1000Kitap Logosu
Sen Gelmeden Önce
Sen Gelmeden Önce
Sen Gelmeden Önce

Sen Gelmeden Önce

Westmoreland Serisi 3

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.2
145 Kişi
670
Okunma
123
Beğeni
4.814
Gösterim
408 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 11 sa. 34 dk.
Adı
Sen Gelmeden Önce (Westmoreland Serisi 3)
Basım
Türkçe · Türkiye · Epsilon Yayınları · Şubat 2011 · Karton kapak · 9789753317405
Orijinal adı
Until You
Sheridan Blomleigh'in çocukluğu bir at arabasında, babasıyla birlikte mutlu bir gezgin gibi Amerikan kasabalarını dolaşarak geçmiştir. Ancak on dört yaşına geldiğinde evde kalmış teyzesinin hoşgörüsüz eğitimi allına girmek zorunda kalır. Varlıklı genç hanımlara eğitim veren bir okulda öğretmenlik yapmaya başladığında, öğrencilerinden Charise'in bir lordla evlenmek üzere ingiltere'ye gideceğini öğrenince, hayatında yeni bir sayfa açma umuduyla ona refakatçi olmayı kabul eder. Charise, gemide tanıştığı biriyle bir limanda inip ortadan kaybolunca, Sheridan, Londra'ya tek başına gidip Charise'in nişanlısına hesap vermek zorunda okluğunu düşünür. Ancak Londra'da beklenmeyen bir olay olmuş ve Charise'in nişanlısı bir kazada yaşamını yitirmiştir, Kazaya sebep olan Lord Stepken Westmoreland, suçluluk duygusu içinde, limana açıklama yapmaya gelmiştir. Durumu Sheridan'a açıklamaya çalışırken, bir vincin taşıdığı ağır bir kargo genç kızın başına çarpar. Lora, kendini kaybeden Sheridan'ı evine götürüp doktoruna teslim eder. Genç kız Üç gün sonra Stepken Westmoreland'in yatak odasında kendine geldiğinde, geçmişiyle ilgili hiçbir şey hatırlamamaktadır. Genç kont ve ailesi kıza sıcak bir sevgiyle yaklaşırlar. Güzel Sheridan ile yakışıklı, zeki ve cömert Kont Stepken arasında tutkulu bir aşk doğar. İki genç evliliğe doğru yol alırken, beklenmeyen bir gelişmeyle mutluluk kâbusa dönüşürse de, aşk acımasız sınavlardan galip çıkacaktır.
3 mağazanın 3 ürününün ortalama fiyatı: ₺18,69
8.2
10 üzerinden
145 Puan · 10 İnceleme
Hayriye Dev
Sen Gelmeden Önce'yi inceledi.
408 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Her şey büyük bir yanlış anlaşılmayla başlıyor, sorunlar çözülene kadar mutsuzluk ve öfke, hepsi bitince vuslat. Evet klişeler ama anlatımın güzelliği okutuyor kitabı zaten. Kitap ilk etapta sıkıcı olabilir ama bütün kitaplarda ana konuya girene kadar bu durum geçerlidir. Sonrasında hikaye açılıyor tabii. Iyi okumalar...
Sen Gelmeden Önce
8.2/10
· 670 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
8
Özge Yalçın
Sen Gelmeden Önce'yi inceledi.
408 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
İçinde aşk saklıya içim hiç ısınmamıştı ama bu kitaptada sinir olduğum yerler olsada (içinde aşk saklıdaki kadar olmasa da) beğendim hatta ara ara okuduğum sahnelerde beni öyle güldürdüki alıntılar paylaşıp duracağım komedilere denk geldim. Kitabı okurken kitabın arka kapağını okuduğuma resmen lanet ettim çünkü Sherry'nin Amerika anılarını anlattığı yerlerde gereksiz uzattığını düşünerek atlamak istedim çünkü çok uzatmıştı o bölümleri cinnet geçirdim, kitabın arka kapağında ki gibi bir an önce Stephen'la karşılaşıp o kaza anının gerçekleşmesini bekledim. O yüzden o güzel Amerika anılarından o anda zevk alamadım ama kitap bittiğinde yüzümde iyikide Sherry'nin o anılarını yazmış yazar dedim. yüzümde öyle tebbesüm bıraktırdı ki sonlara doğru keşke Kıvrılmış Uyuyan Köpekte, Sherry'nin o mutlu anında diğerleri gibi yanında olup tanıklık edebilseymiş dedim. İçimi ısıttı o kısımlar. İncelemelerde kitabın aniden birdenbire bitiverdi hissi yarattı demesi birinin doğru. Çoğu olayı sündüre sündüre anlatan yazarımız mutlu son kısmını olabildiğince kısmış. Yazarın okuduğum ikinci kitabı olması yanında bu kitabıda okuyunca farkettimki Türk ve Hint dizi esintileri aldım. Senaristler romantik dizilerde yazarımızdan çok etkilenmiş olmalı nefretle başlayıp aşka dönüşen sonra ortalığa bomba gibi düşen bir olayla aşıklarımızın uzun süre birbirlerinden ayrı kalışı ve sonra hop bir barışmayla düğün evlilik ve mutlu son görmek dedim ki tam Türk dizileri :) ama bu dizi klişeleri aşık olana kadar aşık olduktan sonrada büyük bir olay yaşanıp sevgililerin ayrılıp yıllar sonra tekrar karşılaşıp bu sefer birbirlerini dinleyip evlenene kadarki süreç çok yorucu yıpratıcı oluyor, sevemiyorum bir türlü. Westmorland'ların, Dr. Whitticomb'un, Nicki'nin hatta Charity'nin bile ;) bu evliliği taçlandırmak icin savaşışları takdire şayandı en duygulandığım yer, içinde aşk saklıda Whitney'e öyle güzel yardım ederken Stephen'nın, Ona öyle yardım eden olmadığı için hayıflanmıştım ama bu kitapta Whitney beni mutlu etti ve bu görevi üstlendi. Spoiler İçinde aşk saklının sonunda Stephen'a aşk örgüsü yaratıp yarım bıraktığı gibi Nicki'yede yapacak sandım Juliannayla ama olmadı (çok güzel olurdu) bi bakıma yarım bırakması da iyiydi yine çatlardım çünkü yarım kaldı Stephen'ınkı gibi diye :) Asıl gözlerimin dolduğu yerse Sherry'nin babasının sonda kapıda görünüp Sherry'nin baba, baba diye şok içinde kalıp kollarına uçmasıydı. Stephen bile gözleri dolup kafasını çevirdi üzümlü kekim :) heleki Rafaelin Sherry'e sarılıp evlenebiliriz demesiyle aldığı ifadeler kahkahamı durduramama sebep oldu. Az daha geç kalsaydı evlenmede Stephen, Sherry'nin çocukluk aşkıyla evleneceğine eminim. :) Genel olarak kitabı beğendim okunur.
Sen Gelmeden Önce
8.2/10
· 670 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Papatya Gül
Sen Gelmeden Önce'yi inceledi.
408 syf.
Aşk kitaplarıyla tanışmamı sağlayan yani aşkı bu denli güzel anlatan akıcı heyecanlı tutkulu (çekişmeleride çok hoştu çekişmeli aşkları okumak bir başka oluyo .)bir kitap okumamıştım ve aşk kitaplarına olan ilgimi arttıran hanımefendi olur judith mcnaught kitabı okuduğumda o kadar çok sevdimki anlatamam yazarın sonsuza kadar kitabı en çok sevdiğim kitabı olsada bu kitabın yeri ben de apayrı bir iki gunde bitirdim ve öyle ki annem seni etkileyen kitap hangisi diye sorduğnda anneme söylememek için akla karayı seçmistim malum aşk kitaplarinda yakinlaşmalar oluyor ve arkadasıma kitabı önermemle anneme önermem arasında da çok fark vardı okursa işiteceğim laflardan korkmuştum ama annem vazgeçmedi kitap arkadasımın oldugundan bende yoktu ve kitapçıya götürüp o kitabı aldırtmıștı ve uzun zamandır kitap okumayan annem kitabı bitirince buu cook güzel!! bu kitaba bayıldım başka kitaplarınıda alalım hemen diye tutturmustu hemen hemen hepsini aldık tabi hala annecim aşk romanı tutkunu( mutlu aşkları.)
Sen Gelmeden Önce
8.2/10
· 670 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
8