Seni Kaybedemem

8,3/10  (12 Oy) · 
20 okunma  · 
8 beğeni  · 
1.803 gösterim
Drea, kendisinin sorun olarak görmediği ama normal insanların ona ''farklı'' etiketini yapıştırılmayı alışkanlık edindiği bir takım huylara sahip.Bazı doktorlar ona aspergers sendromu teşhisi koysada, kesin olan bir bulgu yok. Drea aslında gayet normal bir kız.Sadece fazlasıyla çekingen ve kibarlık adına yapılan samimiyetsiz hareketlere bir anlam veremiyor.Mesela bir mağazadaki satış elemanının sürekli güleryüz gösterip, her müşterinin halini hatrını sorması gibi.Ve düşündüğünü çekinmeden dile getiriyor. Aslında Drea müzik düzenleme konusunda fazlasıyla becerikli. Babasının kimliğinden habersiz, annesinin sevgili ve iş hayatı seyrine göre sürekli taşınan Drea, sonunda kendini annesi ile birlikte anneannesinin evine taşınmış olarak bulur.

Burada Neomi adında uçarı bir kızla tanışır.Kız fazlasıyla yakın davranır Dreaya. Zamanla Drea da, Neomiye kendini açar ama hastalığından bahsetmez.Aslında Neomi onun ilk arkadaşıdır ve yetersiz sevgi gördüğünden yanlış kişilerle yakınlık kuruyordur.Bateri çalan Neomi ile bir müzik grubu kurma kararı alırlar. Okulda tanıştığı ve Dreaya ilgi gösteren Justin'de bir şekilde işe dahil olur. Ama Drea kolay kolay kendini Justin'e açamaz. Aslında Justin'de sırlarla doludur. Acaba Justin'in sırrı, Dreayı nasıl etkileyecek? Peki Drea uyum sorununu aşabilecek mi? Peki ya Neomi'nin yanlış arkadaşlıkları?...
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  318
 • ISBN:
  9786054429332
 • Çeviri:
  Gözde Sarıoğlu
 • Yayınevi:
  Arunas Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Enes ESEN 
21 May 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

On altı yaşında, müzik ve ses tasarımı takıntılı bir genç kız olan Drea'nın hiç arkadaşı olmamıştır. Ona hep söylendiği üzere, sorunları vardır. Drea'nın annesi ve gittiği bir düzine doktor onda "Asperger Sendromu" belirtileri olduğu teşhisini koyarlar.
Birçok şehri gezdikten sonra taşındıkları en son yerde, Drea'nın iki arkadaşı olur. Naomi ve Justin, Drea'yı gerçekten severler. Bir gün beraber müzik yaptıktan sonra üçlü bir araya gelip bir hip-hop grubu kurmaya karar verirler. Justin, Drea'nın müzik zevkini değiştirmekle kalmaz, onun başkalarıyla iletişim kuramadığı fikrinin de üstesinden gelmesine yardım eder. Bütün tuhaflıklarına rağmen, Justin, Drea'yı gerçekten sever.
Akıcı bir roman gerçekten güzel.....