Senin Gibi Ölü Roy Grace 6

8,1/10  (8 Oy) · 
9 okunma  · 
6 beğeni  · 
537 gösterim
Metropole Oteli Brighton. Çılgın bir yılbaşı balosunun ardından bir kadın odasına dönerken vahşi bir tecavüzün kurbanı oldu. Bir hafta sonra başka bir kadın daha saldırıya uğradı. İşin ilginç tarafı iki kurbanın ayakkabıları da saldırgan tarafından alınmıştı.

Komiser Roy Grace bu yeni olayların 1997de gerçekleşen çözülmemiş bir seri cinayet davası ile birtakım benzerlikler gösterdiğini fark etmişti. Ayakkabıcı adı takılan saldırganın dört kişiye tecavüz ettikten sonra beşinci kurbanını öldürüp ortadan kaybolduğuna inanılıyordu. Bu bir kopya cinayet miydi yoksa hiçbir zaman yakalanamayan Ayakkabıcı geri mi dönmüştü.

Benzer şekilde saldırıya uğrayan yeni kurbanlar da listeye eklendikçe Grace aynı kişiyle uğraştığına daha da emin oluyordu. Hafızasını zorlayarak ve geçmişin derinliklerine inerek saldırıların ardındaki sis perdesini aralayabilirdi.

Katil sokaklarda başıboş dolaşırken Grace ve ekibi beşinci kurbanın hayatını kurtarmak için kendilerini zamana karşı amansız bir yarışın içinde bulacaklardı. Ancak katil düşündüklerinden daha zekiydi...

Kuzuların Sessizliğinden sonra en sürükleyici gerilim polisiye romanı.
-Washington Post-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2013
 • Sayfa Sayısı:
  665
 • ISBN:
  9786051423548
 • Çeviri:
  Bülent Ertaş
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Göknur Şahin Sarı 
09 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Çok sürükleyici insanı alıp götürüyor resmen. Yazarın dili oldukça akıcı. Okurken bir an bile sıkılmıyorsunuz. Polisiye seviyorsanız okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

Kitaptan 4 Alıntı