniyorsanız bunu da sevme ihtimaliniz yüksek. :)