Serseri Dönüşüm (Shifters) Serisi 1

7,5/10  (26 Oy) · 
65 okunma  · 
14 beğeni  · 
746 gösterim
Dönüşüm Serisi - 1

Buffy ile kedi kız'ın buluşmasına hazır mısınız?

Tepeden tırnağa Amerikalı bir yüksek lisans öğrencisi gibi görünüyorum. Ama ben kedi adam soyundanım; isteyince kocaman bir kediye dönüşebiliyorum. İki farklı dünyam var.

Ailem ve Gurur sürüm benim için planlar yaptıysa da, türümün devamını getirmem adına yapılan bütün bu baskılardan kaçtım ve kendime normal bir hayat kurdum. Ta ki o Serseri'nin saldırdığı geceye kadar.

Serseriler hakkında uyarılmıştım; bunlar, devamlı benim gibi çekici, dişi ve doğurgan kediler arayan, Gurur sürülerine bağlı olmayan kedi adamlardı. Ben karşıma çıkanla baş edebilmiştim, ama sonradan iki bekâr hemcinsimin ortadan kaybolduğunu öğrendim.

Gurur sürümün beni geri çağırması için bu tehlike sinyali yeterliydi Güya bu kendi güvenliğim içindi. Ya, tabii. Ama ben uysal bir yavru kedi değilim. Arkadaşlarımı bulmak için karşıma her ne ya da her kim çıkarsa çıksın üstesinden geleceğim. Kollayın kendinizi, Serseriler... Çünkü keskin pençelerim var ve onları kullanmaktan çekinmem.

"Etkileyici ve heyecanlı, karanlık ve unutulmaz. Serseri mutlaka okunmalı. Baştan sona bayılacaksınız."
-Gena Showalter-

"Roman kahramanına ve aksiyona bayıldım. Serinin bir sonraki kitabını okumayı dört gözle bekleyeceksiniz."
-Charlaine Harris-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2011
 • Sayfa Sayısı:
  496
 • ISBN:
  9786054263998
 • Orijinal Adı:
  Stray
 • Çeviri:
  Sibel Bayındır
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nisa Nur 
08 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 8/10 puan

Fantastik türde bir kitap. İçinde kedi adamlar var. Yazarın bu yeni türü bize tanıtması gerekiyor en başta ama ben bu tür kitaplarda şöyle yapıyoruz, şu tür insanlarız, şu özelliklerimiz var gibisinden doğrudan anlatımları sevmiyorum. Daha çok yine ayrıntılı bilgiler içeren ama bu bilgilerin satır aralarında saklı olmasını, olay örgüsü içinde direkt anlatılmadan hissettirilmesini seviyorum. Kitabın ilk 100 sayfasında bu yüzden gerçekten sıkıldım ve bir ara yarım bırakıp sonra tekrar dönmeyi düşündüm ama biraz daha devam edince Kızın düşünce yapısını, karakterini, tutarsızlıklarını sevmeye başladım.

Konusuna değinecek olursam kedi adam türümüz var. Bu insanlar daha doğrusu yarı insanlar konsantre olarak panter gibi bir kediye dönüşebiliyorlar. Grup halinde yaşıyorlar ve bir liderleri var. Türlerinde dişi sayısı az olduğu için dişiler çok kıymetli. Belli bir yaşa gelinde nesillerini devam ettirebilmek için çocuk doğurmaları gerekiyor.Grubun liderinin kızı ve ana karakterimiz Faythe kendisinin çocuk doğurma makinesi olarak görüldüğünü düşündüğü, kendi geleceğinin önceden planlanmasına dayanamadığı ve özgür ruhlu olduğu için grubundan kaçıp özgürlük arayışında. Tabi tüm kaçış çabaları olumsuz sonuçlanması sonucu üniversiteye gitmek için babasıyla anlaşma yapıyorlar. Neyse konusunu biraz fazla uzattım ilginizi çektiyse okuyun. :))

İlk kısımlar etrafı, karakterleri tanımakla geçse yarısından sonra macera başlıyor ve kitap akıcılığını kazanıyor. Çevirisi güzeldi. Fantastik ve Bilim-Kurgu kitaplarında edebi değer beklemediğim için dili hakkında yorum yapmıyorum.
Bu arada şu kedi içgüdüsü olayını hiç sevmedim bir şeyleri parçalamak istemek ve daha kötüsü o bir şeylerin bir insan olması hoş değildi. Bu ikisi dışında kitabı sevdim.
Keyifli okumalar. =))

cansu tok 
04 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitap çok güzel ama bazı yerlerde çok fazla 18 yaş üstüne girmiş buna rağmen akıcı bir dili var.kitap daha çok hayal gücümüze hitap ediyor elime aldigim gibi bitirdim sa Baha kadar uyulmaması kitabı bitirmek için.

angelsbooks 
21 Mar 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Dönüşüm Serisi vol. 1 :) Kitap elimde 1 ay süründü. Ne zaman okumaya kalksam iş çıktı. Başlarda ana karaktere olan sinirimden okumakta zorlandım. Çünkü yok böyle biip bir kız!! Ama yarıdan sonra güzel bir aksiyon başladı. Serinin çok olumlu eleştirileri var. Bu yüzden ilk kitapla karar vermemek lazım. Yalnız Faythe'in sizi epey sinir edeceğine garanti verebilirim :) Kapaklara da bayıldım :)

angel uehera 
 27 May 11:21 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

bir kızın her ne olursa olsun kendine dair bir sürü planları vardır .Bazı erkekler bu planın kendine dair olduğunu düşünür hiç bir kız erkeklerin eline bakmaz eğer bir kız sevdiyse onu unutmak için her türlü yola girer fakat sonrasında eğer erkekte kızı seviyorsa bu ilişki bitmemiştir. kavgalar oluşur sebepsiz kıskançlıklar ve sonrası ... ben bu kitapta aşkı da nefreti de tattım hem eğlendim hem güldüm ve azda olsun duygusallaştım

Oguzhan Kocyiğit 
15 Tem 20:20 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Seneler öncesinde canımın fantastik ve seri bir roman okumak istedigi vakit "Dönüșüm" serisinin bu ilk romanini siparis etmistim. Cok tedirgindim baslamadan önce... Kitabi okumaya bașladığım andan itibaren malesef kitaba bağlanamadım. Yazarın bazı durumlarda betimlemeleri çok sıkıcı hale gelebiliyor ancak kitaba ısınmaya bi basladiniz mı tamam. Olayların gelisimi ve ana karakter Faythe mükemmel. Serinin en maceralı romanıydı..

Hatice Ergün 
27 Tem 02:26 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Çok uzun zaman önce okuduğum romanlardan biridir ve ben zamanında okurken, çok sevmiştim. Şimdilerde okusam sever miyim bilmiyorum çünkü o zamandan bu zamana kitap tercihlerim değişti. Ama buraya yazılan yorumlar kadar kötü bir kitap olduğunu düşünmüyorum. Betimleme kısmı eksik, evet. Büyük olasılıkla kitaplarda uzun betimlemeleri sevmeyen bir insan bu kitabi okumaktan zevk almayacaktir. Ama okuduğunuz hangi fantastik kitapta ağır betimleme gördünüz ki? Varsa bile ben daha okumadım.
Bu konuları geçersek bu kitabı okurken beni bağlayan şey kesinlikle Faythe ve Marc karakterleri ve bitmez bilmez aksiyon. Ve ben sadece ilk kitabini değil bütün seriyi okudum. Serseri'yi okuduğumda evet bende emin olamamıştım ama ilk kitabı okuyup olumsuz dusunmeyip devam etmek lazim. Belki de ileride çok seversiniz, kim bilir?