Sensiz Bir İlkbahar Bir Mary Westmacott Romanı

9,0/10  (6 Oy) · 
14 okunma  · 
4 beğeni  · 
566 gösterim
Türkiye'de İlk Defa..
Polisiye edebiyatın efsane kraliçesi şimdi de romantik romanlarıyla karşımızda...

"Beni tam anlamıyla tatmin eden bir kitap. Hep böyle bir kitap yazmak istemiştim."
-Agatha Christie-

Irak'ta yaşayan kızını ziyaretten dönen Joan Scudamore, zorlu çöl yolculuğundan sonra kötü hava şartları yüzünden trenini kaçırmıştır. İstasyondaki köhne bir handa sonraki treni beklerken birdenbire kendini çok yalnız hisseder.

Bu ani yalnızlık Joan'ın ilk kez kendisiyle yüzleşmesini sağlar. Joan hayatındaki her şeyi gözden geçirmeye başlar; kocasıyla ve çocuklarıyla ilişkisi, hayata karşı tutumu ve daha pek çok şeyi... Ama geçmişle yapılan bu hesaplaşma ne yazık ki onda tarifsiz bir acı bırakır... "Böylesine duygusal bir roman okuduğumu anımsamıyorum."
-New York Times-
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2011
 • Sayfa Sayısı:
  240
 • ISBN:
  9789752113794
 • Orijinal Adı:
  Absent İn The Spring
 • Çeviri:
  Çiğdem Öztekin
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Elif Seda Yurtcan 
27 Tem 23:47 · Kitabı okudu · 14 günde · Beğendi · 10/10 puan

Agatha Christie'nin eline bilmece kitabı versen onunla harikalar yaratabileceğine, edebi yeteneğine ve karıştığı her şeye bir gizem katan üslubuna (cinayete dair hiçbir şey içermeyen bir kitapta) hayran bırakan derin bir kitaptı. Bir insanın iç dünyasını çözümlemekte, inişleri, çıkışları, inkarları, kendini kandırışlarını yansıtmakta bu denli iyi olması için yazarlık içinde, insanların içinde kaç yıl gerektiğini düşündüm kitap boyunca. Kaç sayfayı alıntılamak için kıvırdığımı sayamadım bile.

Asiye Yıldız 
19 Şub 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · 9/10 puan

Agatha Chistie'nin cinayet romanlarından sonra böyle romantik bir roman beklenmedik olmuş. Bence çok güzel yazılmış. Zaten Agatha'nın kişilik çözümlemede çak başarılı olduğunu düşünüyorum. Bu romanında karakterin tüm duygularını çok güzel anlatmış. Bir de kahramanın olaylar sonrasından düşünceleri ve karşı tarafın hissettiklerini, düşüncelerini öyle güzel anlatmış ki; kitap hiç bitmesin istedim. Keşke bu tarz romanlarıda çok olsaydı diyorum...

bronte 
15 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bir kere, Sensiz Bir İlkbahar öyle bahsedildiği gibi bir aşk romanı ya da "romance" tarzı bir kitap değil. En azından benim anladığım anlamda... Bunun polisiye tarzıyla olan tezadı kuvvetlendirmek amacıyla söylenmiş olabileceğini düşünüyorum. Bence Sensiz Bir İlkbahar gerçekçi tarzda yazılmış psikolojik yönü ağır basan bir kitap...

http://herkitapayribirdunyadir.blogspot.com.tr/...agatha-christie.html