Sen Gelmeden Önce Westmoreland Serisi 3

8,4/10  (48 Oy) · 
189 okunma  · 
42 beğeni  · 
1.971 gösterim
Sheridan Blomleigh'in çocukluğu bir at arabasında, babasıyla birlikte mutlu bir gezgin gibi Amerikan kasabalarını dolaşarak geçmiştir. Ancak on dört yaşına geldiğinde evde kalmış teyzesinin hoşgörüsüz eğitimi allına girmek zorunda kalır.
Varlıklı genç hanımlara eğitim veren bir okulda öğretmenlik yapmaya başladığında, öğrencilerinden Charise'in bir lordla evlenmek üzere ingiltere'ye gideceğini öğrenince, hayatında yeni bir sayfa açma umuduyla ona refakatçi olmayı kabul eder. Charise, gemide tanıştığı biriyle bir limanda inip ortadan kaybolunca, Sheridan, Londra'ya tek başına gidip Charise'in nişanlısına hesap vermek zorunda okluğunu düşünür.

Ancak Londra'da beklenmeyen bir olay olmuş ve Charise'in nişanlısı bir kazada yaşamını yitirmiştir, Kazaya sebep olan Lord Stepken Westmoreland, suçluluk duygusu içinde, limana açıklama yapmaya gelmiştir. Durumu Sheridan'a açıklamaya çalışırken, bir vincin taşıdığı ağır bir kargo genç kızın başına çarpar. Lora, kendini kaybeden Sheridan'ı evine götürüp doktoruna teslim eder.

Genç kız Üç gün sonra Stepken Westmoreland'in yatak odasında kendine geldiğinde, geçmişiyle ilgili hiçbir şey hatırlamamaktadır. Genç kont ve ailesi kıza sıcak bir sevgiyle yaklaşırlar. Güzel Sheridan ile yakışıklı, zeki ve cömert Kont Stepken arasında tutkulu bir aşk doğar. İki genç evliliğe doğru yol alırken, beklenmeyen bir gelişmeyle mutluluk kâbusa dönüşürse de, aşk acımasız sınavlardan galip çıkacaktır.
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2011
 • Sayfa Sayısı:
  408
 • ISBN:
  9789753317405
 • Orijinal Adı:
  Until You
 • Çeviri:
  Duygu Uğur
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Serpil Ağ 
26 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Judith McNaught'un kitaplarıyla , Barbara Cartland'ın kitaplarını ararken, kitapçımın tavsiyesi üzerine rastladım. Ve sonradan öğrendim ki, historical romance yazarların hepsi Barbara Cartland'ın takipçileriymiş.Aslında benim bildiğim, tarihi aşk romanlarının belli başlı kuralları vardı. Misal, bu kitaplar da asla cinsel içerikli, betimlemelere yer verilmez, diye biliyordum. Oysa ki, araştırmalarım neticesinde öğrendim ki, bu kuralı ilk bozan yazar, Judith McNaught olmuş. Ve dahası kitapları çok satılınca , arkasından gelecek olan diğer yazarlara da bu konuda ilham kaynağı olmuştur. Bazı okurlara göre, cinsellik içeren betimlemeler tadında olsa da bana göre, olmasaydı daha iyi olurdu. Çünkü, cinsellik içeren betimlemeler olmasaydı da, yazarın kitapları okunurdu. Çünkü bana göre, Judith McNaught da Barbara Cartland gibi, duyguları etkili cümleler ile yazıya dökebilen ender bir yazardır. Yazarın basit bir anlatımı var ama sürükleyici. Westmoreland serisinin son kitabı olan bu kitapta, Lord Stephen Westmoreland'ın hayatı anlatılmış. Sevgili okurlar, Sheridan'ın romanlarda okuyup hayal ettiği aşkını, amnezi sayesinde bulmasını okumalısınız.

Sinem Atılgan 
28 Haz 2015 · Beğendi · 8/10 puan

Öğrencisi Charise'İ Londra'ya evlenmesi üzerine götüren Sheridan Blomleigh hayatında yeni bir sayfa açacaktır.Ancak Charise'nin limanda başka biriyle kaçması üzerine hayatı mahvolur.Ancak bu bir mahvoluş mu yoksa bir tesadüf mü?

Özlem Ekiz 
 06 May 20:20 · Kitabı okudu · 5 günde · 5/10 puan

Sonsuza Kadar kitabı gibi sinir bozucu değildi. Yalnız yarısından çoğunda kitabı okurken sıkıntıdan patladım. Bunun sebebi de Sonsuza Kadar romanındaki gibi yazarın baş kadın karakteri başkalarının gözüyle yüceltmesi ve yan karakterlere fazlaca değinilmesinden kaynaklanıyor. Kızın belleği yerine geldikten sonrasında açıldı bence roman. Stephan, Jason kadar itici değildi. Adamın kızdan önce ve kızla ilişkileri sırasında yaptığı davranışlar gayet mantıklıydı.

S.M.((Saadet)) 
 23 Ağu 21:32 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Aşk kitaplarıyla tanışmamı sağlayan yani aşkı bu denli güzel anlatan akıcı heyecanlı tutkulu (çekişmeleride çok hoştu çekişmeli aşkları okumak bir başka oluyo .)bir kitap okumamıştım ve aşk kitaplarına olan ilgimi arttıran hanımefendi olur judith mcnaught kitabı okuduğumda o kadar çok sevdimki anlatamam yazarın sonsuza kadar kitabı en çok sevdiğim kitabı olsada bu kitabın yeri ben de apayrı bir iki gunde bitirdim ve öyle ki annem seni etkileyen kitap hangisi diye sorduğnda anneme söylememek için akla karayı seçmistim malum aşk kitaplarinda yakinlaşmalar oluyor ve arkadasıma kitabı önermemle anneme önermem arasında da çok fark vardı okursa işiteceğim laflardan korkmuştum ama annem vazgeçmedi kitap arkadasımın oldugundan bende yoktu ve kitapçıya götürüp o kitabı aldırtmıștı ve uzun zamandır kitap okumayan annem kitabı bitirince buu cook güzel!! bu kitaba bayıldım başka kitaplarınıda alalım hemen diye tutturmustu hemen hemen hepsini aldık tabi hala annecim aşk romanı tutkunu( mutlu aşkları.)

Nur D. 
 28 Oca 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sırf bu kitabı okumak için seriye devam ettiğim için belli bir beklentim vardı. Seride Judith McNaught'ın Royce ve Jennifer'ı anması çok hoşuma gitti. O anlar hep bir gülümseme sebebiydi. Diğer yandan bu kitabın sonu beni okuduğum diğer Mcnaught kitapları kadar tatmin etmedi.