1000Kitap Logosu
Sermaye Piyasası ve Borsa Okuryazarlığı

Sermaye Piyasası ve Borsa Okuryazarlığı

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
7.8
7 Kişi
10
Okunma
4
Beğeni
114
Gösterim
190 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 5 sa. 23 dk.
Adı
Sermaye Piyasası ve Borsa Okuryazarlığı
Basım
Türkçe · Türkiye · Kişisel Yayınlar · Ekim 2012 · Karton kapak · 9786056314612
Bu kitabın amacı, borsa meraklılarının yatırım kararlarından görmelerini engelleyecek ölçüde teorik ve pratik açıdan bilgi sunmaktır. Doğru pozisyon almak isteyen yatırımcının ilacı; doğru profil tespiti! Yatırımcı dostu şirketleri nasıl tanıyabiliriz? Şirketler neden farklı kâr/zarar rakamları açıklarlar? Ucuz fiyatlı hisseler niçin yükselmez? Teknik ve temel analiz hakkında pratik bilgiler...İMKB seansları adı gibi kesintisiz olmalı!Hisse senedinin ucuz mu pahalı mı olduğuna nasıl karar verirsiniz? Manipülasyon ile spekülasyon arasındaki fark nedir? Tahviller sabit getirili değil midir? Altın fiyatlarının oynaması, sebep değil sonuçtur.İMKB'nin dünyadaki gelişmelerden bağımsız fiyatlama yapabilmesi için yerli yatırımcının portföy oranı yükselmelidir!
Yusuf soy
bir alıntı ekledi.
F1 yarışlarının efsane pilotu Michael Schumacher’e araba kullanmayı elbette ki bir kişi öğretti, fakat hocası, F1’in efsane pilotuna araba kullanmayı öğretmesine rağmen kendisi efsane pilot olamadı. Efsane pilot, bir başkasından öğrendiği araba kullanmayı, kendi ilgi, alaka ve çabalarıyla zirveye taşıyarak “Michael Schumacher” adını tarihe yazdırmıştır.
İsmail Avşaroğlu
Sermaye Piyasası ve Borsa Okuryazarlığı'nı inceledi.
190 syf.
·
31 günde
·
7/10 puan
finans piyasaları hakkında bilgisi olmayan için başucu kitabı niteliğinde bir eser. tek nefeste bitirilecek bir eser olmamakla birlikte dönüp tekrar tekrar gözden geçirilmeli.Hesaplama yöntemleri piyasaların katagorize edilmesine kadar bir çok bilgi içeriyor.yatırımcılar için önemli bir kaynak. Edebi kaygı olmaksızın bilgi verme odaklı yazılmış bu eser finansı bilmeyenleri finansı öğretmeyi amaçlıyor.
Sermaye Piyasası ve Borsa Okuryazarlığı
Okuyacaklarıma Ekle
1