Senden Önce Senden Sonra

10,0/10  (2 Oy) · 
4 okunma  · 
2 beğeni  · 
629 gösterim
Annesi: "Haydi uyan güzel kızım" dedi. Leyla isteyerek gözlerini açtı. Aydınlık bir odadaydı.Beyaz uzun başörtüsü takmış bir kadın yanında oturmuş başını okşuyordu. Annesi değildi. Beyaz tenli,yeşil gözlü, annesi kadar olmasa da güzel bir kadındı. Leyla şaşkındı, hala rüyasının etkisindeydi.

"Anne" dedi. Yaşlı kadın;
"Buradayım kızım" diye cevapladı.
"Allah'a şükürler olsun uyandı" dedi yanındaki adama. Leyla bakışlarını ayakta duran adama çevirdi. Arkadan yansıyan güneş ışığı nedeniyle adamın yüzünü seçemiyordu. Fakat geniş omuzları ve koyu renk saçı belli oluyordu. Genç adam biraz daha yaklaştı;

"Aramıza hoşgeldin"dedi. Leyla işte o zaman adamın tıpkı yaşlı kadınınkine benzeyen gözlerini, uzun ve gür kirpiklerini gördü. Hala bir rüya görüyorsa, bu adam erkek bir melek olmalıydı. Hayır, melek olmayacak kadar sertti bakışları. Her kim ise hayatında gördüğü en sert bakışlı ama en güzel erkekti. Adam sanki düşüncelerini anlamıştı. Bakışları yumuşamış,yüzüne hafif bir tebessüm yayılmıştı. Beyaz dişlerini, çenesindeki çukuru böylelikle fark etti Leyla.
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2015
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9786056548659
 • Yayınevi:
  Anemon Kitap
 • Kitabın Türü:
ROMANTİK AŞK 
03 Oca 13:16 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Osmanlı zamanında geçiyor hikaye.
Leyla annesini küçük yaşta iken kaybetmiş, babası ile küçük bir köyde yaşıyor. Annesi ölünde annesinin arkadaşı olan ve aynı köyde oturdukları Fransız bayan Ona hem annelik hem de ablalık yapıyor. Ona okuma ve yazmayı daha 6 yaşında iken öğretmiş. Fransızca konuşmayı da öğretmiş. Leyla köy kızları gibi dantel, nakış ve dedikodularla ve evlenmekle ilgilenmiyor. Onun ilgilendiği kitap okumak ve resim yapmak, kendini çok iyi yetiştirmiş , mükemmel çatal bıçak kullanan , masmavi gözlere sahip beyaz tenli, bal rengi saçları olan bir peri kızı resmen. Tüm taliplerini geri çeviriyor. 19 yaşında Bir gün köylerine bir yabancı geliyor İstanbul dan yabancı hastalanınca babası ile beraber Ona bakıyorlar, ama kötü olan şey iyileşince babasından Onu istiyor ve babası da Onları evlendiriyor. Hiç tanımadığı biri ile evlenip İstanbul'a gidiyor. 3 gün süren fayton ve gemi yolculuğundan sonra Leyla İstanbul'a vardık ların da hastalanıyor. 3 gün ateşeler için de yanıyor. Gözlerini açtığında melek gibi bir kadın görüyor ilk başta öldüğünü ve kendi annesi olduğunu sanıyor ama kayın valide siymiş. Sonra bir de yakışıklı ve sert bakışlı bir erkek görüyor O da kayın biraderiymiş. İyileştikten sonra işler karışıyor. Kocası Onu boşamak istediğini söylüyor. Daha eli eline değmemiş olan kocası Onu istemediğini ve pişman olduğunu söylüyor. İşler işte tam bu zaman da karışıyor. Köyüne geri dönse namusuna laf gelir gitmese ne yapacak belli değil. En sonun da kayın biraderi ile evlendiriliyor. Ve birbirlerine aşık oluyorlar. Hem de ne aşk... Devamını size bırakıyorum. İyi okumalar.