Seni Ne İhtiyarlattı

7,0/10  (4 Oy) · 
7 okunma  · 
5 beğeni  · 
481 gösterim
Seni Ne İhtiyarlattı, ilk öyküsünü 1995'te, ilk öykü kitabını 2002'de yayınlayan Abdullah Harmancı'nın öykü yolculuğundaki dördüncü durağı. Kitabın birinci bölümünde yazarın önceki kitaplarında yer alan izlekler devam etmekle birlikte, dış dünyaya, toplumsala daha çok açılmış bir tavır dikkat çekiyor. İkinci bölümde ise, öykü üslubunda yazılmış denemeler var. Öyküyü deneyen, öykü dilinden yararlanmayı deneyen, düşünceden çok yaşantılara yaslanan, belki deneme bile denmemesi gereken denemeler.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2013
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  9789759963484
 • Yayınevi:
  Profil Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Kübra 
13 Ağu 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Çok hoş bir tat bıraktı bende.. Hikaye okumayı çok sevmem ama bu kitapla hikaye okumaya daha sıcak bakar oldum. Özellikle birkaç hikayeyi, telefonda arkadaşıma okudum o da çok etkilendi. Tavsiye edilebilecek bir kitap.

Kitaptan 4 Alıntı

Rumeysa 
04 Eyl 19:45 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir gün herkes televizyon izlerken, bir çılgınlık yapmak istiyor. Televizyonun tam önüne bir sandalye atıp, sırtını televizyona, yüzünü salona dönüp biraz da beni izler misiniz, diyecek.

Seni Ne İhtiyarlattı, Abdullah HarmancıSeni Ne İhtiyarlattı, Abdullah Harmancı
Rumeysa 
04 Eyl 14:28 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Beni almaya gelmiş bir gemi, dedim karıma, beni almaya gelmiş olmalılar, hadi karıcığım, başka bir zaman diliminde, yeni konuklar eşliğinde yeniden görüşmek dileğiyle!

Seni Ne İhtiyarlattı, Abdullah Harmancı (Sayfa 11)Seni Ne İhtiyarlattı, Abdullah Harmancı (Sayfa 11)
Rumeysa 
11 Eyl 21:18 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kendimizi çevremizdeki insanlardan üstün görüyoruz. Elimizden ve dilimizden Mevlana düşmüyor. Kitaplıklarımızın en hatırlı yerlerinde Mesnevi var. Ama biz hala kitaplarımızı insanları aşağılamak için kullanıyoruz.

Seni Ne İhtiyarlattı, Abdullah HarmancıSeni Ne İhtiyarlattı, Abdullah Harmancı
Rumeysa 
11 Eyl 21:24 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Her şey akmaya devam etmiş, kitapçılar hızla internet kafeye dönüşmüşler, ama onlar kitap almayı asla bırakmamışlardı. Kitap alımı azalmış, yavaşlamış, heyecanını yitirmişti elbette. Yaş ilerledikçe. Ama bitmemişti. Nasıl bitebilirdi? Kitap almak, kitap dikizlemek, kitap karıştırmak bir aşka, bir vecde, bir dine dönüşmüştü.

Seni Ne İhtiyarlattı, Abdullah HarmancıSeni Ne İhtiyarlattı, Abdullah Harmancı