Sert Oyun

6,5/10  (2 Oy) · 
3 okunma  · 
0 beğeni  · 
394 gösterim
New York Times çoksatarı V. I. Warshawski romanında Chicago'nun karmaşık siyasetinin dünü, bugünü ve yarını tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriliyor.

Chicago'da en sevilen oyun beyzboldur. Fakat işin içine politika, ticaret ve yasalar girdiğinde oyunun adı sert oyun olur.

Warshawski'den, Lamont Gadsden adında, kırk yıldır kayıp bir adamı bulması istendi. Dedektifin bir sonuca varmayacağını düşündüğü bu soruşturma, beklenmedik biçimde ölümcül bir hal alacaktı. Şehrin ırkçılık dolu, utanç verici geçmişi ve beklenmedik bir anda ortaya çıkan aile sırları ise Warshawski'yi derinden sarsacaktı.

Dedektifin hiç tanışmadığı genç kuzeni Petra'nın bir seçim kampanyasında çalışmak için Chicago'ya gelmesi, işlerin daha da karışmasına sebep olurken, heyecanlı ve bir o kadar da sevimli Petra'nın, kuzeninin sevgisini kazanması uzun sürmeyecekti. Birilerinin Warshawski'nin ofisine zorla girmesinin ardından Petra ortadan kaybolacak ve V. I. ne pahasına olursa olsun sevgili kuzenini bulmak için ne gerekiyorsa yapacaktı. Onunla ilgili bazı şüpheleri olsa bile...

Kayıp Petra'yı arama çalışmaları sonuç vermezken, V. I. bir yandan da Lamont'ın izini sürmeye devam ediyordu. Araştırmaları sırasında babasıyla ilgili korkunç sırrı öğrenmesi de işini kolaylaştırmayacaktı!
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2012
 • Sayfa Sayısı:
  516
 • ISBN:
  9786051420882
 • Çeviri:
  Bülent Ertaş
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü: