Sen Şimdi Gidecen Ya Cehennem'in Dibine Git

7,1/10  (97 Oy) · 
448 okunma  · 
59 beğeni  · 
2.584 gösterim
Sevdin mi Mecnun gibi sevip düşme çöle...

Sevdin mi Ferhat gibi sev hiç olmazsa; git dağ del, su getir köyüne de aşkın bir işe yarasın!

Yazarın aşk üzerine yazdığı kitabı şu an piyasada bulunan birçok aşk kitabının tersine aşkın zararlarından, aşkın kullanım biçimine ve aşkın oluşturduğu köklü önyargılara kadar geniş bir açıdan insanlığa parlak bir ışık tutmakta ve okuyucusunu her zaman olduğu gibi sarsarak kendine getirmektedir.

Yaklaşık 500 sayfa civarında olan kitap; Allah Aşkı, evliliklerin nasıl sağlamlaştırılabileceği, aldatma, insandaki potansiyel aşk enerjisi gibi bir çok değişik konuya da yer vermiş bulunuyor...

Ayrıca yazarın daha önceki kitaplarında olduğu gibi bu kitabında da yine kitabın köşesine yerleştirilmiş olan "Bağır Taşı" isimli bir kutunun içinde özellikle aşk mağdurlarını ilgilendiren bir hediye de bulunmaktadır.
(Tanıtım Yazısından)
İrma Uğurlu 
08 Şub 01:54 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 8/10 puan

Eğer okurken hem öğrenmek anlamak hem de gülmek istiyorsanız buyurunuz. Dünyanın ek akıllı adamı tafrasıyla egosu tavan görünse de aslında takdire değer bir duruşa sahip. Okuyuculara çok doğal,içten,sıkıcı gelmeyen bir eser döktürmüş.Diğer tüm eserlerinde olduğu gibi bunda da hem sesli gülüşler hem 'hmmm' dedirtecek yerler bulabilirsiniz :)

Sıkılmayaydım iyiydi. Hakikaten iyi kitaptı ama Demirkıran'ın egosunu bazen çekemiyorsunuz. Adam sizi döve döve geliştiren çok çok farklı bir kişisel dövümcü pardon gelişimci. Kitabın sayfa sayısı da bazen hem elinize aldıkça kolunuzu hem de okudukça zihninizi yoruyor. Farklı tavır ve tarz ile gelişmek isteyenler buyursun

elif dinç 
06 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Erdal DEMİRKIRAN'ın en sevdiğim kitabı....tarzı çok farklıdır okuyan kitap dostları bilirler diğer kişisel gelişim kitaplarından biraz daha farklı bir tarzı vardır Erdal DEMİRKIRANIN

Şevval Demir 
13 Oca 14:51 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Hayatımda okuduğum en saçma kitap diyebilirim. Sırf yarım kalmasın diye bitirdiğim hayatıma hiçbir şey katmayan zamanını öldürmek isteyen insanlar okuyacağı türden kitap..

Merve Fikir 
28 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 48 günde

Gerçekten kıvrak bir zeka ile yazılmış bir kitap. İlk başlarda, ilk 50.sayfaya kadar, biraz sıkıldım ve devam edemeyeceğimi düşünmüştüm. Hatta araya başka kitaplatr girmeye başlamıştı. Fakat biraz gayretle devam ettiğimde kesinlikle okunması gereken bir kitap olduğunu gördüm. Birçok insan Erdal Demirkıran' ın tarzını kolay kolay benimsemeyebilir. Yazarımızın da dediği gibi bazıları kendisini ukala bulabilir. Fakat kitabı özümseyerek ve sanki karşınızdaki kişiyle konuşuyormuşçasına okudukça öyle olmadığını anlıyorsunuz. Kişisel gelişim kitapları tarzında mutlaka okunması gereken yazar ve kitaplardan.

Yazarımız bu kitabında kısaca özetlemek gerekirse; size saygı duymayan, üzen, yoran insanları hayatınızdan çıkartmanızı, kendi içinizdeki ateşi ve aşkı farkederek kendinizi gerçekleştirmenizi anlatıyor.

Mavi Bezelye 
31 May 2016 · Kitabı okudu · 24 günde · Beğendi · 9/10 puan

"Ben bunu neden yapıyorum?!" diye sorduğumuzda kendimize karşı dürüst cevaplar vermeye itiyor kitap. Kitabı etkisine kapıldığınızda "Aşk nedir" diye sorulduğunda bunun anlatılması veya tanımlanmasının güçlük çekildiğinden bahsetmek yerine "eşittir ben" cevabı geliyor ilk akla. Bunların yanı sıra kitabın en etkileyici kısmı dürüst cümlelerden oluşuyor olması. Hayatın içinden olayları belki de "romantik" kelimesin arkasına saklayarak bakıp sorgulamadıklarımızı karşımıza getiriyor yazar. Okurken ister istemez kendini eleştiriyor insan. Olaylara çevre(!) penceresinden bakmayı bir köşeye bırakıyor. Ve giderek okuyucu da dürüstleşiyor. Kendine karşı acımasızda olsa dürüst cevaplar veriyor.

Kişisel gelişim alanında okuduğum en enteresan kitaptı. Olumsuz eleştirenlere baksaydım okumayacaktım ama iyi ki okumuşum. Yazarla bu kitapla tanıştım ve şuan sıkı takipçisiyim. Hem çok eğlendim hem de kendimi ağır eleştirmeme sebep oldu. Mutlaka okunmalı diye düşünüyorum. Okumaya üşenirseniz videolarını izleyin bu adamdan bi şekilde verim alın derim.

Ayine-i Sitare 
23 Tem 16:43 · Kitabı okudu · 15 günde · 9/10 puan

Bazı insanlari ve Bazi olaylari Cehennemin Dibine Yollamama yardim eden bu kitap severek ve ogrenerek okuduklarim arasinda yerini aldi.Tavsiye ediyorum

Rümeysa 
 28 Tem 00:22 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Kitap 3 bölümden oluşuyor.
1. bölümde aşkla alakalı geçmiş ve günümüzle bağı koparmamaya calişarak yer yer hikaye ve denemeleriyle içeriğe zenginlik katmış yazar .
2. Bölümse evlilikle alakalı genelgeçer sıkıntılar ve eşlerin durumlarini ele almak için ayrılmiş.
Kitabin 3. Bölümünüyse yazar biraz daha gündelik konulara ve olaylara ağırlık vermiş.
Açıkcası bir solukta bitebilecek dünya klasiklerinden birisi diyebilirim.

Muharrem Armağan 
24 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Erdal demirkıranla üniversite yıllarında tanıştım yani o zaman okumaya başladım kitaplarının hepsi ayrı bir güzellikte yazılmış ama bana göre Erdal Demırkıran okumak için hem önyargılarınızı yıkmanız gerekmekte hemde onun felsefesini anlamanız gerekmekte.Kitapları genelde çok uç şeyler yazsa da okurken ve bitirdiğiniz haftayı takip eden 2 hafta civarı ciddi manada gaza geliyorsunuz.

2 /

Kitaptan 89 Alıntı

Yonca 
10 Ara 2016 · Kitabı yarım bıraktı · Beğendi · 10/10 puan

"Aşk acısı çektiği için karşındakini suçlayan biriyle,çimeni yeşile boyamaya çalışırken,üstü başı yeşil olduğu için boyaya kızan biri aynıdır."

Sen Şimdi Gidecen Ya Cehennem'in Dibine Git, Erdal Demirkıran (Sayfa 40)Sen Şimdi Gidecen Ya Cehennem'in Dibine Git, Erdal Demirkıran (Sayfa 40)
Yonca 
15 Ara 2016 · Kitabı yarım bıraktı · Beğendi · 10/10 puan

"Hayattan keyif almanı sağlayan şey tutkularındır.Eğer onlar olmasa kendine olan aşkın hiçbir işe yaramaz."

Sen Şimdi Gidecen Ya Cehennem'in Dibine Git, Erdal Demirkıran (Sayfa 81)Sen Şimdi Gidecen Ya Cehennem'in Dibine Git, Erdal Demirkıran (Sayfa 81)
Yonca 
18 Ara 2016 · Kitabı yarım bıraktı · Beğendi · 10/10 puan

"İşini en iyi şekilde yaparsan kesin ilgi çekersin ve insanlar seni saygıyla anarlar."

Sen Şimdi Gidecen Ya Cehennem'in Dibine Git, Erdal Demirkıran (Sayfa 100)Sen Şimdi Gidecen Ya Cehennem'in Dibine Git, Erdal Demirkıran (Sayfa 100)
Yonca 
11 Ara 2016 · Kitabı yarım bıraktı · Beğendi · 10/10 puan

"Beyin tek başına beyin olduğunun farkında olmadığı gibi,göz de gördüğünün farkında değildir.İnsan bir bütündür ve elbette bütün olarak bir değer ifade eder."

Sen Şimdi Gidecen Ya Cehennem'in Dibine Git, Erdal Demirkıran (Sayfa 62)Sen Şimdi Gidecen Ya Cehennem'in Dibine Git, Erdal Demirkıran (Sayfa 62)