Seri Katillerin İç Dünyası Giovanni Scognamillo'nun Önsözüyle

7,7/10  (3 Oy) · 
24 okunma  · 
6 beğeni  · 
4.305 gösterim
Yaptığı hatalardan dolayı bir insanı kınamak ve onun insani değerlerini aşağılamak, onun hata yapmasını engellemez. Aksine, biri hatalarından dolayı ne kadar kınanırsa, iç dünyası onu o kadar yaptığı hataları tekrarlamaya iter.

Suçlunun iç dünyasının: "Madem ben bu suçu işledim, gelecekte bu suçu işlemekten nasıl kendimi alıkoyabilirim ve daha iyi nasıl davranabilirim?" diye sorması gerekirken, ama bunun yerine suçlanan bireyin aklındaki gerçek soru: "Madem ben bu suçu işledim, nasıl olur da bunu telafi edip, kendimi günahkar diye nitelendirilmekten kurtarabilirim? şeklindedir.

Bu soru, normal sayılan ama duygusal bakımdan rahatsız olan bir bireyin aklından geçirdiği ilk sorudur. Gerçekten ruhsal bozukluğu olan kişilerde ise durum daha vahimdir. İnsanların kısmen veya tamamen akıl hastası olmasının nedeni: Küçük yaşta aileleri veya çevrelerindeki insanlar tarafından ciddi şekilde suçlanmalarıdır.

Elinizdeki kitap; insanın kanını donduran, akılalmaz profesyonellikle seri cinayetler işleyen, kadın ve erkek bir dizi seri katilin, anlaşılması ve içinden çıkılması zor olan cinayetlerinin ve bu cinayetlerin işlenmesine yol açan alt sebeplerin çözümünden sonra ortaya çıkarılan ruh tahlilleridir.
(Arka Kapak)
Burcu Bilkiç 
16 Mar 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Severek ve bir çırpıda okudum. Böyle kitabı neden okuyorsun diyenlerde oldu ama kitap daha çocukluklarından yalnız bırakılan ve ötekileştiren insanların nasıl gelecekte bir katile dönüştüğünü anlatıyor.Kesinlikle zaman kaybı değil.

Kitaptan 1 Alıntı

Burcu Bilkiç 
16 Mar 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Yaptığı hatalardan dolayı bir insanı kınamak ve onun insani değerlerini aşağılamak, onun hata yapmasını engellemez.

Seri Katillerin İç Dünyası, Alan BenthamSeri Katillerin İç Dünyası, Alan Bentham