Kitap
Sesini Duyur

Sesini Duyur

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.7
364 Kişi
728
Okunma
299
Beğeni
2.238
Gösterim
492 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 13 sa. 56 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Ephesus Yayınları · Nisan 2020 · Ciltli · 9786257077033
Gözleri artık kapalıydı. Gitarı çalmıyor, âdeta yaşıyordu. Bora Ateş, gözlerini sahneden tam benim olduğum yere dikince o an kalbimin duracağını hissettim. Mahşerî kalabalığın içinden beni bulabilmişti. Şarkıyı söyleyen Uygar’ın sesi ve baterinin başındaki Alar’ın ritimleri çok uzaklardan geliyor gibiydi. Bedenim uyuşmaya başlamıştı. Bora’nın dudakları yavaşça kıvrıldığında, gülüşü bedenime bir gök gürültüsü gibi çarptı. Dudaklarından dökülen samimi cümlelere rağmen gözlerinde dolaşan arsız parıltılar, güzel hislerin habercisi gibi gelmiyordu. Bu adam ya beni göklere çıkaracaktı ya da cehennem ateşine atacaktı. Sonrasında bir adım attım ve bir adım daha... Rüzgâr, saçlarımı dans ettirdiğinde dudaklarım, onlara eşlik edecek bir melodiyi mırıldanmak istiyor gibi kıpırdıyordu. Ben Maya Erez. Ailenin baş belası, annesinin ölene kadar uslandıramadığı yaramazı, babasının umurunda olmayan ortanca kızı, ablasının bakmakla yükümlü olduğu küçük kardeşi... Gözlerimi açtığımda ben buydum. Şimdiyse müzikle çevrelenen çetin bir savaşın içine giriyor, şeytani bir Rock grubu liderine meydan okuyordum. Savaş başlasın! (Tanıtım Bülteninden)
4 mağazanın 3 ürününün ortalama fiyatı: ₺29,89
8.7
10 üzerinden
364 Puan · 65 İnceleme
Elifazra Demirci
Sesini Duyur'u inceledi.
492 syf.
·
5 günde
·
7/10 puan
Maya Erez, ateş isimli müzik grubunun son üyesi olduğunun farkında olmadan kendi ayaklarının üzerinde durmaya devam etmekte. İyilik yapacağını düşünürken aslında farkinda olmadan ateş grubunun lideri Bora Ateş ile çekismeli bir yola girdiğinde ise, hem aşkı hem müzik yolundaki yeni işi hemde hayatın oyunları ile karşı karşiya kalır. Her telden çalan, müzikle kavrulmuş guzel bir hikaye.
Sesini Duyur
8.7/10
· 728 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Enes Ağgül
Sesini Duyur'u inceledi.
#sesiniduyur - 5/5 . Selam arkadaşlar. M.Rise’ın kaleme aldığı Sesini Duyur’u dün gece bitirdim. Kitabın konusundan bahsetmeden önce, yazarımı tebrik ediyorum. Bence Mürvet her geçen gün kendini ve kalemini geliştiren bir yazar. Önünün çok açık olduğunu düşünüyorum. Maya karakterimizin annesi vefat ettikten sonra babası dünya turuna çıkmaya karar verir. Maya’nın ablası ise çok zengin bir iş adamıyla evlenir. Baya eniştesinin baskıcı tavırlarından dolayı ve kimseye yük olmak istemediğinden dolayı, kendi geçimini sağlamak ister. Bu vesileyle de bir barda şarkı söylemeye başlar. Bu barda bir şekilde Ateş grubunun üyesi olan Bora ile yolları kesişir. Ateş grubu da çok ünlü bir rock grubudur. Bora. Ateş grubunun bir diğer üyesi olan Ulaş ile bir anlaşmazlık yaşar ve solist olan Ulaş gruptan ayrılır. Ateş grubunun ise yeni bir soliste ihtiyacı vardır. Tam bu noktada Maya devreye girer. Bora, Maya’nın gruba dahil olmasını pek istemese de Maya gruba dahil olur ve Ateş Grubu’nun macerası bu şekilde başlar. . . Maya son zamanlarda gördüğüm en güçlü kadın karakterlerden bir tanesiydi. Gerek verdiği kararlar, gerek sergilediği tavırlarla tam bir idol olabilecek karakterdi. Herkes Uygar’ı çok seviyor fakat benim favorim kesinlikle Bora oldu. Tüm kitap boyunca Bora ve Maya shipi yaptım. Kitabı okurken de keşke sesim güzel olsaydı ya da bir enstrüman çakabilseydim dedim. Kitapta sürekli bir olay vardı ve bu benim çok hoşuma gitti. Kitapta şu olsa çok iyi olur dediğim her şey olmuştu. Tek bir şey dışında; MÜKEMMEL BİR KONSER. Bunu da serinin ilk kitabı diye göz ardı etmeliydim bence. Kitap neredeyse 500 sayfa ama gerçekten çok akıcı ve elinizden bırakamayacağınız türden. Maya’ya çok üzüldüğüm sahneler oldu fakat hepsinin altından da çok güzel kalktı. Kitabın sonu da beni şaşırttı açıkçası ama Mürvet çarpıcı sonlara bayılır. İkinci kitap hemen çıksın diye baskı yapmak istiyorum. Net bir tarih istiyorum!! Ateşlilerin hikayesi hemen devam etmeli. Kitabın biraz daha detaylı yorumunu da YouTube kanalımda paylaşacağım.
Sesini Duyur
8.7/10
· 728 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
47
Melike
Sesini Duyur'u inceledi.
496 syf.
·
4 günde
·
8/10 puan
Sesini Duyur (spoiler yok)
"Bu adam, ya beni göklere çıkaracaktı ya da cehennem ateşine atacaktı." ~ Ateş grubu çok ünlü bir rock grubudur. Bora, ateş grubunun diğer bir üyesi olan solist Ulaş ile bir tartışma durumu yaşar ve Ulaş gruptan ayrılır. Ateş grubunun ise yeni bir soliste ihtiyacı vardır. Maya'nın annesi vefat edince babası dünya turuna çıkmaya karar verir. Maya'nın ablası evlidir ve eniştesinin baskıcı tavırlarından dolayı kimseye yük olmak istemez. Kendi geçimini sağlamak için bir barda şarkı söylemeye başlar. Ateş grubunun yolu bu bara düşer ve Bora ile Maya karşılaşmasıyla maceramız bu şekilde başlamış olur. ~ Ateşliler grubunun üyeleri; Bora, Alar, Uygar ve yeni gruba dahil olan Maya. Bora'yı maalesef başlarda çok sevemedim. Kibirli ve kötü çocuk hareketleri vardı. Okurken çoğunlukla beni sinir etti. Sonlarına doğru hareketlerini biraz değiştirmeye başlayınca birazcık kanım ısındı. Alar ise en eğlenceli karakterdi. Onun sayesinde kahkahalara boğularak okudum. Uygar da aralarındaki en ciddi ve mantıklı kararlar verendi. Soğuk bakışları var ve tehlikeli gözüküyor. Maya başı beladan kurtulmayan, çok cesur ve özgürlüğüne düşkün, güçlü bir karakter. En yakın arkadaşı Efra'dır. Kitap boyunca Maya ve Efra'nın utanıp durmaları beni birazcık sıkmış olabilir. En sevdiğim çift ise Efra ve Uygar oldu. Onları devam kitapların da daha çok okumak istiyorum. Karakterlerin ağzından bölümleri okumak da çok güzeldi. Yazarın kalemi bu kitabında da oldukça akıcı. Olay örgüsü ve anlatım ile hikayeyi çok gerçekçi kılmıştı. Kitapta betimlemelere çok yer verilmiyor ama gözünüzde canlanıyor. Hiçbir olayın yavaş veya hızlı anlatıldığını düşünmüyorum, devam kitabında okuyacağımız konser için güzel bir altyapıydı. Sonunun çarpıtıcı bitmesi ise şoka uğratıyor. Genç kurgu okumayı seviyorsanız eğer tavsiye ediyorum.
Sesini Duyur
8.7/10
· 728 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
12
Tuğba kahveci
Sesini Duyur'u inceledi.
492 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Bir şey söyleyeyim aşırı güzel bir kitaptı çok güzeldi. Hemen 2. Kitabın gelmesi lazım o son nasıl bir sondu ya şaşırdım böyle bir şey olacağını hiç tahmin etmiyordum şaşırdım yani bu kitapta güldüm neredeyse hep ama Alar olduğu için Alar hep güldürdü beni çok şirin bir karakteri var di ve bende çok sevdim alar karakterini. Bora Ateş e gelirsek o da cok iyi bir karakterdi o karakteri de cok sevdim ateş kardeşler cok tatlılardı hepsi cok güzeldi yani beğendim. 2. Kitabı bekleyecem inşallah en yakın zamanda çıkar ve hemen alıp okumak istiyorum çünkü devamında neler alacağını çok merak ediyorum. Kitapla kalın
Sesini Duyur
8.7/10
· 728 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4